agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Sony Electronics ogłasza wprowadzenie dwóch kamer PTZ 4K  z automatycznym kadrowaniem PTZ i analityką AI

Sony Electronics ogłasza wprowadzenie dwóch kamer PTZ 4K z automatycznym kadrowaniem PTZ i analityką AI

SPRZĘT RTV / Digital signage / 2023-01-30 15:56:44

Firma Sony poszerza ofertę kamer PTZ o dwa dodatkowe modele 4K z wbudowaną analityką AI.  Kamery SRG-A40 i SRG-A12 zapewniają automatyczne śledzenie oraz naturalne kadrowanie prelegentów, niezależnie od ich postury czy ruchów, co pozwala uzyskać wysokiej jakości treści i pełną kontrolę bez użycia komputera.

Polecane sklepy

RTV Euro AGDMedia ExpertMedia MarktNEONET

Nowa technologia Auto Framing PTZ oferuje możliwość automatycznego, szybkiego namierzania i śledzenia obiektów dając wiele opcji automatycznego kadrowania. Najważniejsze cechy tych kamer obejmują wysoką jakość obrazu przy automatycznej pracy, elastyczność technologii IP, potężny zoom, zdalne sterowanie oraz łatwą konfigurację i obsługę. Nadają się one idealnie do użytku w zastosowaniach edukacyjnych, biurowych, medycznych, w instytucjach rządowych, mediach, a także podczas zgromadzeń religijnych oraz wydarzeń na żywo.

„Nasze najnowsze kamery PTZ reprezentują całkowicie nową generację”, mówi Claire Lam, menedżer produktu ds. kamer sieciowych w Sony Professional Europe.  „Te nowe, wydajne modele cechują się typową dla firmy Sony wysoką jakością obrazu, ale są przy tym jeszcze bardziej inteligentne dzięki zastosowaniu wbudowanej analityki AI, która zapewnia funkcję automatycznego kadrowania PTZ w połączeniu ze zdalnym sterowaniem. Klienci zgłaszali, że sposób, w jaki tworzą swoje materiały, a nawet miejsca, z których to robią, zmieniły się radykalnie w ciągu ostatnich kilku lat. Wysłuchaliśmy ich i stworzyliśmy nową, przyjazną dla użytkowników linię, która zapewnia swobodę montażu, obsługę z dowolnego miejsca oraz upraszcza organizację pracy, dzięki czemu operatorzy mogą tworzyć profesjonalne treści niezależnie od poziomu doświadczenia oraz przy jednoczesnej redukcji kosztów”.

Inteligentna automatyzacja: PTZ Auto Framing

Nowością w tej serii zaawansowanych kamer jest wbudowana technologia automatycznego kadrowania PTZ z analityką AI firmy Sony, która poprawia użyteczność i wydajność. Różne kąty automatycznego kadrowania zapewniają wiele opcji odpowiednio dostosowanych na potrzeby zbliżeń, ujęć od pasa w górę lub pełnych planów, co przekłada się na swobodę twórczą i pozwala na realizację własnej wizji. Automatyczne działanie oznacza, że kamery zaczynają pracować od razu po włączeniu, szukając obiektu do śledzenia i namierzając go. Zastosowano w nich połączenie zaawansowanych i skorelowanych ze sobą technologii rozpoznawania, w tym rozpoznawanie twarzy, które wykrywa nawet twarze zasłonięte maseczkami. Nowe, przyjazne dla użytkownika lampki kontrolne (tally) pozwalają łatwo stwierdzić, która kamera jest aktualnie używana i śledzi ruchy.

Doskonała jakość obrazu

Zarówno w modelu SRG-A40, jak i SRG-A12 zastosowano bardzo czuły przetwornik CMOS Exmor R™ w celu uzyskania wysokiej jakości obrazu o naturalnych, żywych kolorach i niższym poziomie szumu, zgodnego ze standardem 4K 30p i Full HD 60p.  Model SRG-A40 jest wyposażony w technologię Clear Image Zoom, która cyfrowo zwiększa zoom optyczny z 20x do 30x w 4K lub do 40x w Full HD, natomiast model SRG-A12 jest wyposażony w zoom do 12x. Dzięki trybowi telekonwertera model SRG-A40 może osiągać nawet 80-krotne przybliżenie, a model SRG-A12 nawet 24-krotne, przy jednoczesnym płynnym i szybkim ruchu PTZ między kamerami.  Tryb dzienny i tryb nocny wspomagają optymalizację ujęć w warunkach silnego i słabego oświetlenia.

Elastyczna i stabilna produkcja

Nowe modele są wyposażone w technologie 3G-SDI, HDMI oraz łączność IP (NDI®|HX dostępna w ramach opcjonalnej licencji) i mogą być sterowane zdalnie za pomocą VISCA/VISCA poprzez IP przy użyciu jednego przewodu sieciowego na potrzeby zasilania, sygnału wyjściowego i sterowania. Są one również wyposażone w technologię zasilania w standardzie Power over Ethernet Plus Plus (PoE++), co ułatwia integrację w nowych lub istniejących środowiskach bez konieczności stosowania oddzielnych przewodów zasilających.  Dzięki niezawodnemu połączeniu oraz opcjom integracji ta nowa linia wykorzystuje zalety kamer PTZ, umożliwiając filmowanie i sterowanie nawet w trudno dostępnych miejscach, a równocześnie oferując nowe kąty i punkty widzenia. Obsługa protokołu streamingu w czasie rzeczywistym (ang. Real Time Streaming Protocol, RTSP) umożliwia zdalne oglądanie, zaś protokół bezpiecznego przesyłu (ang. Security Reliable Transport, SRT) zapewnia bezpieczny, płynny i stabilny streaming wideo.

Łatwa konfiguracja i obsługa

Oprócz prostej integracji i montażu kamery te zapewniają też łatwą konfigurację i użytkowanie przez operatorów o różnym poziomie umiejętności. Dzięki możliwości korzystania z pliku ustawień obrazu użytkownicy mogą szybko określać i kopiować ustawienia menu między kamerami, zapewniając tym samym spójność i zwiększając kompetencje zespołu. Zastosowana w nowych modelach funkcja synchronizacji ruchu PTZ umożliwia szybkie i płynne przechodzenie PTZ do położenia docelowego przy maksymalnym zakresie kąta obrotu/wychyłu wynoszącym ±170°.  Wstępnie zaprogramowane ustawienia pozwalają na szybkie przełączanie pomiędzy różnymi ustawionymi kątami z poziomu jednej kamery w celu uchwycenia najważniejszych momentów. Można również użyć funkcji zamrażania kadru w celu zatrzymania ostatniego obrazu zarejestrowanego w danym miejscu przed rozpoczęciem ruchu kamery, co eliminuje rozmazane kadry przejściowe i pozwala ograniczyć do minimum zniekształcenia. Dodatkowo oprogramowanie sterujące dla wirtualnych kamer sieciowych może za pośrednictwem komputera zgrupować nawet pięć podłączonych kamer we współpracujące ze sobą narzędzie konferencyjne i wykładowe w celu zapewnienia profesjonalnej jakości obrazu podczas spotkań w trybie online.

Dostępność modeli SRG-A40 i SRG-A12 spodziewana jest  latem 2023r. Debiutują  one podczas targów ISE na stoisku Sony w hali 3 (stoisko 3E400).

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe