agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin

Samsung zaprezentowało otwarty interfejs API do obsługi płatności mobilnych Samsung Wallet

GSM / Aplikacje / 2013-02-27 19:56:00

Nowe rozwiązania zostały zaprezentowane na targach Mobile World Congress 2013 w Barcelonie. Podczas kongresu Samsung już po raz trzeci był gospodarzem Developer Day. W wydarzeniu wzięło udział ponad 500 twórców aplikacji z całego świata. Samsung po raz trzeci z rzędu pojawił się na App Planet - przeznaczonej dla programistów imprezie organizowanej w ramach kongresu. W tym roku Samsung pokazywał najnowsze technologie związane z tworzeniem aplikacji, zarządzaniem treścią i sposobami jej dystrybucji. A wszystko to na dwa razy większej niż rok temu powierzchni wystawowej.

Polecane sklepy

Media MarktRTV Euro AGDMedia ExpertKomputronik

Podczas tegorocznego spotkania jedną z najbardziej obleganych sesji była prezentacja otwartego interfejsu API do usługi Samsung Wallet, pozwalającej użytkownikom na zbieranie kuponów, kart członkowskich, biletów kart pokładowych w jednym miejscu. W trakcie sesji przedstawiono pierwszych partnerów usługi: Walgreens, Belly, Major League Baseball Advanced Media , Expedia, Booking.com, Hotels.com, oraz Lufthansa. Oprócz firmy Samsung na sesji pojawili się też założyciele EA Chillingo, aby ogłosić premierę nowej inicjatywy „100% Indie” i podkreślić w ten sposób swoje zaangażowanie na rzecz społeczności programistów. Dzięki „100% Indie” niezależni programiści sprzedający swoje aplikacje przez Samsung Apps będą mogli zatrzymać 100% wpływów z ich sprzedaży przez pół roku od udostępnienia aplikacji, Samsung nie będzie pobierał od nich żadnych prowizji.

Podczas App Planet odbyła się także sesja AdHub - nowej usługi umożliwiającej programistom osiąganie przychodów z reklam, a także AllShare Framework - narzędzie, dzięki któremu łatwiej będzie tworzyć aplikacje działające na różnych urządzeniach. Ponadto Samsung przedstawił najnowszą wersję S Pen SDK w wersji 2.3, pozwalającą programistom na tworzenie aplikacji wykorzystujących S Pen na wielu urządzeniach, w tym na sztandarowym tablecie GALAXY Note.

źródło: samsung/agdrtv24.pl

 

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe