agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Sterowanie dronem i podgląd z kamery w czasie rzeczywistym z okularami AR Epson Moverio

Sterowanie dronem i podgląd z kamery w czasie rzeczywistym z okularami AR Epson Moverio

SPRZĘT RTV / Inne / 2016-09-21 13:27:00

Epson we współpracy z firmą DJI przygotowuje okulary inteligentne do sterowania dronami. W wyniku współpracy między firmami na rynek wprowadzono urządzenie rzeczywistości rozszerzonej do sterowania dronami. Powstałe rozwiązanie oparte na okularach Epson Moverio BT-300 zapewni pilotom dronów większe bezpieczeństwo ich maszyn oraz lepsze możliwości manewrowania.

Polecane sklepy

RTV Euro AGDMedia ExpertMedia MarktNEONET

Firma Epson, producent inteligentnych okularów Moverio® do platform rzeczywistości rozszerzonej, poinformował dziś o współpracy partnerskiej nawiązanej z firmą DJI, wiodącym producentem bezzałogowych statków powietrznych (dronów). Współpraca ma na celu stworzenie nowego rozwiązania opartego na okularach inteligentnych Epson Moverio, które znacznie usprawni efektywność pilotów sterujących dronami DJI. 

W ramach pierwszego etapu tej współpracy DJI zoptymalizuje aplikację DJI GO z myślą o okularach inteligentnych Epson Moverio BT-300. Połączenie aplikacji z okularami Moverio pozwoli oglądać transmisję z kamery drona podczas obserwacji jego lotu z poziomu ziemi.  Aplikacja DJI GO jest zgodna z dronami serii DJI Phantom, Inspire i Matrice, a także przenośną kamerą z głowicą kardanową Osmo. 

Epson i DJI będą wspólnie sprzedawać model Moverio BT-300 jako certyfikowane akcesorium DJI współpracujące z aplikacją DJGI GO. Urządzenie zostanie wprowadzone na rynek jeszcze w tym roku. Okulary inteligentne Epson będzie można kupić na stronie DJI.com, natomiast aplikacja DJI GO zostanie udostępniona do pobrania w sklepieMoverio Apps Market.

Współpraca firm Epson i DJI spełnia wymagania różnych organów kontroli lotu oraz przepisów dotyczących bezzałogowych statków lotniczych w Europie, zwłaszcza tych, które powinny pozostawać w zasięgu wzroku pilota. W efekcie firmy będą mogły używać dronów do różnych projektów związanych z robieniem zdjęć oraz rejestracją wideo. Drony sprawdzają się w wielu różnych sektorach, takich jak branża budowlana, obsługa nieruchomości, rolnictwo, służby reagowania krytycznego, ochrona środowiska, badania naukowe, a także produkcja filmów oraz materiałów wideo.

„Moverio BT-300 stanowi ważny krok w rozwoju platformy, który zwiększy bezpieczeństwo lotów oraz procesu filmowania podczas lotu, pozwalając pilotom zachować zgodność z obowiązującymi przepisami”, mówi Michael Perry, dyrektor ds. partnerstw strategicznych w firmie DJI. „Jesteśmy bardzo podekscytowani możliwościami, jakie zapewni nam Moverio BT-300 oraz nowy pakiet programistyczny DJI. Są one praktycznie nieskończone”.

Andrzej Bieniek Business Account Manager w Epson Europe twierdzi: „To przełomowe wydarzenie: po raz pierwszy w historii okulary inteligentne są elementem rozwiązania przeznaczonego na rynek masowy”. Rynek dronów stał się priorytetowym dla firmy Epson. Uważamy, że współpraca z firmą DJI zrewolucjonizuje sposób, w jaki piloci dronów obsługują swoje pojazdy. Nasze okulary inteligentne Moverio BT-300 zostały dostosowane do sterowania dronami. Wbudowane czujniki śledzące ruchy głowy pozwalają pilotowi swobodnie rozglądać się wokół toru lotu drona, jednocześnie obserwując go z poziomu ziemi. To ważna cecha z punktu widzenia przepisów oraz wygody obsługi dronów, ponieważ nowe okulary pozwolą pilotom skoncentrować się na realizowanym zadaniu, a jednocześnie szybciej podejmować decyzje.

Oprócz zwiększenia bezpieczeństwa obsługi dronów, współpraca między dwoma firmami zapewni pilotom oraz reżyserom nowe narzędzia rzeczywistości rozszerzonej do pracy z dronami. Epson i DJI rozpoczną także prace nad nowymi rozwiązaniami dla coraz szerszej grupy hobbystów i firm korzystających z dronów, wspólnie prowadząc działania sprzedaży i marketingu.

 

Pierwsza generacja okularów inteligentnych Epson pojawiła się w 2011 r. Obecne modele okularów Epson Moverio BT-300 to najlżejsze, przezroczyste okulary inteligentne z wyświetlaczem OLED na świecie. Połączenie przełomowej technologii wyświetlaczy OLED z systemem Android 5.1 sprawiło, że Moverio zapewnia użytkownikom niedoścignione wrażenia z rzeczywistości rozszerzonej. Okulary Epson Moverio BT-300 będą dostępne pod koniec 2016 r. Można je zamówić w przedsprzedaży na stronie www.epson.eu/See-Through-Smart-Glasses. Pełny opis produktu Moverio BT-300 można znaleźć po kliknięciu w to łącze.

Epson i DJI przedstawiły aplikację DJI GO współpracującą z okularami Moverio BT-300 na targach InterDrone 2016w Las Vegas w dniach 7-9 września, stanowisko 81 oraz na wystawie COPTER WORLD podczas targów Photokina (Hala 6), które odbędą się w dniach 20-25 września”.

źródło: epson/agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe