agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Stadler Form sieje wiatr w gorące dni

Stadler Form sieje wiatr w gorące dni

DUŻE AGD / Akcesoria AGD / 2019-07-18 19:24:31

Często w szczycie letnich upałów poszukujemy rozwiązań, które poprawią nasze samopoczucie oraz warunki, w których przebywamy. Wówczas jednak ciężko jest dokonać przemyślanego wyboru. Odpowiednie zapoznanie się z dostępnymi możliwościami pozwoli wybrać produkt, który spełni nasze oczekiwania. Zadanie to ułatwić może prezentowane przez Stadler Form krótkie kompendium wiedzy na temat wentylatorów.

Polecane sklepy

RTV Euro AGDMedia ExpertMedia MarktNEONET

Wysokie temperatury w okresie letnim są zjawiskiem, do którego musimy się przyzwyczaić. Często ze sposobami na schłodzenie atmosfery zaczynamy zapoznawać się, gdy termometry pokazują około 30 „kresek”. Wówczas klimatyzacja, której wpływ na zdrowie jest dyskusyjny, okazuje się niemożliwa do instalacji w krótkim okresie, jak również wymaga ingerencji w konstrukcję budynku. Wciąż najbardziej popularnym rozwiązaniem pozostają więc wentylatory. Niestety często ulegamy pragnieniu, aby kupić „cokolwiek”, a wówczas ryzykujemy nasze niezadowolenie lub krótką przygodę z kojącym powiewem powietrza z uwagi na jakość urządzenia. To, na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru wentylatora, doświadczona marka Stadler Form przybliża poniżej.

  • Rodzaje wentylatorów

Istnieje wiele rodzajów tego typu urządzeń, niemniej najbardziej popularne oraz najmniej wymagające w obsłudze są: Wentylatory biurkowe. Charakteryzują się kompaktowymi wymiarami i niosą ulgę osobom, które znajdują się w ich bezpośrednim sąsiedztwie. Niemniej sprawdzą się również w niewielkich pomieszczeniach. Wentylatory biurkowe mogą mieć możliwość ustawienia kąta przepływu powietrza oraz prędkości. Wentylatory podłogowe. Podobnie jak w przypadku większości modeli biurkowych, za rozprowadzenie powietrza odpowiadają obracające się w obudowie wirujące łopatki. Większe rozmiary oraz wydajność sprawiają, że są w stanie efektywnie pracować na większych przestrzeniach. Mogą posiadać szereg funkcji, które zwiększą efektywność jak regulacja osi obrotu czy tryb oscylacyjny. W ich przypadku przed zakupem dobrze jest sprawdzić czy posiadają stabilną podstawę. Wentylatory kolumnowe. Tego typu urządzenia odbiegają konstrukcyjnie od opisanych powyżej. Za wprawienie powietrza w ruch nie odpowiada wirujące śmigło z łopatkami, a pojedynczy, przymocowanych do podstawy wirnik. Kolumna, w której jest on osadzony jest smukła, więc nie zajmuje wiele miejsca. Dzięki trybowi oscylacyjnemu równomiernie rozprowadzają powietrze w pomieszczeniu.

  • Warto sprawdzić

Istnieje szereg czynników oraz funkcji, na które należy zwrócić uwagę:

  • Wielkość pomieszczenia. Wyrażona w metrach kwadratowych wartość pozwala ocenić na jakiej powierzchni wentylator będzie efektywnie pracować.
  • Funkcja pomieszczenia, w którym wentylator będzie pracował. W przypadku biura najlepiej sprawdzi się wentylator biurkowy, z kolei w przypadku pokoju dziecka najlepiej wybrać taki, którego wiatrak znajduje się wysoko lub kolumnowy. Warto zastanowić się nad miejscem pracy urządzenia przed zakupem
  • Sposób regulacji prędkości. Większość modeli posiada regulację stopniową, niemniej istnieją również wentylatory z regulacją płynną jak Stadler Form Tim.
  • Wyposażenie w efektywne tryby pracy. Oscylacja (ruch wahadłowy) pomaga równomiernie rozprowadzić powietrze w pomieszczeniu. W przypadku trybu tzw. naturalnej bryzy, do opisanego ruchu urządzenia dochodzi zmienność natężenia podmuchu, co pozwala osiągnąć efekt naturalnego podmuchu wiatru. Rozwiązanie takie znajdziemy np. w modelu Stadler Form Peter.
  • Wyposażenie w pilot zdalnego sterowania. Rozwiązanie to sprawia, że obsługa urządzenia jest wygodniejsza, jak również niekiedy pozwala na skorzystanie z funkcji dodatkowych jak np. timer.
  • Wyposażenie w timer. Umożliwia ustawienie czasu, po którym urządzenie ma samoczynnie się wyłączyć.
  • Sposób konserwacji. Jak każde urządzenie domowe, również wentylatory wymagają co jakiś czas wyczyszczenia. Z tego powodu należy sprawdzić łatwość dostępu do śmigieł wiatraka czy też filtra wlotu powietrza w przypadku modeli kolumnowych.
  • Dodatkowe usprawnienia. Mowa tu o wszelkiego rodzaju rozwiązaniach, które wpływają na komfort użytkowania. Przykładowo Stadler Form Tim może być zasilany również poprzez kabel USB z komputera lub dołączonego do zestawu powerbanku, co czyni z niego zupełnie niezależne urządzenie, które możemy zabrać ze sobą gdziekolwiek się wybieramy.
  • Poziom hałasu. Wydawany przez wentylator dźwięk powinniśmy móc sklasyfikować jako przyjemny szum. Niemniej jego głośność w najwyższym ustawieniu nie powinna przekroczyć 60 dB.

Jakość wykonania

Niebagatelny wpływ na jakość pracy każdego rodzaju urządzenia oraz jego trwałość ma to z jakich materiałów i jak starannie zostało wykonane. Aspekt ten warto ocenić przed zakupem, aby m.in. uniknąć charakterystycznego „pykania” w trybie oscylacyjnym, które znamy z najtańszych wentylatorów. Celem firmy Stadler Form od początku jej funkcjonowania było tworzenie wysokiej jakości produktów w atrakcyjnej formie. W wentylatorach tej marki znajdziemy np. szczotkowaną stal (np. gama modeli Charly), naturalne drewno (Otto) czy wysokiej jakości tworzywa sztuczne (Peter). Jako marka zwracająca szczególną uwagę na wygląd swoich produktów mamy tu do czynienia ze spasowaniem elementów i wykonaniem na najwyższym poziomie.

Design

Wentylator jest elementem pomieszczania, w którym pracuje. Dlatego warto dopasowaćgo do wystroju, aby idealnie się z nim komponował lub wręcz je wzbogacał swoją formą. Marka Stadler Form otrzymała w zakresie designu wiele nagród, włącznie z tymi najbardziej prestiżowymi jak Red Dot czy iF design. W gamie jej wentylatorów znajdziemy zaprojektowane w stylistyce retro modele Charly, elegancki model Otto w obudowie z naturalnego drewna czy nowoczesne Tim i Peter. W przypadku zainspirowanych literą modeli Q możemy natomiast wybierać z kilku kolorów stalowej obudowy – czarny, srebrny i jagodowy, aby nadać wnętrzu charakteru.

W gamie modelowej marki Stadler Form znajdziemy:

  • Kompaktowy wentylator podłogowy Charly little (do 20 m²)
  • Klasyczny w formie wentylator podłogowy Charly (do 50 m²)
  • Wentylator podłogowy z trybem oscylacyjnym na statywie Charly little (do 50 m²)
  • Wentylator kolumnowy z trybem oscylacyjnym Peter (do 40 m²)
  • Wentylator podłogowy z obudową z naturalnego drewna Otto (do 40 m²)
  • Charakterystyczny wentylator podłogowy Q (do 40 m²)
  • Wentylator nabiurkowy z powerbankiem i trybem płynnej zmiany prędkości Tim

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe