agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Sony na targach IFA 2014: premiery, innowacje i nowości

Sony na targach IFA 2014: premiery, innowacje i nowości

SPRZĘT FOTOGRAFICZNY / Kamery / 2014-09-03 17:02:00

Na rozpoczynających się 5 września (piątek) targach elektroniki użytkowej IFA w Berlinie Sony Corporation („Sony”) prezentuje szereg nowych produktów, które zgodnie z filozofią firmy „budzą i zaspokajają ciekawość ludzi z całego świata oraz tworzą wartość emocjonalną”. Prezentowane urządzenia dostarczają więc użytkownikom niepowtarzalnych wrażeń, charakterystycznych tylko dla sprzętu Sony.

Polecane sklepy

AllegroRTV Euro AGDMedia ExpertPlayMedia MarktNEONET

Okazją do zapoznania się z najnowszymi osiągnięciami Sony w dziedzinie urządzeń mobilnych, obrazu cyfrowego, gier i usług sieciowych była konferencja prasowa Sony, która miała miejsce w środę 3 września, przed oficjalnym otwarciem targów. Konferencję poprowadził Kazuo Hirai, prezes i dyrektor generalny Sony Corporation. „Najnowsze produkty Sony mają w założeniu oferować coś więcej niż tylko nowe funkcje i możliwości. Chcemy, by zmieniały one sposób, w jaki wchodzicie w interakcje z technologią i w jaki ta technologia wplata się w wasze życie. By nie tylko spełniały wasze potrzeby, lecz dzięki naszej technologii wywoływały w was Kando, budziły wasze emocje i były źródłem jeszcze lepszych wrażeń”, powiedział Hirai. W czasie konferencji prasowej Kazuo Hirai dokonał pierwszej w Europie prezentacji koncepcji „Life Space UX” — nowatorskiego podejścia do wrażeń użytkownika i tworzenia produktu. Life Space UX wykorzystuje potencjał otoczenia użytkownika i jego przestrzeni życiowej, tak aby zapewnić mu bardziej naturalny odbiór treści i stworzyć zupełnie nowe możliwości ich wykorzystania. Sony prezentuje na IFA rozwój tej koncepcji od czasu jej światowej premiery na międzynarodowych targach CES, które odbyły się w USA w styczniu br.

Kolejnym punktem konferencji było wystąpienie Masaru Tamagawy, prezesa Sony Europe, który ujawnił i przedstawił najnowsze produkty Sony przeznaczone na rynek europejski. Tamagawa zaprezentował telewizor BRAVIA™ 4K z zakrzywionym ekranem, urządzenia przenośne, takie jak Walkman® do reprodukcji dźwięku o wysokiej rozdzielczości, oraz aparaty Smart-shot z dużymi przetwornikami obrazu.

Kolejnym mówcą był Kunimasa Suzuki, prezes i dyrektor generalny Sony Mobile Communications. Pokazał on, w jaki sposób Sony integruje najlepsze firmowe technologie w swoich produktach mobilnych. Za modelowy przykład posłużyły produkty z serii „Xperia™ Z3”, łączące się z konsolą PlayStation®4 (PS4™) za pośrednictwem aplikacji PlayStation®App lub PS4 Remote Play. Suzuki ogłosił również wprowadzenie nowych produktów Sony SmartWear, które ściśle współpracują w urządzeniami mobilnymi Sony i pozwalają użytkownikom rejestrować codzienną aktywność oraz wprowadzać nowe elementy do swojego stylu życia.

Na berlińskich targach IFA mają swoją premierę następujące produkty:

 • 1.Smartfony Xperia™: Xperia Z3, Xperia Z3 Compact

[[[zdjecie,15596,duze]]]Nowe, flagowe smartfony Sony łączą najlepsze rozwiązania techniczne firmy — w tym technologie aparatów, kamer i sprzętu audio — ze światową nowością: funkcją PS4 Remote Play umożliwiającą uruchamianie na smartfonie gier przeznaczonych na konsolę PS4.

Smartfon Xperia Z3, wyposażony w 5,2-calowy wyświetlacz, zaokrągloną ramkę z aluminium i panele z hartowanego szkła, zwraca uwagę starannością wykończenia. Jest smukły i lekki: ma tylko 7,3 mm grubości i waży 152 g. To pyłoszczelne i wodoodporne (IP65/68)*2 urządzenie wyróżnia się bardzo dużą wydajnością i znakomicie łączy piękno z funkcjonalnością. Nowy model dostępny jest w wielu odmianach kolorystycznych: białej, czarnej, srebrno-zielonej*3 oraz w kolorze miedzi. Pomyślany do użytku w jednej ręce smartfon Xperia Z3 Compact zawdzięcza swój elegancki, luksusowy wygląd zaokrąglonej, odpornej na kontakt z płynami ramce oraz panelom z hartowanego szkła. Ten model waży tylko 129 g. Podobnie jak jego większy odpowiednik jest pyłoszczelny i wodoodporny (IP65/IP68) oraz dostępny w kilku odmianach kolorystycznych: białej, czarnej, pomarańczowej i zielonej.

W obu modelach wykorzystano zaawansowane technologie zapożyczone z aparatów fotograficznych Sony: przeznaczony do urządzeń mobilnych przetwornik obrazu CMOS Exmor™ RS typu 1/2,3", procesor BIONZ™ do urządzeń mobilnych i nowy, szerokokątny (25 mm) obiektyw Sony typu G. Połączenie wszystkich tych rozwiązań zapewnia dużą ostrość i szczegółowość zdjęć i filmów, a czułość ISO 12 800 oraz udoskonalony system stabilizacji Sony SteadyShot™ przyczyniają się do zmniejszenia szumu, zapobiegają zamazaniu obrazu i pozwalają na uzyskanie lepszego naświetlenia oraz żywej kolorystyki.

Oba modele imponują także możliwościami dźwiękowymi. Pozwalają odtwarzać nagrania o wysokiej rozdzielczości bezpośrednio przez gniazdo słuchawkowe. Dzięki innowacyjnej technologii DSEE HX poprawia się dźwięk z plików muzycznych niższej klasy (MP3, AAC): jego jakość staje się niezwykle wysoka, zbliżona do dźwięku o wysokiej rozdzielczości. Cyfrowy system osłabiania zewnętrznych hałasów, dostępny w obu urządzeniach, pozwala wyeliminować nawet 98% dźwięków dobiegających z otoczenia.

Sony rozwija również koncepcję PS4 Remote Play, która umożliwia wyświetlanie pasjonujących gier na PS4 na ekranie smartfonu Xperia.

Rozpoczęcie sprzedaży modeli Xperia Z3 i Xperia Z3 Compact w Europie i innych regionach jest planowane na tegoroczną jesień.

 • 2.TabletXperia™ Z3 Tablet Compact

[[[zdjecie,15595,duze]]] Najsmuklejszy i najlżejszy na świecie (6,4 mm / 270 g) tablet tej klasy*6 zapewnia nowe, zarezerwowane wyłącznie dla użytkowników sprzętu Sony, niepowtarzalne wrażenia rozrywkowe — między innymi przy grach. Dzięki zaokrąglonej ramce do użytku urządzenia wystarcza jedna ręka. Połączenie ramki z panelem FRP (z polimeru wzmacnianego włóknem) nadaje tabletowi elegancki wygląd, spójny ze stylistyką smartfonów Xperia Z3 i Xperia Z3 Compact. Urządzenie jest pyłoszczelne i wodoodporne (IP65/68). Xperia Z3 Tablet Compact to pierwszy na świecie tablet z funkcją PS4 Remote Play*1, dzięki której gra na konsolę PS4 może się pojawić także na dużym, 8-calowym ekranie tabletu. Bogactwo i naturalny wygląd kolorów jest zasługą wyświetlacza TRILUMINOS™ Display do urządzeń mobilnych i technologii Live Color LED. Połączenie tych dwóch rozwiązań nadaje obrazowi ostrość, głębię i realizm, zarówno przy grach, jak i oglądaniu filmów.

Jeśli chodzi o dźwięk, Xperia Z3 Tablet Compact może odtwarzać nagrania o wysokiej rozdzielczości bezpośrednio przez gniazdo słuchawkowe. Dzięki innowacyjnej technologii DSEE HX poprawia się dźwięk z plików muzycznych niższej klasy (MP3, AAC): jego jakość staje się niezwykle wysoka, zbliżona do dźwięku o wysokiej rozdzielczości. Dodatkowo, cyfrowy system osłabiania zewnętrznych hałasów pozwala wyeliminować nawet 98% dźwięków dobiegających z otoczenia.

 1. : Posiadacze modeli Xperia Z3, Xperia Z3 Compact i Xperia Z3 Tablet Compact będą mogli korzystać z tej funkcji od listopada 2014 r. Wymagany jest system PS4, kontroler bezprzewodowy DUALSHOCK®4, konto Sony Entertainment Network i szybkie łącze internetowe. Nie gwarantuje się zgodności z tą funkcją wszystkich gier. Wymagana jest najnowsza wersja oprogramowania systemu PS4. W urządzeniu Xperia musi być zainstalowania aplikacja PS4 Remote Play.
 2.  Zgodnie z wymogami dla klas ochrony IP65 i IP68 modele Xperia Z3, Xperia Z3 Compact i Xperia Z3 Tablet Compact są wodoodporne i pyłoszczelne. Jeżeli wszystkie porty i osłony są szczelnie zamknięte, modele te są (i) pyłoszczelne i (ii) odporne na oddziaływanie strumieni wody o niskim ciśnieniu ze wszystkich kierunków, zgodnie z wymogami dla klasy IP65; i/lub (iii) mogą się znajdować w słodkiej wodzie na głębokości do 1,5 metra przez maksymalnie 30 minut, zgodnie z wymogami dla klasy IP68.
 3. Wersja srebrno-zielona jest dostępna tylko na wybranych rynkach
 4. Maksymalnie 96 kHz/24 bity
 5. Na podstawie analizy Sony. Dotyczy korzystania z osłabiającego zewnętrzne hałasy zestawu słuchawkowego MDR-NC31EM lub osłabiających zewnętrzne hałasy słuchawek MDR-NC31, MDR-NC033, MDR-NWNC33, MDR-NWN33S, sprzedawanych od października 2009 r. i przeznaczonych do użytku z odtwarzaczem Walkman®. Dźwięki z otoczenia nie są eliminowane całkowicie.
 6. Zgodnie z definicją Strategy Analytics do klasy tabletów „Compact” należą tablety z wyświetlaczem o wielkości od 7 do 9 cali. Model Z3 Tablet Compact jest pyłoszczelny i wodoodporny (zgodnie z wymogami IP65/68) oraz wyposażony w czterordzeniowy procesor MSM8974AB 2,5 GHz firmy Qualcomm i 3 GB pamięci RAM. Dane techniczne zweryfikowano w serwisie SpecTRAX firmy Strategy Analytics według stanu na wrzesień 2014 r. Więcej informacji o rezultatach uzyskanych od Strategy Analytics można znaleźć na www.sonymobile.com/testresults/
 • 3. Smartfon Xperia™ E3

Smartfon Xperia E3 zwraca uwagę luksusową stylistyką, taką samą jak we flagowej serii Xperia Z3. Można go nabyć w różnych odmianach kolorystycznych: białej, czarnej, żółtozielonej i w kolorze miedzi*. Urządzenie wygodnie leży w ręku, a dzięki odpornemu na porysowanie, 4,5-calowemu ekranowi dobrze znosi trudy codziennego użytkowania i dłużej zachowuje elegancki wygląd. 5-megapikselowy aparat oraz twórcze aplikacje Sony pozwolą czerpać przyjemność z fotografowania i nagrywania filmów. Dostępna w modelu Xperia E3 aplikacja „potrząśnij i uruchom” pozwala na personalizację skrótów do często używanych aplikacji — i uruchamianie ich jednym ruchem nadgarstka. Szybki, czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon™ 400 1,2 GHz oraz wytrzymały akumulator z trybem Battery STAMINA zapewniają użytkownikom łączność i dostęp do mobilnej rozrywki przez jeszcze dłuższy czas.

 • 4. SmartWear

Sony wprowadza także nowe produkty SmartWear, służące do rejestracji codziennej aktywności użytkownika przy użyciu aplikacji „Lifelog”. Można ich używać w połączeniu z kompatybilnymi smartfonami i tabletami. Dzięki różnorodnym czujnikom produkty Sony SmartWear pozwalają rejestrować własną aktywność ruchową — liczbę kroków, wykonywane ruchy, schemat snu — oraz aktywność emocjonalną: wykonywane zdjęcia, słuchaną muzykę, połączenia, wiadomości i zdarzenia, które użytkownik chce pozostawić w swojej pamięci. Przebieg dnia można zwizualizować w aplikacji Lifelog, podpowiadającej także, jak wzbogacać codzienne życie.

Zegarek SmartWatch 3 jest wyposażony w odbiornik GPS i 4 GB pamięci. Pracuje pod kontrolą systemu Android Wear firmy Google. Jego funkcjonalność nie ogranicza się do przekazywania informacji i dostarczania usług dopasowanych do wcześniejszych działań użytkownika: urządzenie zapewnia także łączność i rozrywkę. Pozwala między innymi na zdalne słuchanie muzyki, nawet gdy użytkownik nie ma smartfona przy sobie. Opaska SmartBand Talk pozwala rozmawiać przez telefon z wolnymi rękami. Jest wyposażona w wypukły, stale włączony ekran z „papieru elektronicznego”. Do jej obsługi można używać poleceń głosowych, które pozwalają na przykład wyświetlić stan Lifelog. Rozpoczęcie sprzedaży zegarka SmartWatch 3 i opaski SmartBand Talk na całym świecie zaplanowano na nadchodzącą jesień.

W przyszłości Sony zamierza wprowadzać następne produkty SmartWear. Jednym z nich jest Smart Tennis Sensor* — montowany na uchwycie rakiety tenisowej czujnik, który pozwala zwizualizować każde uderzenie na ekranie smartfona. Kolejny przykład to prototypowe, przezroczyste okulary SmartEyeglass, które umożliwiają wyświetlanie w polu widzenia użytkownika przydatnych informacji.

 • 5. Aparaty Smart-shot ILCE-QX1, DSC-QX30 i DSC-QX10 (różowy i w kolorze miedzi)

Oferta aparatów Sony Smart-shot powiększy się o dwa nowe modele, które komunikują się ze smartfonami*1 przez łącze Wi-Fi. Można je instalować na smartfonie lub używać ich niezależnie. Oba dają pełną swobodę wyboru perspektywy przy wykonywaniu autoportretów i innych zdjęć o wysokiej jakości, jak również przy nagrywaniu filmów. W aparacie ILCE-QX1 zastosowano przetwornik obrazu CMOS APS-C — taki sam jak w bezlusterkowych aparatach Sony z wymienną optyką. Umożliwia on rejestrację obrazu o wysokiej jakości, z pięknie wyglądającymi nieostrymi fragmentami. Duża czułość i niski poziom szumu pozwalają uzyskać udane zdjęcia scen nocnych, a współpraca z wymiennymi obiektywami α z mocowaniem typu E oznacza bardzo szeroki zakres potencjalnych zastosowań.

Model DSC-QX30 zawiera szereg rozwiązań zapożyczonych z aparatów Sony Cyber-shot™, między innymi obiektyw Sony G z zoomem optycznym 30x, stabilizator Optical Steadyshot i automatykę ostrości. Umożliwia wykonanie zdjęć, których nie można by zrobić smartfonem: na przykład fotografii odległych obiektów. Sony wprowadziło także dwie nowe wersje kolorystyczne aparatu DSC-QX10: różową i w kolorze miedzi.

Ulepszenia pojawiły się także w nowej wersji aplikacji mobilnej Sony PlayMemories Mobile™. Krócej trwa łączenie urządzeń, a nawiązane połączenie cechuje się większą stabilnością. Uproszczono także system obsługi i wzbogacono zestaw dostępnych funkcji.

 1. Wymagany jest smartfon lub tablet zgodny z aplikacją „Play Memories Mobile”.
 2. Do zapisu niektórych materiałów, takich jak filmy i zdjęcia seryjne, wymagana jest karta pamięci.
 • 6. Kamera Action Cam Mini HDR-AZ1VR (zestaw z pilotem)

HDR-AZ1VR to mała, lekka kamera sportowa, przeznaczona do noszenia na sobie. Urządzenie waży 63 g i jest o jedną trzecią mniejsze od obecnego modelu HDR-AS100V. Jego miniaturyzację uzyskano poprzez przeniesienie modułu GPS z kamery do nowego pilota z funkcją podglądu na żywo. Urządzenie można z łatwością zamontować także na kierownicy roweru, kasku itp. Wynoszący aż 170° kąt widzenia obiektywu*3 zapewnia wysoką filmów z nart, snowboardu, wspinaczki, windsurfingu itp. Nowy model sprawdza się też w innych zastosowaniach: w podróży, przy filmowaniu życia rodzinnego albo dokumentowaniu własnego hobby. Kamera HDR-AZ1VR jest zgodna z formatem XAVC S (HD 50 Mb/s), który zmniejsza poziom zakłóceń przy kompresji i zapewnia wysoką jakość obrazu, nawet przy filmowaniu szybkiej akcji. Nowy pilot z funkcją podglądu na żywo umożliwia natomiast odtwarzanie*4 i kasowanie plików z kamery.

Do obróbki nagrań z kamery można użyć programu Action Cam Movie Creator. Pozwala on w prosty i przyjemny sposób przygotować film o wysokiej jakości.

 1. Przy wyłączonej stabilizacji SteadyShot. Stabilizator SteadyShot działa, gdy kąt widzenia obiektywu wynosi 120°.
 2. Odtwarzać można tylko obraz; nie jest reprodukowany dźwięk.
 • 7.PlayMemories Camera Apps™

W serwisie PlayMemories Camera Apps™, który umożliwia pobieranie aplikacji zwiększających funkcjonalność aparatu, pojawiły się dwie nowe aplikacje: Zdjęcie z dźwiękiem i Ślad światła.

Zdjęcie z dźwiękiem: nagranie krótkiego fragmentu dźwięku słyszalnego w chwili wykonywania zdjęcia pozwala lepiej zrozumieć nastrój utrwalonego momentu. Dźwięk można odtworzyć nie tylko w aparacie, lecz także na komputerze, urządzeniu mobilnym, telewizorze itp. Ślad światła: ta aplikacja umożliwia pokazanie na zdjęciu smug światła wytwarzanych przez reflektory samochodu albo ognie sztuczne. Pozwala w prosty sposób uzyskać fotografie, które dawniej wymagały doświadczenia w naświetlaniu przy długim czasie otwarcia migawki.

 • 8. Rozwój oferty produktów audio zgodnych z dźwiękiem o wysokiej rozdzielczości i nagrań o wysokiej rozdzielczości

Oferowane przez Sony produkty audio zgodne z dźwiękiem o wysokiej rozdzielczości zapewniają dźwięk o jakości wyższej niż płyty CD. Sony nadal rozwija ofertę takich produktów, zwłaszcza w segmencie łatwo dostępnych urządzeń przenośnych. Równocześnie Sony Music Entertainment (SME) powiększa swój katalog nagrań o wysokiej rozdzielczości. Oznacza to, że Grupa Sony aktywnie rozwija rynek dźwięku o wysokiej rozdzielczości, zarówno w dziedzinie sprzętu, jak i oferowanych treści.

Ogółem Sony wprowadza siedem nowych produktów zgodnych z dźwiękiem o wysokiej rozdzielczości, takich jak odtwarzacz Walkman®, słuchawki i wzmacniacz przenośny. Dołączą one do 32 wcześniej wprowadzonych urządzeń z tej kategorii. Walkman® NWZ-A15 to najmniejszy i najlżejszy na świecie cyfrowy odtwarzacz muzyczny zgodny z dźwiękiem o wysokiej rozdzielczości. Ten model pozwala w łatwy sposób zapewnić sobie wysoki poziom wrażeń muzycznych. W ofercie Sony znajdą się również trzy nowe modele słuchawek do reprodukcji dźwięku o wysokiej rozdzielczości. Są one przeznaczone dla różnych odbiorców, od osób pragnących w prosty sposób uzyskać lepszy dźwięk po prawdziwych pasjonatów, poszukujących najlepszych możliwych wrażeń.

Jeśli chodzi o muzykę o wysokiej rozdzielczości, w katalogu nagrań SME pojawiły się nagrania popularnych artystów, takich jak Pharrell Williams czy Kasabian. Dodatkowo Grupa Sony rozwija współpracę z licznymi dystrybutorami, tak aby zoptymalizować środowisko umożliwiające pobieranie nagrań o wysokiej rozdzielczości.

 • 9.Telewizory 4K Ultra HD BRAVIA® z serii S90B (75"/65")*/Współpraca z partnerami

S90B to nowa seria telewizorów 4K Ultra HD BRAVIA®, w której połączono zakrzywiony ekran LCD (75" lub 65") i system głośników Multi-Angle Live Speaker. Modele z tej serii są źródłem niezwykle realistycznych wrażeń, do których uzyskania przyczynia się także unikatowy procesor obrazu Sony 4K X-Reality® PRO, technologia X-tended Dynamic Range, reprodukujący rozszerzoną przestrzeń barw wyświetlacz TRILUMINOS® Display oraz bogaty dźwięk przestrzenny, który daje wrażenie przebywania w kinie.

Sony uczestniczy w różnych inicjatywach, które służą zapewnieniu lepszych wrażeń przy oglądaniu materiałów 4K w domu. Niektóre z tych inicjatyw podejmowane są we współpracy z partnerami. Amazon.com Inc. jeszcze w tym roku rozpocznie dostarczanie treści Ultra HD za pośrednictwem „Amazon Instant Video i Prime Instant Video”. Oferta serwisu będzie dostępna na telewizorach BRAVIA 4K na rynkach amerykańskim, brytyjskim i niemieckim. W segmencie nadawców telewizyjnych firma ASTRA transmituje demonstracyjny kanał 4K za pośrednictwem własnego satelity, znajdującego się na pozycji 19,2°E. Zwiedzający ekspozycję Sony mogą obejrzeć telewizor BRAVIA 4K, który odbiera ten kanał.

 • 10. „Life Space UX” od Sony: zupełnie nowe wrażenia w domu

Nowa koncepcja Sony Life Space UX, zgodnie z którą źródłem wrażeń użytkownika ma być jego otoczenie, została pierwszy raz ogłoszona podczas międzynarodowych targów CES w styczniu 2014 r. Firma wprowadziła wówczas projektor 4K do projekcji z bardzo małej odległości*, którego sprzedaż w USA ma się rozpocząć pod koniec września, i zaprezentowała modele koncepcyjne ekranu stołowego, ekranu sufitowego i wyświetlacza ściennego.

Targi IFA 2014 są pierwszą w Europie okazją do poznania produktów Sony z linii Life Space UX, w tym modeli koncepcyjnych oraz prototypów wdrażających nowe technologie. Jednym z modeli koncepcyjnych jest głośnik w żarówce LED: standardowej wielkości żarówka ze zintegrowanym głośnikiem, który łączy się bezprzewodowo ze smartfonami i wypełnia dźwiękiem całą przestrzeń mieszkalną. Sony zaprezentuje także nieduży, sześcienny, wodoodporny projektor do projekcji z bardzo małej odległości. Urządzenie można umieścić na drzwiach lodówki, a nawet w łazience. Wyświetlany przez nie obraz o przekątnej około 23" (58 cm) pozwoli użytkownikowi dotykowo wykonywać różne czynności.

Sony poinformowało ponadto, że wprowadzenie projektora 4K do projekcji z bardzo małej odległości — pierwszego produktu Sony z rodziny Life Space UX — na rynek europejski zaplanowano na lato 2015 r.

źródło: sony/agdrtv24.pl

kasyno online na prawdziwe pieniadze tylko dla doświadczonych graczy
kasyna z malym depozytem od 1 zł casino-online24.pl
Everyone can and should count on kasyno bonus urodzinowy, because it is not as often as we would like.
Na Ciebie czeka mnóstwo bonusów, gier i regularnych zajęć w kasyno mobilne polski
agdrtv24
NASZE SERWISY
 • agdrtv24
 • pięknydom24
 • informacje branżowe