agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Soniczna czy elektryczna: Która szczoteczka jest najlepsza dla twojego uśmiechu?

Soniczna czy elektryczna: Która szczoteczka jest najlepsza dla twojego uśmiechu?

ZDROWIE I URODA / Szczoteczki elektryczne i akcesoria / 2023-10-31 11:42:49

Czyszczenie zębów szczoteczką manualną powoli odchodzi do lamusa. Nic dziwnego, bo ich dokładność oceniana jest jako bardzo niska. Sprawdzamy, która szczoteczka godnie ją zastąpi: elektryczna czy soniczna.

Szczoteczka elektryczna czy manualna?

Szczoteczki elektryczne (https://www.eldom.eu/sklep/kategoria/szczoteczki-elektryczne) są obecne na rynku już jakiś czas, ale ciągle traktowane z nieufnością. Częściowo ze względu na cenę (niektóre potrafią być bardzo drogie), częściowo z przekonania, że szczoteczką manualną można wyczyścić zęby równie dokładnie.

Nie jest to prawdą. Szczoteczka manualna nie jest tak skuteczna w czyszczeniu przestrzeni międzyzębowej, jak szczoteczka elektryczna. Jeszcze dokładniejsza w tym zakresie jest szczoteczka soniczna.

Usuwanie płytki nazębnej z trudno dostępnych miejsc zwykłą szczoteczką rzadko bywa naprawdę dokładne. Panuje powszechny pogląd, że „ósemki”, to zęby, które szybko się psują i w zasadzie najlepiej je wyrwać. Mało kto jednak wiąże szybkie wystąpienie próchnicy z trudną dostępnością i niedokładnym myciem szczoteczką manualną. Warto się temu problemowi przyjrzeć bliżej, a być może wcale nie będzie trzeba usuwać zębów.

Jakie są rodzaje szczoteczek elektrycznych?

Szczoteczka elektryczna to bardzo pojemne określenie. Oznacza po prostu każdą szczoteczkę do zębów, która ma zasilanie akumulatorowe.

Elektryczne szczoteczki można podzielić na:

  • rotacyjne,
  • rotacyjno – pulsacyjne,
  • soniczne.

Szczoteczki rotacyjne opierają swoją pracę na ruchu obrotowym. Dobrej jakości szczoteczka elektryczna jest w stanie wykonać nawet czterdzieści tysięcy takich ruchów na minutę. Tej prędkości nigdy nie osiągnie się przy manualnym czyszczeniu zębów i choćby z tego względu warto rozważyć zakup szczoteczki elektrycznej.

Szczoteczki rotacyjno-pulsacyjne wykonują dodatkowo ruch pulsacyjny – mówiąc obrazowo: delikatnie dociskają szczoteczkę do płytki zęba w trakcie czyszczenia. Nie jest to w żaden sposób bolesne, a zapewnia jeszcze większą dokładność przy myciu zębów.

Szczoteczki soniczne wykorzystują do czyszczenia zębów fale dźwiękowe. To urządzenia zaawansowane technologicznie. Generowane przez silnik sonicznej szczoteczki ultradźwięki są pomocne w rozbijaniu płytki zębowej i docieraniu do trudno dostępnych miejsc.

Szczoteczki soniczne nie są szczoteczkami rotacyjnymi. Wykonują ruchy wymiatające, wzmocnione dodatkowo delikatnym pulsowaniem. Ich skuteczność oceniana jest bardzo wysoko.

Elektryczna czy soniczna – która szczoteczka jest lepsza?

Soniczna szczoteczka do zębów jest jednocześnie szczoteczką elektryczną, niemniej nietrudno się domyślić, o co chodzi w tym pytaniu.

Szczoteczka rotacyjna lub rotacyjno-pulsacyjna jest tańsza od sonicznej. To dobry wybór, jeśli po raz pierwszy zmieniasz szczoteczkę na elektryczną. Zapewne to doświadczenie pokaże ci, czego tak naprawdę potrzebujesz, by skutecznie i efektywnie dbać o zęby. Być może z czasem zechcesz ją zmienić na soniczną, ale nie musi to być regułą. Z całą pewnością szczoteczka rotacyjna będzie czyściła zęby i przestrzenie między nimi dokładniej niż manualna.

Szczoteczka soniczna gwarantuje większą delikatność przy czyszczeniu zębów. Sprawdzi się szczególnie u osób, które mają wrażliwe zęby i dziąsła. Ultradźwięki lepiej sobie radzą z dokładnym czyszczeniem przestrzeni między zębami. Takie szczoteczki uważa się za dokładniejsze niż elektryczne rotacyjne lub rotacyjno – pulsacyjne.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe