agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Sony zapowiada pierwsze na świecie karty pamięci CFexpress typu A — szybkie i wytrzymałe

Sony zapowiada pierwsze na świecie karty pamięci CFexpress typu A — szybkie i wytrzymałe

AKCESORIA FOTO / Karty pamięci / 2020-07-29 11:12:15

Firma Sony poinformowała o wprowadzeniu nośników nowej generacji: pierwszych na świecie[i] kart pamięci CFexpress typu A. Modele CEA-G80T i CEA-G160T są zgodne ze specyfikacją TOUGH firmy Sony i mają odpowiednio 80 i 160 gigabajtów pojemności. Ze względu na dużą szybkość, trwałość i niezawodność nowe karty zapewnią komfort pracy zawodowym fotografom, filmowcom i innym twórcom.

Polecane sklepy

RTV Euro AGDMedia ExpertMedia MarktNEONET

Karty CEA-G80T (80 GB) i CEA-G160T (160 GB) są oparte na najnowszej technologii sterowania pamięcią flash, zwiększającej maksymalną prędkość zapisu i odczytu do odpowiednio 700 MB/si i 800 MB/si. Znacząco przyspieszają opróżnianie bufora i umożliwiają wydajną, bezstresową pracę. Nowe nośniki idealnie sprawdzają się w takich zastosowaniach, jak wykonywanie z dużą szybkością serii ponad 1000 obrazów RAW bez kompresji lub nagrywanie filmów 4K 120p o dużej przepływności. Pozwolą zatem wykorzystać możliwości nowego aparatu α7S III z trybem nagrywania w zwolnionym i przyspieszonym tempie[ii] oraz dwoma gniazdami na karty CFexpress typu A, obsługującymi także karty SDXC/SDHC UHS-I i UHS-II. Użytkownik może wybrać równoczesny zapis na oba nośniki lub ciągłe nagrywanie przez dłuższy czas nawet przy najwyższej przepływności. Nowe karty spełniają wymagania profilu VPG400, gwarantują więc stabilne nagrywanie materiału wideo z prędkością 400 MB/s — i efektywność w zastosowaniach profesjonalnych.

Konstrukcja zapewniająca wydajne rozpraszanie ciepła

Szybka transmisja dużych ilości danych powoduje nagrzewanie się wnętrza karty. Aby odprowadzić ciepło na zewnątrz, nowe karty pamięci CFexpress typu A są wyposażone w radiator ze specjalnie opracowanego stopu o znakomitym przewodnictwie cieplnym. Umożliwia to długotrwałe[iii] nagrywanie przy wewnętrznym zapisie materiału filmowego w formacie 4K 120p.

Wytrzymałość serii TOUGH

Nowe karty pamięci CFexpress typu A są zgodne ze specyfikacją TOUGH firmy Sony, gwarantującą podwyższoną odporność na zginanie i uderzenia oraz skuteczną ochronę danych nawet w przypadku częstego wymieniania nośnika w najbardziej niesprzyjających warunkach. W porównaniu z dotychczasowymi wymogami zawartymi w standardzie CFexpress typu A nowe karty Sony Tough są nawet pięć razy bardziej odporne na uderzenia przy upadku i do 10 razy bardziej wytrzymałe na zginanie. Do zwiększenia ich trwałości i wytrzymałości przyczynia się także wysoki poziom ochrony przed przenikaniem wody i pyłu (IP57), uzyskany dzięki specjalnej konstrukcji wewnętrznej.

Niezawodność

Wypadki były, są i będą. Użytkownicy kart pamięci Sony mogą jednak skorzystać z programu Memory Card File Rescue[iv], pozwalającego odzyskać omyłkowo usunięte obrazy w formacie RAW oraz pliki wideo 4K. Firma Sony wyda także zaktualizowaną wersję narzędzia diagnostycznego Media Scan Utility[v]. Będzie ona obsługiwała także karty CFexpress typu A i ostrzeże użytkownika o bliskim limicie cykli odczytu/zapisu.

Czytnik kart CFexpress typu A / kart SD

W ofercie Sony pojawi się także czytnik kart pamięci CFexpress typu A / kart SD (MRW-G2) z łączem SuperSpeed USB 10 Gb/s (USB 3.2 Gen 2) i portem USB type-C®. Urządzenie będzie zoptymalizowane do współpracy z nowymi kartami CFexpress typu A i umożliwi twórcom wydajną pracę z obrazami o wysokiej rozdzielczości, filmami 4K i innymi materiałami o dużej objętości. Czytnik MRW-G2 współpracuje z kartami pamięci CFexpress typu A i kartami SDXC/SDHC (UHS-I i UHS-II). W połączeniu z kartą CFexpress typu A pozwala przesyłać dane około 2,8 razy szybciej niż przy użyciu zwykłych nośników[vi].

Dostępność

Karty pamięci CFexpress typu A i czytnik kart pojawią się w Europie we wrześniu 2020 r.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe