agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
SONUS FABER  ROZSZERZA KOLEKCJĘ LUMINA O DWA NOWE MODELE II i V

SONUS FABER ROZSZERZA KOLEKCJĘ LUMINA O DWA NOWE MODELE II i V

SPRZĘT RTV / Kolumny i głośniki / 2021-06-15 12:15:10

Premierowe modele Lumina stanowią prostą, zrównoważoną kombinację oferującą możliwość zaspokojenia potrzeb miłośników odsłuchu zarówno stereo, jak i systemów wielokanałowych. Wprowadzenie Lumina II i Lumina V ma na celu dotarcie do jeszcze szerszego grona odbiorców oczekujących większej mocy, zwłaszcza w odniesieniu do większych przestrzeni odsłuchowych.

Polecane sklepy

RTV Euro AGDMedia ExpertMedia MarktNEONET

Po raz pierwszy zaprezentowana we wrześniu 2020 roku, kolekcja Lumina od Sonus faber ucieleśnia historię i ducha tej tradycyjnej marki. Choć wprowadzenie na rynek miało miejsce w trudnym i bezprecedensowym roku, Lumina powstała w celu łączenia entuzjastów audio poprzez wspólne doświadczenia z dźwię

Nowe modele Lumina zachowują prostotę konstrukcji poprzednich modeli, w których minimalistyczna estetyka podkreśla każdy szczegół tak, aby był równie atrakcyjny wizualnie, jak i akustycznie. Wielowarstwowe drewno przedniej ścianki jest dostępne w trzech wykończeniach: matowe wykończenie Walnut i Wenge z wstawkami z klonu oraz klasyczne Piano Black. Obudowa została wykończona czarną skórą, wierną tradycyjnej linii produktów Sonus faber.

Lumina II to drugi po Lumina I głośnik podstawkowy w kolekcji, z 150 milimetrowym przetwornikiem średnio-niskotonowym zapewniającym większą głośność. Lumina II zachowuje kompaktową i wszechstronną konstrukcję, idealną do umieszczenia na regale czy półce. Lumina II może zostać również ustawiona na stojaku jako tylny kanał w systemie kina domowego.

Lumina II wzbogaca gamę dwudrożnych głośników z rodziny Lumina, oferując idealne rozwiązanie dla małych systemów, jednocześnie wypełniając dźwiękiem każde pomieszczenie.

Lumina V to nowy flagowiec w kolekcji. Ta trójdrożna kolumna podłogowa obfituje w nowatorskie rozwiązania elektroakustyczne:

 1. Wewnętrzna komora mid-hi w kształcie lutni Wewnętrzna komora mid-hi została zaprojektowana w oparciu o kultowy kształt lutni, unikalne rozwiązanie opracowane przez Sonus faber stanowiące główną cechą charakterystyczną marki od czasu jej powstania w latach 90-tych. Ta cecha jest w stanie zmaksymalizować sztywność strukturalną i wydajność akustyczną średnich tonów, jednocześnie redukując fale stojące w zakresie objętości obciążenia akustycznego.
 2. Hybrydowa zwrotnica IFF – Paracross Topology™ Układ zwrotnicy średnich i wysokich tonów "Hybrid IFF – Paracross Solution" łączy interaktywne filtrowanie Fusion, po raz pierwszy wykorzystane w modelu Maxima Amator, z technologią Paracross Topology™, w której elementy reaktywne (kondensatory i induktory/cewki) są umieszczane na szynie ujemnej obwodu. Wynikające z tego korzyści obejmują zmniejszenie tylnego pola elektromagnetycznego przetworników (Electro Motive Force), co pozwala im działać w maksymalnie spójny i organiczny sposób oraz obniża czułość zwrotnicy na częstotliwości radiowe, co dodatkowo poprawia rozdzielczość dźwięku

.Zapewniająca większą immersyjność scen akcji, dialogów i ścieżek dźwiękowych, Lumina doskonale współgra z subwooferami Gravis I, II i III, które charakteryzują się dopasowanym wykończeniem i materiałami. Dla entuzjastów dźwięku chcących zoptymalizować swoją przestrzeń domową, Sonus faber oferuje dyskretną i elegancką kolekcję głośników Palladio dedykowaną do instalacji niestandardowych dopasowanych do indywidualnych potrzeb. Linie Lumina, Gravis i Palladio oferują nieograniczone możliwości, które zapewniają naturalne wrażenia dźwiękowe w połączeniu z czystym i pięknym designem.

Dostępność Pełna kolekcja Lumina, w tym nowe Lumina II i Lumina V, będzie dostępna w sprzedaży u autoryzowanych dystrybutorów Sonus faber na całym świecie od czerwca 2021 roku.

Ceny detaliczne

 •  Lumina V: 5 999 zł
 •  Lumina III: 4 499 zł
 •  Lumina II: 2 499 zł
 •  Lumina I: 1 799 zł
 •  Lumina Center: 2 999 zł

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
 • agdrtv24
 • pięknydom24
 • informacje branżowe