agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Sony: nowy, zaawansowany aparat kompaktowy RX100 VII

Sony: nowy, zaawansowany aparat kompaktowy RX100 VII

SPRZĘT FOTOGRAFICZNY / Aparaty cyfrowe / 2019-07-25 20:28:29

Firma Sony ogłosiła nowy aparat z nagradzanej serii RX: RX100 VII (DSC-RX100M7). Model ten, oparty na rozwiązaniach technicznych z pełnoklatkowego korpusu bezlusterkowego Sony α9, wyznacza nowe standardy działania aparatu kompaktowego. Jego użytkownicy mają więc pewność, że mimo kieszonkowych wymiarów ich aparat zapewnia profesjonalną jakość zdjęć wykonywanych w codziennych sytuacjach.

Polecane sklepy

RTV Euro AGDMedia ExpertMedia MarktNEONET

Kluczowymi podzespołami aparatu RX100 VII są nowo opracowany warstwowy przetwornik CMOS Exmor RS typu 1,0" i procesor obrazu BIONZ X najnowszej generacji. Ich połączenie zaowocowało niespotykaną wcześniej wydajnością systemu AF oraz szybkością osiąganą dotychczas wyłącznie przez korpus α9. Elastyczność podczas zdjęć to także rezultat zastosowania obiektywu ZEISS® Vario-Sonnar T 24–200 mmviii F2,8 – F4,5. Dzięki dużemu zakresowi ogniskowych aparat RX100 VII sprawdzi się w różnorodnych zastosowaniach, zarówno amatorskich, jak i profesjonalnych.

 • Nowy standard wydajności systemu AF w aparacie kompaktowym

Aparat RX100 VII wyposażono w najlepszy na świeciev system AF z 357 umieszczony w płaszczyźnie ogniskowej polami AF wykrywającymi fazę oraz 425 polami wykrywającymi kontrast. Ulepszenia w sterowaniu napędem obiektywu skróciły ponadto ustawianie ostrości do najmniejszej na świeciev wartości: 0,02 svi. Znaczącązmianą w działaniu automatyki ostrości i ekspozycji podczas zdjęć seryjnych jest wyliczanie parametrów AF/AE nawet 60 razy na sekundęii oraz utrwalanie dynamicznych akcji z szybkością do 20 kl./siii, ze śledzeniem ostrości i ekspozycji.

Przetwornik obrazu umożliwia obecnie fotografowanie bez zaników obrazuiv. Oznacza to, że podgląd pozostaje widoczny nawet przy zdjęciach z szybkością 20 kl./siii, jak w modelu α9. Nowością w aparacie RX100 VII jest tryb zapisu „Pojedyncza seria zdjęć”ix. Pozwala on fotografować w formacie JPEG/RAW z szybkością do 90 kl./sx, z użyciem migawki niwelującej zniekształcenia. W trybie „Pojedyncza seria zdjęć” dynamiczne akcje są utrwalane tak, jak na pojedynczych zdjęciach. Aparat wykonuje jednak 7 zdjęć w szybkością 90, 60 lub 30 kl./s, umożliwiając wybór najlepszego momentu.

RX100 VII jest pierwszym aparatem kompaktowym z funkcjami „Śledzenie w czasie rzeczywistym” oraz „Ustawianie ostrości na oczy w czasie rzeczywistym”. Pierwsza z nich, wykorzystująca najnowszy algorytm Sony, rozpoznaje obiekty z użyciem sztucznej inteligencji i gwarantuje maksymalną precyzję przy ich utrwalaniu, również za pomocą panelu dotykowego z tyłu aparatu. „Ustawianie ostrości na oczy w czasie rzeczywistym” to najnowsza wersja renomowanej, opartej na sztucznej inteligencji technologii Sony Eye AF. Rozpoznaje ona obiekty w celu wykrycia oczu i ich analizy w czasie rzeczywistym, a przez to zwiększa wydajność, szybkość i dokładność działania funkcji Eye AF przy fotografowaniu ludzi i zwierzątvii. W rezultacie fotograf może skoncentrować się wyłącznie na kompozycji ujęcia.

 • Idealne narzędzie do filmowania

Aparat RX100 VII jest lekki i nieduży: waży około 302 g przy wymiarach 102 x 58 x 43 mm. Oznacza to, że można go stale mieć przy sobie i zainstalować tam, gdzie nie zmieszczą się większe modele. Tym bardziej zaskakujący jest więc zestaw profesjonalnych funkcji do filmowania, które znakomicie ułatwią pracę autorom wideoblogów i innym twórcom treści:

 • Wewnętrzny zapis filmów 4K w formacie XAVC S™ o dużej przepływności, z indywidualnym odczytem wszystkich pikseli bez ich łączenia w grupyxi
 • Śledzenie ostrości w czasie rzeczywistym i ustawianie ostrości na oczy w czasie rzeczywistym w czasie filmowania
 • Stabilizator obrazu 4K Active SteadyShot, 8-krotnie wydajniejszy niż standardowy stabilizator 4K SteadyShot
 • Wbudowane wejście mikrofonowe
 • Krzywe Hybrid Log-Gamma (HDR) / S-Gamut3.Cine/S-Log3, S-Gamut3/S-Log3
 • Zgodność z dodatkiem „Movie Edit” do aplikacji mobilnej Imaging EdgeTM umożliwiającym stabilizację i edycję filmów
 • Zapis filmów w układzie pionowym
 • Funkcja nagrywania interwałowego do tworzenia animacji poklatkowych
 • Tryb Super Slow Motion: nagrywanie z szybkością do 1000 kl./s

Możliwość obrócenia ekranu o 180 stopni: ułatwienie przy filmowaniu wideoblogów

— RX100 VII wyznacza nowe standardy fotografowania i filmowania aparatem kompaktowym — mówi Yann Salmon-Legagneur, dyrektor ds. marketingu produktu w dziale Digital Imaging Sony Europe. — Jesteśmy przekonani, że jego fenomenalna szybkość i system AF spotkają się z bardzo dobrym przyjęciem klientów. Świadomość, że ich aparat dorównuje potencjałem modelowi α9, przełoży się na pełne zaufanie do tego modelu.

Nowy futerał na aparaty z serii RX100

Nowością w ofercie akcesoriów Sony do aparatów z serii RX100 jest wykonany z materiału o wyglądzie skóry futerał ochronny z osłoną obiektywu i paskiem na ramię (LCJ-RXK). Zapewnia on dostęp do gniazda mikrofonowego i złącza USB, można więc ładować aparat i przesyłać obrazy bez jej zdejmowania.

 • Dostawy aparatu RX100 VII i futerału LCJ-RXK do Europy rozpoczną się w sierpniu 2019 r.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
 • agdrtv24
 • pięknydom24
 • informacje branżowe