agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Smartwatch — czym się kierować przy jego wyborze?

Smartwatch — czym się kierować przy jego wyborze?

GSM / Akcesoria GSM / 2021-11-22 16:48:07

Smartwatch to urządzenie, które w dzisiejszych czasach pełni funkcję tradycyjnego zegarka, telefonu, notatnika, a czasem trenera personalnego. Zerkając na nadgarstek możemy m.in. sprawdzić aktualne informacje, powiadomienia SMS-ach i połączeniach czy też sterować odtwarzaczem muzyki etc. Czym się kierować przy jego wyborze? Podpowiadamy.

Wyświetlacz smartwatcha

Jednym z najważniejszych elementów smartwatcha jest jego wyświetlacz, który nie tylko wpływa na sam wygląd tego nowoczesnego zegarka, ale przede wszystkim na komfort użytkowania. Większość z oferowanych na rynku urządzeń ma ekran dotykowy. Najpopularniejsze z nich to: LCD, OLED, AMOLED i E Ink. Najczęściej wybierane są rozwiązania LCD i OLED/AMOLED, ponieważ zapewniają wysoką jakość barw, kontrast, a także szczegółowość wyświetlanych informacji. Z kolei ekran E Ink jest wykonany w technologii elektronicznego papieru, a jego zaletą jest długi czas pracy na jednym ładowaniu oraz doskonała widoczność na słońcu. Jednak nie obsługuje on zazwyczaj zaawansowanych aplikacji. Ważny jest też kształt, jaki ma smartwatch. Do wyboru mamy okrągłe lub prostokątne modele. Te pierwsze przypominają klasyczne zegarki, z kolei prostokątne lepiej wykorzystują swoją niewielką przestrzeń. Ostatnim elementem, na który warto zwrócić uwagę, jest wielkość wyświetlacza — zazwyczaj jego przekątna mieści się w zakresie 1,2 -1,5 cala. Powinien być dobrany do rozmiarów nadgarstka i naszych preferencji.

Funkcje smartwatcha

Smartwatche oferują nam różne funkcje, które powinny być dopasowane do naszych osobistych potrzeb. Najważniejsze z nich to odbieranie połączeń — możemy odrzucić lub odebrać połączenie. Jest to przydatne szczególnie w czasie kiedy jesteśmy zajęci jakąś czynnością. Jeśli dodatkowo urządzenie ma wbudowany mikrofon i głośnik, możemy przez nie rozmawiać. Odbieranie wiadomości i powiadomień pozwoli być nam na bieżąco ze wszelkimi informacjami, a odpisywanie na nie za pomocą klawiatury dotykowej lub przez dyktafon pewnie nie raz nam się przyda. Jednak większość osób podczas wyboru smartwatcha zwraca uwagę na funkcje sportowe. Do wyboru jest wiele możliwości — licznik kroków, monitor treningu, spalonych kalorii, dystansu, parametrów snu oraz pulsu i saturacji. Na rynku dostępne są również zegarki ze sterowaniem aparatem, dzięki czemu, zamiast korzystać z samowyzwalacza w telefonie, możemy wykonać zdjęcie przez uruchomienie tej funkcji w zegarku. Bardzo przydatną opcją są również płatności zbliżeniowe. Szeroki wybór różnych modeli tych elektronicznych zegarków znajdziemy na: https://www.morele.net/.

Artykuł powstał przy współpracy z serwisem: https://www.morele.net/.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe