agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Sony - Nowe kina domowe z odtwarzaczami Blu-ray Disc

Sony - Nowe kina domowe z odtwarzaczami Blu-ray Disc

SPRZĘT RTV / Kina domowe / 2011-01-11 14:50:00

Możliwości strumieniowego przesyłania muzyki i filmów z Internetu i innych źródeł powodują, że odtwarzacz Blu-ray Disc szybko staje się centralnym elementem w domowym zestawie rozrywkowym. W roku 2011 możliwości wykorzystania Internetu jeszcze się powiększą. Technologia BRAVIA Internet Video zapewnia dostęp do coraz większej liczby kanałów i serwisów, dzięki czemu coraz łatwiej jest znaleźć interesujący film.

Polecane sklepy

RTV Euro AGDMedia ExpertMedia MarktNEONET

Możliwe jest między innymi przeglądanie popularnych serwisów z filmami, takich jak YouTube i DailyMotion, jak również oglądanie w serwisie BBC iPlayer przeoczonych programów telewizyjnych. Dzięki przeglądarce Opera, można wyświetlać na telewizorze ulubione strony www i przeszukiwać Internet.* Dostęp do prowadzonych przez Sony serwisów Qriocity i Music Unlimited oznacza możliwość wypożyczenia zarówno klasycznych filmów, jak i najnowszych produkcji z Hollywood, oraz poznania milionów utworów muzycznych - wszystko za pośrednictwem zestawu z odtwarzaczem Blu-ray Disc.

Intensywne wrażenia 3D

[[[zdjecie,1289,prawa]]] Większość nowych odtwarzaczy Blu-ray Disc i wszystkie nowe zestawy kina domowego z Blu-ray są przystosowane do odtwarzania materiałów 3D. Rok 2011 przyniesie kolejne premiery filmów 3D, więc odtwarzacz Blu-ray Disc 3D, taki jak BDP-S480, idealnie sprawdzi się jako źródło fascynującego, trójwymiarowego obrazu we własnych czterech ścianach. Gama produktów do kina domowego na rok 2011 zawiera także szereg innowacyjnych technologii audio, dzięki którym filmy i sport dostarczą jeszcze większych emocji. Zestaw kina domowego BDV-E380 umożliwia słuchanie dźwięku przestrzennego 3D, a funkcja automatycznej kalibracji głośników pozwala uzyskać zniewalający dźwięk 3D praktycznie w dowolnym miejscu pomieszczenia. W nowym sprzęcie nie zabrakło oczywiście niepowtarzalnych cech odtwarzaczy Blu-ray Sony: szczegółowego obrazu Full HD przy odtwarzaniu filmów 2D i należących do najkrótszych na rynku czasów uruchamiania.

Bez kabli

Odtwarzacze Blu-ray Disc takie jak BDP-S580 mogą łączyć się z Internetem lub domową siecią przez Wi-Fi, bez użycia plączących się kabli. Inne modele Blu-ray Disc, na przykład BDP-S380, są przystosowane do współpracy z sieciami bezprzewodowymi. W takim przypadku, aby korzystać z zalet łączności bezprzewodowej, wystarczy po prostu podłączyć oferowany oddzielnie adapter USB Wi-Fi. Zestawy kina domowego BDV-E780W i BDV-E980W są wyposażone nie tylko w technologię Wi-Fi, ale i w bezprzewodowe tylne głośniki, dzięki czemu reprodukcja dźwięku przestrzennego nie musi się wiązać z układaniem na podłodze brzydko wyglądających kabli.

Więcej możliwości łączenia urządzeń

[[[zdjecie,1287,prawa]]] Nowa gama oferowanych przez Sony odtwarzaczy Blu-ray i produktów do kina domowego jeszcze bardziej ułatwia łączenie domowych urządzeń. Zestawy kina domowego z odtwarzaczem Blu-ray Disc™ mają obecnie po dwa wejścia HDMI®, dzięki czemu bez kłopotu można do nich podłączyć konsolę do gier bądź przystawkę STB. Odtwarzacze Blu-ray Disc™ mają także po dwa porty USB, co znakomicie ułatwia podłączenie twardego dysku, pamięci USB, a w przypadku modeli BDP-S380 i BDP-S480 także adaptera Wi-Fi. Dzięki bezpłatnym aplikacjom, telefony iPhone i telefony z systemem Android mogą pełnić rolę pilota zmieniającego ustawienia w odtwarzaczu Blu-ray, klawiatury służącej do wpisywania adresów czy narzędzia ułatwiającego wyszukanie żądanego materiału. Przy wyszukiwaniu filmów w Internecie można skorzystać z funkcji Cross Search technologii BRAVIA Internet Video, która pozwala na równoległe przeszukiwanie różnych źródeł. Alternatywę stanowi wyszukiwanie odpowiednich informacji w serwisie Twitter lub w Wikipedii. Funkcja wyszukiwania filmu zapewnia z kolei szybki i prosty dostęp do bazy danych Gracenote®, zawierającej informacje o praktycznie każdym oglądanym filmie. Zestawy kina domowego na rok 2011 mają również ulepszone doki do iPodów, telefonów iPhone i odtwarzaczy WALKMAN. Ułatwia to udostępnianie ulubionych nagrań, filmów i zdjęć pozostałym domownikom.

Nowe pojmowanie domowego zestawu rozrywkowego

"Nowe odtwarzacze Blu-ray Disc™ na rok 2011 zapewniają jeszcze większy wybór źródeł domowej rozrywki" -  mówi Joss Kaldenberg, Business Manager w Sony Europe. "Odtwarzacze Blu-ray Disc™ szybko stają się miejscem koncentracji wszystkich domowych multimediów, od materiałów z Internetu przeznaczonych do wyświetlenia na telewizorze do muzyki i filmów transmitowanych do wszystkich zakątków mieszkania. A znakomite brzmienie naszych nowych zestawów kina domowego sprawia, że muzyka, sport i filmy 3D w domowym salonie nabierają nowego wyrazu".

  • Przeglądanie wybranych stron www na ekranie telewizora i dostęp do materiałów rozrywkowych VoD za pośrednictwem serwisu Qriocity™1 oraz technologii BRAVIA Internet Video
  • Więcej modeli z funkcjami odtwarzania materiałów 3D, dźwiękiem przestrzennym 3D i funkcjami internetowymi
  • Szereg rozwiązań umożliwiających łączenie urządzeń: wbudowana sieć Wi-Fi, dwa wejścia HDMI® oraz doki do odtwarzacza WALKMAN®, iPoda i telefonu iPhone

 

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe