agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
SONUS FABER PRZEDSTAWIA DUETTO  BEZPRZEWODOWY SYSTEM AKTYWNYCH GŁOŚNIKÓW STEREO

SONUS FABER PRZEDSTAWIA DUETTO BEZPRZEWODOWY SYSTEM AKTYWNYCH GŁOŚNIKÓW STEREO

SPRZĘT RTV / Kolumny i głośniki / 2023-10-06 12:40:40

Sonus faber  wprowadziił na rynek nowe aktywne kolumy - Duetto, które tworzą bezprzewodowy system stereo HiFi o wyróżniających się cechach w zakresie wzornictwa, jakości dźwięku, łączności i łatwości użytkowania.

Polecane sklepy

RTV Euro AGDMedia ExpertMedia MarktNEONET

Zewnętrzna forma Duetto jest zgodna z obowiązującą od kilkudziesięciu lat filozofią Sonus faber zapewniającą najbardziej naturalną reprodukcję dźwięku poprzez zastosowanie organicznych materiałów. Drewniana obudowa w kształcie lutni połączona z eleganckim, specjalnie zaprojektowanym radiatorem gwarantuje sztywność konstrukcji i muzykalność brzmienia. Eliminuje jednocześnie wewnętrzne rezonanse i tworzy charakterystyczny dla marki Sonus faber Natural Sound. Duetto posiada również pokryty skórą interfejs SENSO™, który pozwala użytkownikowi kontrolować i konfigurować funkcje głośników, w tym głośność, wybór źródła i połączenia.

„Naszym założeniem rozszerzenia działalności na kategorię głośników bezprzewodowych jest zapewnienie konsumentom autentycznej jakości dźwięku Sonus faber, którą znają i kochają, połączonej w jeden wszechstronny pakiet. Duetto to prawdziwy system stereo Sonus faber, łączący 40 lat doświadczenia w konstruowaniu głośników klasy premium, włoski styl i doskonałe materiały z nowoczesną technologią oraz funkcjonalnością streamingu” – powiedział szef projektu, Livio Cucuzza. „Dzisiejsze możliwości odtwarzania strumieniowego nie idą na kompromis w zakresie dźwięku, ale raczej oferują jeszcze wyższą jakość brzmienia dla niemal nieskończonego wyboru muzyki. Umieść Duetto w preferowanym miejscu, wybierz ulubione źródło, zamknij oczy i ciesz się jedynymi w swoim rodzaju wrażeniami słuchowymi.”

Duetto to 2 drożny system stereo, wyposażony w 0.7 calowy głośnik wysokotonowy i 5.25 calowy głośnik średniotonowy, opracowane od podstaw w Vicenza we Włoszech przez zespół rzemieślników Sonus faber.

 • Głośnik wysokotonowy z jedwabną kopułką został wyposażony w miedzianą nasadkę, która wzmacnia wpływ przetwornika na niższe częstotliwości, przy jednoczesnym zachowaniu płynności i czystości najwyższych tonów, oraz obejmuje pierścień falowodu, który zwiększa reakcję pozaosiową i gwarantuje zdumiewające wrażenia słuchowe w każdej części pomieszczenia.
 • Głośnik nisko-średniotonowy wykorzystujący membranę z masy papierowej został wyposażony w okalające zawieszenie oraz magnes neodymowy, aby osiągnąć najgłębsze częstotliwości i jest zamknięty w nowym koszu Organic Basket opracowanym przez Sonus faber, który zapobiega rezonansowi i ułatwia przepływ powietrza wytwarzanego przez długi skok przetwornika.
 • System zawiera również dwa wzmacniacze - jeden klasy AB o mocy 100 W, który obsługuje przetwornik wysokotonowy, zapewniając dokładną i płynną reprodukcję wysokich częstotliwości, oraz wzmacniacz klasy D o mocy 205 W, który dostarcza moc potrzebną przetwornikowi średnio-niskotonowemu do reprodukcji głębokiego i mocnego basu.

Duetto wprowadza innowacje Sonus faber do świata analogowego i cyfrowego dźwięku, przenosząc łączność na wyższy poziom.

 • Firma Sonus faber opracowała aplikację Sonus faber, która umożliwia użytkownikowi personalizację wszystkich ustawień bezprzewodowych produktów Sonus faber (Omnia i Duetto)
 • Użytkownicy mogą z łatwością podłączyć system głośników do telewizora poprzez wejścia HDMI i optyczne, do gramofonu poprzez wbudowane wejście gramofonowe, a także do aktywnego subwoofera, który może zostać automatycznie rozpoznany przez układ konfiguracyjny Duetto.
 • Duetto posiada certyfikat Wi-Fi™ i oferuje pełną kompatybilność z popularnymi streamerami audio, w tym AirPlay, Chromecast, Tidal, Spotify, Roon Ready i Bluetooth.
 • Duetto wykorzystuje technologię UWB (Ultra Wide Band), która pozwala uniknąć opóźnień i zakłóceń w połączeniu pomiędzy dwoma głośnikami. UWB gwarantuje również bardzo szerokie spektrum częstotliwości umożliwiające przesyłanie pakietów danych z dużą szybkością.

DOSTĘPNOŚĆ

 • Sonus faber Duetto będzie dostępny w sprzedaży u autoryzowanych dealerów marki od listopada 2023 roku w cenie 18 999 zł za parę.
 • Dedykowane podstawki Duetto są dostępne osobno w cenie 3 499 zł za parę.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
 • agdrtv24
 • pięknydom24
 • informacje branżowe