agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Stwórz przestrzeń do pełnego relaksu w swojej sypialni

Stwórz przestrzeń do pełnego relaksu w swojej sypialni

ZDROWIE I URODA / Uzdatnianie powietrza / 2023-03-16 12:29:08

Dobry i głęboki sen wpływa na nasze dobre samopoczucie, zwiększenie koncentracji, efektywność oraz ogólną kondycję fizyczną. Właśnie dlatego warto zadbać o przestrzeń, w której śpimy, tak aby rano być wypoczętym i mieć energię do działania.

Polecane sklepy

RTV Euro AGDMedia ExpertMedia MarktNEONET

Po pierwsze – zadbaj o zdrową atmosferę w sypialni!

 Przede wszystkim powinniśmy zadbać o dobrą jakość powietrza w naszej sypialni. To, czym oddychamy śpiąc ma ogromne znaczenie dla jakości naszego snu i tego w jakiej kondycji budzimy się rano. Oczywiście warto wietrzyć pomieszczenie, w którym zasypiamy, ale wtedy również wpuszczamy do środka zanieczyszczenia z zewnątrz. Jak więc zapewnić czyste powietrze w sypialni? Decydując się na odpowiedni oczyszczacz powietrza.

Oczyszczacze Samsung usuwają aż do 99,97% zanieczyszczeń. Zastosowano w nich filtr wstępny, który wyłapuje większe cząsteczki kurzu, ale również sierść zwierząt, filtr dezodoryzujący z aktywnym węglem, który odpowiada za usuwanie nieprzyjemnych zapachów oraz szkodliwych dla zdrowia gazów. Zwieńczeniem jest niezwykle precyzyjny filtr ultra drobnego pyłu usuwający aż do 99,97% cząsteczek pyłu o wielkości 0,26 ㎛, np. smogu. Dzięki powyższym filtrom możemy mieć pewność, że powietrze, którym oddychamy w nocy jest czyste i zdrowe. Nie musimy też martwić się o głośność pracy.  W trybie nocnym urządzenie działa niezwykle cicho, nie zakłócając naszego snu.

Co więcej, dzięki aplikacji SmartThings sprawdzimy poziom zanieczyszczenia powietrza w dowolnym momencie i z każdej lokalizacji. Korzystając z aplikacji możemy też automatycznie ustawić tryb nocny, który będzie się włączał o wybranej przez nas godzinie i wyłączał rano.

Po drugie – pozbądź się kurzu  

Wystrój sypialni, spokojne kolory ścian oraz wygodne łóżko są bardzo ważne, ale równie istotna jest czystość, dzięki której możemy cieszyć się zdrowym snem. Sypialnia jest szczególnie narażona na gromadzenie się kurzu, za sprawą pościeli czy materaca, które znajdują się na naszym łóżku. Dlatego tak ważne jest, aby odkurzać nie tylko podłogę w pomieszczeniu, w którym śpimy, ale również łóżko i materac. Jeśli posiadasz zagłówek, ten również należy dokładnie wyczyścić odkurzaczem. Ważne, aby robić to regularnie.

W utrzymaniu czystości pomoże nam bezprzewodowy odkurzacz Bespoke JetTM wyposażony w wielowarstwowy system filtracji, który zatrzymuje aż do 99,999% drobnego kurzu i alergenów, również alergenów pochodzących od zwierząt domowych. Co więcej, pojemnik na zanieczyszczenia opróżnisz jednym kliknięciem, bez kontaktu i wzbijania kurzu w powietrze. Zrobisz to za sprawą stacji All-in-One, która jednocześnie ładuje urządzenie i automatycznie opróżnia pojemnik na kurz sprawiając, że odkurzanie staje się higieniczne i wygodne. Stacja czyszcząca została również wyposażona w filtr, który ogranicza do minimum rozprzestrzenianie się bakterii.

Po trzecie – wybierz odpowiednią pościel i dbaj o nią

Wybór odpowiedniej pościeli również znacząco wpływa na jakość naszego snu i wypoczynku. Przede wszystkim warto sięgnąć po naturalne materiały takie jak bawełna, len, wełna czy jedwab, które zapewniają odpowiednią wentylację.

Pościel z bawełny to świetne rozwiązanie na cały rok, jest przewiewna, ale jednocześnie dobrze trzyma ciepło. Len oraz jedwab idealnie sprawdzą się szczególnie w okresie letnim, gdyż świetnie odprowadzają wilgoć i pozytywnie wpływają na regulowanie temperatury ciała. Natomiast wełna to idealny wybór dla alergików. Głównie za sprawą jej hipoalergicznych właściwości. Nie osadza się na niej kurz, pleśń czy grzyby. Jest też bardziej odporna na brud niż inne rodzaje pościeli dlatego pozwala na zachowanie higieny w sypialni.

A jeśli mowa o higienie to nie sposób pominąć tutaj częstotliwości i sposobu prania pościeli. Pościel powinniśmy prać przynajmniej raz na dwa tygodnie, chyba, że śpimy ze zwierzakiem, wtedy zdecydowanie częściej. To również jedna z tych rzeczy w domu, która powinna być wyprana w wysokiej temperaturze.

W  wybranych pralkach i pralko-suszarkach Samsung znajdziemy program Higieniczna para. Po etapie prania zasadniczego do bębna jest wtłaczana para, która wnika w głąb tkanin dokładnie je dezynfekując i usuwając aż do 99,9% bakterii i alergenów.

W tak przygotowanej przestrzeni – możemy w pełni wypocząć i cieszyć się snem najlepszej jakości.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe