agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Stylizacja włosów bez nadmiernej temperatury z Dyson Airwrap Styler
Dyson Airwrap Styler

Stylizacja włosów bez nadmiernej temperatury z Dyson Airwrap Styler

ZDROWIE I URODA / Lokówki / 2019-09-16 10:46:26

Dyson zaprezentował kolejną odsłonę nowej technologii do stylizacji włosów: Dyson Airwrap Styler. W odróżnieniu od tradycyjnych urządzeń do stylizacji, które stosują skrajnie wysoką temperaturę, Dyson Airwrap Styler wykorzystuje przepływ powietrza pozwalający uzyskać profesjonalny efekt stylizacji w domu, bez uszkodzenia włosów. Imponujące loki, naturalne fale, wygładzanie i suszenie – wszystko dzięki jednemu urządzeniu.

 

Polecane sklepy

RTV Euro AGDMedia ExpertMedia MarktNEONET

Problem

Inżynierowie Dyson zawsze zaczynają od analizy problemu. Zespół inżynierów firmy postawił sobie za cel opracowanie urządzenia do stylizacji włosów, które pozwalałoby samodzielnie i w łatwy sposób tworzyć różnorodne fryzury.

Historia produktu opiera się na rewolucyjnej idei: wykorzystaniu szybkiego, wysokociśnieniowego silnika cyfrowego V9 firmy Dyson do wywołania zjawiska znanego jako efekt Coandy. Efekt Coandy to zjawisko fizyczne polegające na tym, że strumień powietrza o dużej prędkości ma tendencję do przylegania do najbliższej powierzchni. Kiedy powierzchnia się zakrzywia, strumień powietrza podąża za jej krzywizną. Wykorzystując to zjawisko, zespół specjalistów Dyson w dziedzinie aerodynamiki opracował sposób stylizacji włosów z wykorzystaniem jedynie połączenia powietrza i kontrolowanego ciepła. Niezależnie od tego, czy tworzysz loki czy fale, albo wygładzasz lub suszysz włosy, połączenie to nadaje włosom naturalny i lśniący wygląd, a także pozwala uniknąć uszkodzeń włosów wywołanych przez nadmierną temperaturę.

Przez ostatnie 25 lat inżynierowie Dyson z pasją zgłębiali wszelkie aspekty przepływu powietrza. Nasza wiedza specjalistyczna w dziedzinie aerodynamiki zaowocowała wykorzystaniem zasady, na której opiera się główna technologia firmy Dyson. Urządzenie do stylizacji włosów Dyson Airwrap Styler wykorzystuje unikalne połączenie kontrolowanego ciepła i silnego strumienia powietrza tworzonego przez silnik cyfrowy Dyson V9. Połączenie tych technologii pozwala tworzyć różnorodne fryzury bez ryzyka uszkodzeń włosów powodowanych przez nadmiernie wysokie temperatury” - James Dyson, główny inżynier i założyciel firmy Dyson.

Różnorodność i uniwersalność

Zespół inżynierów i naukowców Dyson zajmujących się włosami podjął ogromny wysiłek, aby zrozumieć włosy od cebulek aż po same końce. Po wybudowaniu najnowocześniejszych laboratoriów zespół poświęcił ponad sześć lat na analizę i badanie różnych rodzajów włosów oraz preferencji w zakresie stylizacji na całym świecie. Zidentyfikowano dwie najważniejsze potrzeby oraz problemy w zakresie stylizacji:

 1. Pierwsza grupa to osoby, które chcą, by ich włosy były gęstsze, uniesione i bardziej elastyczne. Ich włosy są na ogół cienkie, wiotkie i pozbawione objętości.
 2. Druga grupa to osoby, które potrzebują gładkości bez utraty objętości. Ich włosy są mocno skręcone i mają zbyt dużą objętość, co utrudnia stylizację.

Oprócz badań nad włosami inżynierowie Dyson przyjrzeli się również dostępnym rozwiązaniom w zakresie stylizacji i wskazali na problemy, jakie ich zdaniem się z nimi wiążą. Niektóre urządzenia powodują splątanie włosów. Inne generują skrajnie wysokie temperatury. Mogą być nieporęczne albo wytwarzać słaby bądź nieregularny strumień powietrza. Obsługa jednych wymaga czasu i cierpliwości. Inne wymagają dużo wprawy, aby móc stworzyć odpowiednią fryzurę. Urządzenie do stylizacji włosów Dyson Airwrap Styler rozwiązuje te problemy, umożliwiając łatwe tworzenie imponujących loków lub naturalnych fal, czy też osiągnięcie efektu wygładzonych włosów.

To prawdziwa rewolucja w stylizacji włosów. Dzięki Dyson Airwrap, można samemu wykonać różnorodne fryzury w krótkim czasie i bez używania wysokiej temperatury.” - Tymoteusz Pięta, Ambasador Dyson Polska.

Wykorzystanie efektu Coandy dzięki silnikowi cyfrowemu Dyson V9

Urządzenie Dyson Airwrap Styler jest wyposażone w opatentowany silnik cyfrowy Dyson V9, zaprojektowany przez zespół specjalistów Dyson w dziedzinie silników. W połączeniu z wyjątkowymi końcówkami do stylizacji Dyson, silnik ten pozwala urządzeniu Dyson Airwrap Styler stylizować włosy przy użyciu strumienia powietrza bez konieczności stosowania nadmiernej temperatury.

Silnik wiruje, tworząc strefę wysokiego ciśnienia na szczycie końcówki w kształcie stożka. Z kolei strefa ta tworzy strumień powietrza o dużej prędkości, który jest wydmuchiwany z sześciu otworów w końcówce. W rezultacie powstaje zjawisko fizyczne znane jako efekt Coandy. Umożliwia to włosom automatyczne nawijanie się wokół końcówki, a tym samym ich stylizację.

Dodatkowe szczotki do stylizacji dołączone do urządzenia również zostały zaprojektowane tak, by wykorzystywać efekt Coandy. Gładkie włosy uzyskuje się poprzez maksymalne wyrównanie pasm włosów. Dlatego styliści kierują strumień powietrza w tym samym kierunku, w którym szczotkują włosy. Ciśnienie generowane przez silnik napędza powietrze, które podąża w wzdłuż kosmyków włosów w kierunku szczotkowania, co umożliwia wygładzenie włosów przy efektywnym suszeniu.

Aby skierować strumień powietrza w określone miejsce, inżynierowie zaprojektowali mechanizm przełączający. Mechanizm ten przez odpowiednie napięcie w szczotce napędza strumień powietrza zgodnie z kierunkiem czesania. Dzięki temu niezależnie od tego, w którą stronę czeszemy włosy, strumień powietrza przepływa we właściwą stronę. Pozwala to uzyskać lepszy efekt końcowy stylizacji po wysuszeniu włosów.

Stylizacja z włosów mokrych na suche

Często przed rozpoczęciem stylizacji trzeba najpierw wysuszyć włosy. Jest to dodatkowe i czasochłonne zajęcie . W odróżnieniu od większości urządzeń do stylizacji, które wykorzystują skrajnie wysokie temperatury, Dyson Airwrap Styler jest przeznaczony do stylizacji włosów lekko wilgotnych, jednocześnie susząc je w kontrolowany sposób.

Każdy włos zbudowany jest z wiązań wodorowych. Włosy mokre absorbują więcej wody. Powoduje to rozerwanie wiązań wodorowych, co w praktyce oznacza przywrócenie naturalnego ułożenia włosów, co jest punktem wyjścia do dalszej stylizacji.

Po wybraniu odpowiedniej końcówki pozwalającej uzyskać pożądany efekt, wykorzystujemy połączenie silnego strumienia powietrza i kontrolowanej temperatury, które umożliwia bezpieczną i łatwą stylizację. Dzięki temu oszczędzamy czas i unikamy splątania włosów, co często ma miejsce podczas używania konwencjonalnych urządzeń i szczotek do stylizacji.

Inteligentna kontrola temperatury

Stylizacja włosów nie powinna narażać ich na uszkodzenia.

Z kolei uzyskanie pożądanego efektu nie powinno wiązać się z koniecznością zastosowania nadmiernej temperatury. Podobnie jak suszarka Dyson Supersonic, urządzenie do stylizacji włosów Dyson Airwrap Styler umożliwia inteligentną regulację temperatury. Dzięki temu włosy są chronione przed ekstremalnymi uszkodzeniami termicznymi. Szklany termistor mierzy temperaturę powietrza ponad 40 razy na sekundę, przekazując dane do mikroprocesora. W ten sposób mamy pewność, że temperatura przy wylocie powietrza nie przekracza nigdy 150 °C.

Końcówki do stylizacji

Do urządzenia Dyson Airwrap Styler dołączona jest pełna gama końcówek zaprojektowanych z myślą o różnych rodzajach włosów, dla uzyskania różnorodnych stylizacji.

 • Końcówka do wstępnego suszenia przygotowuje włosy do stylizacji przy użyciu szybkiego lecz rozproszonego strumienia powietrza. Została ona zaprojektowana dla wszystkich rodzajów włosów, aby uzyskać idealny poziom wilgotności przed zastosowaniem wybranej końcówki do dalszej stylizacji (włosy powinny być w 80% suche)
 • Cylindryczna końcówka do fal 30 mm: pozwala tworzyć gęste loki w przypadku większości rodzajów włosów. Dzięki temu osoby o prostych i cienkich włosach, myślące o zwiększeniu ich objętości mogą uzyskać efekt gęstych loków. Z kolei osoby o gęstych, grubszych włosach mogą tworzyć bardziej sprężyste loki.
 • Cylindryczna końcówka do loków 40 mm: pozwala tworzyć luźne loki lub fale, a tym samym uzyskać efekt bujnych, grubszych włosów.
 • Szczotka do wygładzania włosów gęstych: pozwala prostować i rozczesywać włosy. Jest wyposażona w twarde, proste włosie, które pozwala rozczesać i ułożyć niesforne, puszące się, gęste włosy.
 • Szczotka do wygładzania włosów cienkich: zaprojektowana z myślą o zwiększeniu objętości  włosów oraz uzyskania gładkiego wyglądu po wysuszeniu. Zakończenie włosia szczotki kuleczkami wpływa na sprężystość włosów, i chroni delikatną skórę głowy.
 • Okrągła szczotka nadająca objętość: pozwala zwiększyć objętość włosów i wymodelować je. Idealnie nadaje się do tworzenia efektu uniesienia u nasady w celu modelowania prostych, delikatnych i cienkich włosów.

Więcej informacji: https://www.dyson.pl/produkty/pielegnacja-wlosow/dyson-airwrap/informacje 

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
 • agdrtv24
 • pięknydom24
 • informacje branżowe