agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Samsung zdobywcą 42 wyróżnień na International Design Excellence Awards 2022

Samsung zdobywcą 42 wyróżnień na International Design Excellence Awards 2022

DUŻE AGD / Lodówki i zamrażarki / 2022-10-18 09:55:08

Samsung został uhonorowany dwoma złotymi, pięcioma srebrnymi oraz jednym brązowym medalem w konkursie IDEA 2022, a aż 34 produkty firmy zakwalifikowały się do etapu finałowego plebiscytu jako te, które ze względu na swój innowacyjny design czynią życie konsumentów łatwiejszym oraz wygodniejszym.

Polecane sklepy

RTV Euro AGDMedia ExpertMedia MarktNEONET

Firma Samsung poinformowała o zdobyciu 42 wyróżnień, w tym dwóch złotych medali, pięciu srebrnych i jednego brązowego, a także zakwalifikowaniu się aż 34 produktów do etapu finałowego konkursu International Design Excellence Awards 2022 (IDEA 2022).

IDEA to jeden z najbardziej prestiżowych konkursów na świecie honorujących osiągnięcia w obszarze designu użytkowego. Organizowany jest przez założone w roku 1980 Amerykańskie Stowarzyszenie Projektantów Wzornictwa Przemysłowego (Industrial Designers Society of America - IDSA). W tegorocznej edycji plebiscytu wybrano zwycięzców w 20 różnych kategoriach, takich jak: Dom, Technologie użytkowe, Interakcje cyfrowe oraz Strategia designu. Podczas oceny produktów brano pod uwagę między innymi takie kryteria, jak innowacyjność projektu, korzyści dla użytkowników oraz społeczeństwa.

Design produktów Samsung stanowi odzwierciedlenie zmieniających się wartości firmy oraz jej innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Interaktywne, dopasowane do potrzeb poszczególnych regionów oraz zaawansowane projektowo zostały uznane za niezwykle postępowe i zróżnicowane.  

„Staramy się optymalizować nasze produkty pod kątem zmieniających się wartości i stylu życia konsumentów” - powiedział Jinsoo Kim, Wiceprezes Wykonawczy Korporacyjnego Centrum Projektowego Samsung Electronics. „Stosując kreatywne i innowacyjne rozwiązania, nieustannie dążymy do tego, by eksploatacja naszych urządzeń była możliwie jak najbardziej przyjazna dla środowiska.” 

Dwa złote medale w kategorii Personalizowanego Designu oraz Doświadczeń Użytkownika

Jednym z dwóch zdobywców złotych medali był zestaw kuchenny Bespoke dostępny na rynku USA (wraz z lodówką Bespoke FDR RF800B). W jego skład wchodzi: lodówka, piekarnik, kuchenka mikrofalowa oraz zmywarka. Sprzęt ten został zaprojektowany zgodnie z filozofią Bespoke, która na pierwszym miejscu stawia indywidualne preferencje użytkowników. Charakteryzuje się zintegrowanymi rozwiązaniami w zakresie designu, które podkreślają harmonię kuchennego wnętrza.

4-drzwiowa lodówka (Multidoor), która zadebiutowała niedawno na rynku północnoamerykańskim, zapewnia użytkownikom najwyższy poziom komfortu. Oferuje również wymienne panele, które klienci mogą dostosowywać do osobistych preferencji oraz do swojego unikalnego stylu życia. Strefę lodówki Beverage Center wyposażono w zbiornik na filtrowaną wodę, zaś kostkarka do lodu Dual Auto Ice Maker szybko wytwarza lód w tradycyjnych kostkach i mniejszych Ice Bites.

Bezprzewodowy, pionowy odkurzacz Bespoke Jet™ z integrującą wiele funkcji stacją czyszczącą All-in-One™ również został uhonorowany złotym medalem za dopracowany pod każdym względem design. Jego użytkowanie stanowi niezwykłe doświadczenie, gdyż pozwala on kompleksowo zająć się obowiązkiem odkurzania domu - od sprzątania, przez usuwanie zanieczyszczeń z urządzenia, aż po jego wygodne przechowywanie. Po umieszczeniu odkurzacza w stacji All-in-On™, użytkownik może w higieniczny sposób opróżnić pojemnik na kurz, przyciskając zaledwie jeden przycisk. Dzięki temu nie istnieje ryzyko wtórnego zanieczyszczenia otoczenia, a powietrze w całym domu pozostaje świeże i wolne od kurzu. Szeroki zakres funkcji odkurzacza Bespoke Jet gwarantuje wysoki komfort jego użytkowania. Dodatkowo, urządzenie prezentuje się doskonale i idealnie wkomponowuje się w każdą przestrzeń.

Pięć razy srebro i jeden brąz w kategorii Zaawansowany Design

Jednym ze zdobywców srebrnego wyróżnienia był tablet Galaxy Tab S8, który nagrodzono za najcieńszą, najlżejszą i jednocześnie najbardziej trwałą obudowę mieszczącą największy ekran AMOLED o przekątnej 14,6 cala. Duży wyświetlacz jest zabezpieczony ramką wykonaną z  Armor Aluminum. Dzięki niemu urządzenie jest bardziej odporne na zarysowania i mniej narażone na wygięcie obudowy. Na tylnej ściance tabletu umieszczono miejsce do ładowania rysika S Pen. Zostało ono zintegrowane z obudową aparatu, dzięki czemu stanowi harmonijny element designu urządzenia.

Kolejnym laureatem srebrnego medalu został program Galaxy Upcycling at Home. Zapewnia od drugie życie smartfonom z serii Galaxy, które dzięki prostej aktualizacji oprogramowania stają się elementami ekosystemu Internetu rzeczy. Dzięki aplikacji SmartThings, użytkownicy mogą zmienić smartfony Galaxy w inteligentne urządzenia domowe, takie jak elektroniczna niania czy opiekun dla ulubionego zwierzaka.

Pozostałe srebrne medale przyznano następującym urządzeniom:

•           Klawiaturze Samsung przeznaczonej na rynek indyjski - dzięki optymalizacji zapewnia ona typowe dla smartfonów wrażenia i pozwala pisać szybciej i łatwiej w 29 stosowanych w Indiach językach.

•           Czujnikowi Cook Sensor, który pomaga w przyrządzaniu ulubionych potraw, dzięki podłączeniu płyty indukcyjnej do aplikacji SmartThings.

•           Okapowi Samsung Air Hood* - koncepcyjnemu rozwiązaniu, które łączy w sobie funkcje okapu, klimatyzatora i oczyszczacza powietrza, poprawiając warunki panujące w kuchniach konsumentów

Brązowy medal przyznano etui na smartfon Galaxy Z Flip3, które pozwala na dostosowanie telefonu do własnych upodobań za pomocą różnorodnych obręczy c lub kolorowych pasków.

 

*Dostępny w regionie Azji Południowo-Zachodniej

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe