agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Soundbar HW-Q800B: kinowe brzmienie bez przewodów

Soundbar HW-Q800B: kinowe brzmienie bez przewodów

SPRZĘT RTV / Kina domowe / 2022-08-24 12:12:52

Mocny, niesamowity dźwięk przestrzenny to ważny element podczas oglądania filmów, grania czy kibicowania. Dzięki niemu wrażenia są pełniejsze, a widzowie mogą przenieść się w sam środek akcji. Kreatorem takich właśnie wrażeń jest tegoroczny soundbar Q-Serii, model HW-Q800B.

Polecane sklepy

RTV Euro AGDMedia ExpertMedia MarktNEONET

Z soundbarem Q800B można będzie przenieść się w sam środek akcji.  Instalację i wykorzystanie tego soundbara ułatwia Bezprzewodowe Dolby Atmos. W praktyce oznacza to, że wreszcie można cieszyć się przestrzennym dźwiękiem obiektowym bez dodatkowych kabli – soundbar z telewizorem łączy się przez Wi-Fi. Wrażenia audio są potęgowane przez Wielokanałowy Dźwięk Przestrzenny 5.1.2. Samsung wykorzystał tu 5 kanałów równomiernie rozprowadzających dźwięk, 1 niskotonowy i 2 skierowane ku górze.

Ten zaprojektowany w Samsung Audio Lab soundbar oferuje wiele dodatkowych funkcji, dzięki którym sprawdzi się idealnie we wszystkich domowych zastosowaniach. Na początek funkcja Dźwięku Dopasowanego do Przestrzeni, która pozwoli uzyskać optymalne ustawienia audio dla konkretnego pomieszczenia. W tym celu soundbar odbiera – przez telewizor Samsung – dane na temat akustyki pomieszczenia, takie jak pogłos i odbicia,  a na podstawie tej analizy proponuje optymalne dla danego miejsca ustawienia.

Q800B stworzy naprawdę zgrany duet z telewizorem Samsung, takim jak np. Neo QLED QN91B czy QN85B. Funkcja Q-Symphony wykorzystuje potencjał głośników obu urządzeń, aby spotęgować wrażenia podczas oglądania. Soundbar zadba także o jakość dialogów, kiedy seans zakłóci niespodziewany hałas. Wykrywając takie zewnętrzne zakłócenia Aktywny Wzmacniacz Głosu dopasuje głośność do sytuacji, tak aby nie trzeba było oglądać tej samej sceny dwa razy, aby zrozumieć słowa bohaterów.

Soundbar z powodzeniem posłuży jako dodatkowe wsparcie możliwości audio smartfona. Z myślą o użytkownikach urządzeń mobilnych Samsung powstała funkcja Dotknij i Odtwórz. To szybki i łatwy sposób, aby słuchać ulubionej muzyki z telefonu na soundbarze. Wystarczy dotknąć soundbara smartfonem, a ten automatycznie wykryje urządzenie i odtworzy muzykę. Z kolei aplikacja Air Play 2 pozwoli streamować muzykę z iPhone’a lub innych urządzeń z ekosystemu Apple.

Projektując ten soundbar Samsung pomyślał także o graczach. Za sprawą funkcji Trybu Gry Pro dźwięk będzie zoptymalizowany z myślą o grach konsolowych. Mocne basy, głośniki skierowane ku górze czy technologia Samsung Acoustic Beam – dzięki zastosowaniu dodatkowych 56 otworów (po 28 z każdej strony), dźwięk w pomieszczeniu rozprowadzany jest precyzyjniej. Dla zapewnienia maksymalne wygody soundbar automatycznie synchronizuje się z telewizorem i aktywuje Tryb Gry Pro po uruchomieniu konsoli.

  • Bezprzewodowe Dolby Atmos pozwala uzyskać przestrzenny dźwięk bez dodatkowych kabli – do połączenia soundbara z wybranymi telewizorami Samsung z 2022 roku wystarczy Wi-Fi.
  • Brzmienie, które zachwyca z każdej strony to zasługa Wielokanałowego Dźwięku Przestrzennego 5.1.2.
  • Dzięki Q-Symphony Q800B stworzy naprawdę zgrany duet z telewizorem Samsung.
  • Niezależnie od wielkości i przeznaczenia pomieszczenia z Funkcją Dźwięku Dopasowanego do Przestrzeni można liczyć na optymalne wrażenia audio.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe