agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Sony - luksusowe doki z głośnikami

Sony - luksusowe doki z głośnikami

SPRZĘT RTV / Stacje dokujące / 2012-01-12 07:13:00

Sony wprowadza do oferty pięć nowych urządzeń z certyfikatem Made for iPod / iPhone / iPad: luksusowe doki z głośnikami z serii X. Łączą one audiofilską reprodukcję dźwięku z pięknym, eleganckim wyglądem. Nowa seria X powstała z myślą o stylu życia ery cyfrowej i pozwala na słuchanie muzyki zgodnie z upodobaniami użytkownika. Wszystkie modele są wyposażone w dok do iPoda, telefonu iPhone i iPada, który oprócz słuchania muzyki z posiadanego urządzenia umożliwia też jego ładowanie. Dźwięk z iPoda, telefonu iPhone i iPada — a także smartfonu, tabletu i komputera — można również przesyłać strumieniowo, przez domową sieć.

Polecane sklepy

RTV Euro AGDMedia ExpertMedia MarktNEONET

[[[zdjecie,5265,prawa]]] To drugie rozwiązanie doskonale sprawdza się, gdy użytkownik chce w czasie odtwarzania trzymać swoje urządzenie przenośne w ręku, aby na przykład wybierać z niego kolejne utwory. Niezależnie od wybranego sposobu połączenia uzyskuje się mocny, szczegółowy dźwięk, którym seria X zwraca na siebie uwagę w każdym pomieszczeniu. Najbardziej zaawansowany w serii X model RDP-XA900iP imponuje mocą muzyczną wynoszącą aż 200 W. Jego śmiała, opływowa sylwetka pasuje wyglądem do najbardziej eleganckich pomieszczeń. Zaokrąglona obudowa z przyciągającymi wzrok detalami ze szczotkowanego aluminium eliminuje niepożądany rezonans i umożliwia reprodukcję mocnego basu bez zniekształceń. Do pokrycia głośników wykorzystano wysokogatunkową tkaninę. Podkreśla ona luksusowy wygląd urządzenia bez pogarszania jakości dźwięku.

[[[zdjecie,5266,lewa]]]Każdy dok z serii X ma certyfikat Made for iPod/iPhone/iPad, a dzięki rozbudowanym funkcjom łączności bezprzewodowej pozwala na słuchanie muzyki w różnych sytuacjach. Posiadacze iPodów touch, telefonów iPhone, iPadów i komputerów Mac mogą korzystać z zalet technologii AirPlay i słuchać nagrań z biblioteki iTunes przesyłanych bez kompresji przez sieć Wi-Fi. Użytkownicy smartfonów, tabletów i komputerów bez technologii AirPlay mają możliwość strumieniowego odtwarzania nagrań w równie prosty sposób, przy użyciu łącza Bluetooth®. Fundamentalną cechą nowej serii X jest mocne, luksusowe brzmienie. Opracowana przez Sony technologia DMC gwarantuje czysty, pociągający dźwięk nawet przy małej głośności. 2.1-kanałowy system dźwięku z dwiema membranami biernymi zapewnia imponujący bas, w którym nawet przy większych ustawieniach głośności nie pojawiają się zniekształcenia. Wysoka jakość dźwięku jest również zasługą takich elementów, jak wzmacniacz cyfrowy S-Master, przetwarzanie Clear Phase i jednostki głośnikowe z cieczą magnetoreologiczną. Wszystkie te cechy przekładają się na wierny oryginałowi dźwięk w pełnym paśmie częstotliwości.

[[[zdjecie,5267,prawa]]] Równie atrakcyjnie wyglądającym, ale mniejszym odpowiednikiem modelu RDP-XA900iP jest dok RDP-XA700iP, którego całkowita moc wyjściowa wynosi 60 W. Oba modele mają wiele wspólnych cech, takich jak technologia DMC czy wzmacniacz cyfrowy S-Master. Tak jak w modelu RDP-XA900iP, możliwa jest strumieniowa transmisja przez AirPlay; dok RDP-XA700iP nie ma natomiast łącza Bluetooth. Dok RDP-XF300iP doskonale sprawdza się w każdym pomieszczeniu i z powodzeniem może pełnić rolę dodatkowego zestawu muzycznego. Ma 40 W mocy i łączy finezyjne brzmienie ze zwartym, eleganckim wyglądem. Do bezprzewodowego przesyłania muzyki z iPoda, telefonu iPhone, iPada, smartfonu, tabletu lub komputera można użyć łącza Bluetooth. Dok ten— tak jak cała seria X — ma też certyfikat Made for iPod/iPhone/iPad.

[[[zdjecie,5264,prawa]]] Bardzo wysoka jakość brzmienia jest zasługą niezależnych jednostek wysokotonowych dla lewego i prawego kanału, gwarantujących piękną reprodukcję głosów i instrumentów. Dok RDP-XF300iP wyposażony jest w wewnętrzny akumulator na maksymalnie 6 godzin odtwarzania, dzięki czemu urządzenie można bez przeszkód przenosić z miejsca na miejsce w domu, a nawet zabrać na wyjazd. Dodatkową cechą modelu RDP-XF300iP jest radioodbiornik UKF. Stacjonarny model RDP-X200iP również ma 40 W całkowitej mocy wyjściowej i tak jak dok RDP-XF300iP umożliwia bezprzewodową, strumieniową transmisję muzyki przez łącze Bluetooth. Jego oddzielne głośniki wysokotonowe zapewniają gładkie, szczegółowe brzmienie partii wokalnych bez pogorszenia basu.

informacja prasowa: Sony

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe