agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Sony prezentuje nowe samochodowe systemy multimedialne AV z nawigacją TomTom

Sony prezentuje nowe samochodowe systemy multimedialne AV z nawigacją TomTom

GPS / 2010-09-06 00:05:00

Zwiększający się ruch drogowy sprawia, że przedostanie się z punktu A do punktu B rzadko bywa przyjemną przejażdżką. Ale teraz firma Sony połączyła swoją wiedzę i doświadczenie w produkcji sprzętu AV z kompetencją specjalistów z firmy TomTom - czołowego dostawcy rozwiązań do lokalizacji i nawigacji. Powstałe dzięki temu multimedialne systemy nawigacyjne AV Xplod™ ułatwią życie każdemu kierowcy. Nową gamę samochodowych systemów nawigacyjnych AV Sony tworzą modele XNV-L77BT, 770BT, L66BT i 660BT, które doskonale sprawdzają się w roli urządzeń „inforozrywkowych” w czasie długich podróży i w trakcie codziennych dojazdów do pracy.

Polecane sklepy

RTV Euro AGDMedia ExpertMedia MarktNEONET

Każdy system zawiera radioodtwarzacz AV Sony i moduł nawigacyjny TomTom wraz z najnowocześniejszymi funkcjami do nawigacji. Modele XNV-L77BT (z panoramicznym ekranem 7") i XNV-L66BT (z panoramicznym ekranem 6,1") umożliwiają pełne wykorzystanie usług TomTom Live: HD Traffic™, wyszukiwania lokalnego z Google™ czy ostrzeżeń dotyczących bezpieczeństwa.Usługa wyszukiwania lokalnego z Google™ jest bardzo przydatna na przykład przy szukaniu restauracji w nieznanym mieście. W takim przypadku, aby wyszukać odpowiednie miejsce przy użyciu serwisu Google Map - największej na świecie bazy danych o obiektach tego rodzaju - wystarczy użyć ekranu dotykowego. Co więcej, ze strony wyszukiwania można również bezpośrednio zatelefonować do wybranego lokalu, by zarezerwować stolik. Wyszukiwanie lokalnych sklepów i firm oraz telefonowanie i trafianie do nich jest teraz łatwe jak nigdy!

Wszystkie modele nawigacji AV są dostarczane z najbardziej szczegółowymi i zaawansowanymi mapami TomTom, pokrywającymi obszar 45 państw europejskich. Wyznaczanie trasy przez nawigację TomTom znacznie wykracza poza proste wykorzystanie danych o dozwolonej maksymalnej prędkości. Unikatowa technologia IQ Routes™ połączona z obszerną bazą danych o faktycznych czasach podróży umożliwia wyznaczenie najkrótszej trasy z uwzględnieniem dnia i godziny. Pod uwagę brane są między innymi godziny szczytu, weekendy, a nawet ustawienia sygnalizacji świetlnej. Ogromne znaczenie ma aktualność używanych map. Dzięki usłudze TomTom MapShare™ i wielkiej rzeszy użytkowników nawigacji TomTom, możliwe jest wprowadzanie korekt na mapach i korzystanie ze zmian wprowadzonych przez innych kierowców - wystarczy użyć komputera i darmowego programu TomTom HOME.

Gama samochodowych systemów nawigacyjnych AV Xplod powstała na tej samej platformie co wyróżniony ostatnio nagrodą EISA multimedialny radioodtwarzacz samochodowy XAV-70BT*. Nowe urządzenia mają więc wszystkie innowacje audiowizualne, które znajdziemy w radioodtwarzaczu Sony nagrodzonym przez stowarzyszenie EISA. Są przeznaczone do instalacji w podwójnym otworze montażowym DIN i wyposażone w niezwykle jasny ekran WVGA o rozdzielczości 800 x 480 pikseli - pięciokrotnie większej niż w typowych urządzeniach z wyświetlaczem QVGA.

Świetna jakość dźwięku dokładnie odpowiada temu, czego użytkownik może się spodziewać po produkcie Sony. Dbałość o szczegóły, w tym pełne rozdzielenie ścieżek sygnałów audio i wideo, przekłada się na niezrównaną jakość reprodukcji AV. Funkcja symulacji głośnika centralnego (Centre Speaker Organiser) pozwala na dodanie „wirtualnego” głośnika centralnego dokładnie na środku deski rozdzielczej - i uzyskanie w ten sposób 5.1-kanałowego dźwięku przestrzennego. Dzięki zaawansowanemu wyrównywaniu parametrów czasowych zestaw może uwzględnić miejsce, w którym siedzi kierowca, i odpowiednio skorygować opóźnienia czasowe dźwięku w poszczególnych kanałach, zapewniając tym samym optymalne wrażenia przy słuchaniu.
 

 

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe