agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Sony - wielofunkcyjny koncentrator USB z czytnikiem kart SD/microSD UHS-II

Sony - wielofunkcyjny koncentrator USB z czytnikiem kart SD/microSD UHS-II

SPRZĘT RTV / Akcesoria / 2019-07-13 10:53:31

Firma Sony poinformowała o wprowadzeniu do oferty kolejnego produktu, który ułatwi użytkownikom profesjonalnym szybką, niezawodną i wydajną pracę. MRW-S3 to najszybszy na świecie czytnik kart SD/microSD UHS-II oraz koncentrator USB. Urządzenie wyposażono w złącza USB 3.1 Gen 2 i technologię zasilania USB PD (USB Power Delivery) przy mocy do 100 W. Przewidziano też możliwość reprodukcji sygnału HDMI.

Polecane sklepy

RTV Euro AGDMedia ExpertMedia MarktNEONET

Zawodowi fotografowie, filmowcy i twórcy nie muszą już nosić różnych przejściówek do posiadanego sprzętu ani zastanawiać się, jak najlepiej wykorzystać porty USB Type-C™ w najnowszych komputerach. Szybkie i niezawodne przesyłanie danych umożliwi im teraz nowy koncentrator USB MRW-S3. Najszybszy na świecie czytnik kart SD i microSD UHS-II z łatwością obsłuży obrazy RAW o wysokiej rozdzielczości, filmy 4K i inne pliki o dużej objętości, zapewniając więcej czasu na retusz i edycję materiału.

MRW-S3 to również najszybszy koncentrator USB: dzięki zgodności ze standardem USB 3.1 Gen 2 maksymalna prędkość przesyłania danych wynosi aż 1000 MB/s.Pozwala to w pełni wykorzystywać szybkość produktów USB do zastosowań profesjonalnych, na przykład napędów SSD TOUGH Sony z serii SL-M i SL-C.

Dzięki technologii zasilania USB PD (USB Power Delivery), do koncentratora MRW-S3 można doprowadzić zasilanie o mocy do 100 W, zapewniające stabilne i niezawodne połączenia z urządzeniami USB. Wskaźniki poziomu mocy USB pozwalają użytkownikowi sprawdzić, czy port jest przygotowany do podłączenia przy maksymalnym poziomie mocy. Eliminuje to obawy o niespodziewane odłączenie zasilania z powodu nieefektywnego zarządzania energetycznego.

Ułatwiona praca

Koncentrator MRW-S3 jest także wyposażony w wyjście HDMI. Umożliwia ono podłączenie zewnętrznego monitora i reprodukcję obrazu w formacie do 4K 30 kl./s — bez używania dodatkowych przejściówek i zajmowania portów na komputerze.

Chroniąca urządzenie obudowa z aluminium ma pofałdowaną powierzchnię, co zapobiega powstawaniu rys. Zintegrowany uchwyt ułatwia natomiast podłączanie i odłączanie urządzeń. Koncentrator MRW-S3 waży zaledwie 95 g. Jest dostarczany z przewodem USB-C — USB-C służącym do podłączenia komputera. Dzięki zintegrowanemu układowi eMarker przewodu tego można również używać z urządzeniami USB 3.1 Gen 2 lub zasilaczami sieciowymi USB PD o mocy do 100 W.

Wytrzymałe jak TOUGH

Nośniki SD TOUGH z serii SF-M to najbardziej wytrzymałe karty SD UHS-II na świecie, gwarantujące odporność na uderzenia i najwyższe standardy ochrony przed wodą i pyłem. W rezultacie wyniki pracy są chronione nawet w skrajnych warunkach, wymagających pełnego skupienia na zdjęciach. Atutem serii TOUGH SF-M są też bardzo duże prędkości przesyłania danych: do 277 MB/s przy odczycie i do 150 MB/s przy zapisie. Dla fotografów i filmowców oznacza to możliwość sprawnego wykonywania fotografii RAW o wysokiej rozdzielczości i nagrywania filmów 4K. Użycie koncentratora USB MRW-S3 pozwala błyskawicznie wykonać kopię zapasową i przyspiesza buforowanie, a przez to optymalizuje pracę.

W ofercie pojawi się także standardowa karta SD UHS-II z serii „SF-E”. Prędkość odczytu dla tego modelu wynosi do 270 MB/s, a zapisu — do 120 MB/s.

Oba rodzaje kart są dostarczane z oprogramowaniem[6] do odzyskiwania przypadkowo skasowanych danych i zdjęć. Modele z obu serii będą oferowane w wersjach o pojemności 64, 128 i 256 GB.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe