agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Sony ILCE6500 oraz ILCE6100 - dwa idealne aparaty dla podróżników

Sony ILCE6500 oraz ILCE6100 - dwa idealne aparaty dla podróżników

SPRZĘT FOTOGRAFICZNY / Aparaty cyfrowe / 2020-01-30 10:48:02

Każda podróż to wielka niewiadoma – nigdy tak naprawdę nie wiadomo czy za najbliższym zakrętem lub wzniesieniem wędrowiec nie ujrzy najbardziej zapierającego dech w piersiach i niepowtarzalnego widoku w swoim życiu. Na taką możliwość zawsze warto być przygotowanym – nie tylko mieć oczy szeroko otwarte, ale również aparat, który najlepiej odda obraz i emocje, które mu towarzyszyły. Sony ma dwie propozycje na taką ewentualność, czyli aparaty Sony ILCE6500 oraz ILCE 6100. Czy to idealne aparaty dla podróżników?

Sony ILCE6100 – lekki i poręczny towarzysz każdej podróży

Gdyby wziąć do ręki aparat Sony ILCE6100, od razu można stwierdzić dwa fakty. Pierwszy, że aparat jest niezwykle lekki. Drugi, że świetnie leży w dłoni i jest niezwykle poręczny. Waga korpusu wynosi mniej niż 400 gramów, a powłoka ma porowatą, antypoślizgową fakturę – razem sprawia to, że ILCE6100 to wprost idealny towarzysz każdej podróży. Zwłaszcza długich pieszych lub rowerowych wędrówek, podczas których trzeba wyeliminować każdy kilogram zbędnego bagażu.

Z aspektów funkcjonalnych i wizualnych warto też podkreślić, że aparacie ILCE6100 zastosowano dotykowy, obracany o 180 stopni 3-calowy wyświetlacz, który pozwala precyzyjnie dostosować kadr, znacznie ułatwia też robienie selfie.

Nie ma sensu wymieniać wszystkich parametrów i całej specyfikacji optyki oraz elektroniki odpowiedzialnej za jakość wykonywanych zdjęć, bo suche liczby nie oddadzą wrażeń, które niosą ze sobą zdjęcia. O tych wrażeniach zdecydowanie warto jednak napisać. Pierwsze, co rzuca się w oczy to oddanie kolorów – Sony znacznie poprawiło się w tym zakresie, a barwy są żywe i bardzo dobrze odwzorowane. Szczególnie wart podkreślenia jest również tryb autofocus – w tym aspekcie ILCE6100 po prostu błyszczy! Czy są to zdjęcia portretowe, panoramy czy dynamiczna fotografia – za każdym razem urządzenie samo radzi sobie z dobraniem ostrości – to kolejny argument, żeby wskazać ten model jako idealny aparat dla podróżnika. W drodze każda chwila zwłoki oddala od idealnego ujęcia – w tym przypadku nie ma takiego problemu.

Oceniając Sony ILCE6100, nie sposób nie spojrzeć na aparat przez pryzmat jego ceny. Z ofertą można zapoznać się pod linkiem: https://scentre.pl/shop/product/show?produkt=aparat_sony_alfa_6100_ilce6100lb_aps_c_z_szybkim_af_obiektyw_16__50_mm_selp1650. Sprzedawany jest w zestawie z niezwykle uniwersalnym obiektywem 16-50 mm w cenie nieznacznie przekraczającej 3000 zł. W takim budżecie trudno o lepsze rozwiązanie!

Sony ILCE6500 – dla bardziej zaawansowanych podróżników-fotografów

Sony ILCE6500 to sprzęt zdecydowanie bardziej zaawansowany niż omawiany wcześniej model – daje szersze pole do konfiguracji oraz do dopasowania ustawień aparatu do konkretnych wymogów użytkownika. Ma to swoje odzwierciedlenie w wartości. Z drugiej strony jednak, jak za sprzęt tej klasy, cena na pewno jest wręcz kusząca. Zwłaszcza dla podróżnika-fotografa, który będzie potrafił wyciągnąć maksimum możliwości z tego sprzętu. Z ofertą można zapoznać się pod tym linkiem: https://scentre.pl/shop/product/show?produkt=aparat_sony_6500_selp18105g_ilce6500gbdi.

Wymieniając zalety ILCE6500, trzeba podkreślić wyjątkową jakość zdjęć – ich szczegółowość oraz odwzorowanie kolorów. Bardzo dobre efekty udaje się osiągnąć już na ustawieniach predefiniowanych, ale aparat pełnie możliwości pokazuje, dopiero gdy użytkownik zagłębi się w menu i zacznie próbować stworzyć własne konfiguracje – dzięki temu zdjęcia mogą stać się wprost spektakularne. Dotyczy to również nagrywania wideo – ILCE6500 umożliwia rejestrację obrazu w rozdzielczości 4K w trybie HDR, a pełna konfiguracja dotyczy również tego aspektu aparatu.

Każdy doceni również zaawansowany system stabilizacji obrazu. Nawet zdjęcia zrobione w niesprzyjających warunkach, w ruchu lub bez większego przygotowania – a przecież w czasie podróży takie okoliczności nie powinny być zaskoczeniem – zachwycą uchwyceniem drobnych detali i efektem zamrożenia ruchu. Przy zdjęciach dynamicznego ruchu można zastosować bardzo szybki tryb fotografii seryjnej, który potrafi wykonać do 11 zdjęć na sekundę.

Warto podkreślić też konstrukcję aparatu, która dodatkowo sprzyja zabieraniu go ze sobą w każdą podróż. Chodzi o wzmocniony i uszczelniony korpus, który jest odporny na zachlapanie oraz kurz. Dodatkowo miejsce chwytu pokryto specjalnym gumowanym wykończeniem, które sprawia, że dłoń pewnie leży na aparacie, a dostęp do wszystkich funkcji oraz obsługa ich jest łatwa i wygodna.

Sony ILCE6500 to sprzęt w pełni profesjonalny, ale bardziej zaawansowani użytkownicy-amatorzy z pewnością będą w stanie wycisnąć z niego maksimum możliwości. To idealny aparat na podróż, który wykona świetne zdjęcia nawet w najtrudniejszych i najbardziej zaskakujących warunkach.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe