agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
SXFI Gamer - holografia słuchawkowa dostępna także dla graczy

SXFI Gamer - holografia słuchawkowa dostępna także dla graczy

SPRZĘT KOMPUTEROWY / Głośniki, słuchawki i mikrofony / 2020-01-09 10:41:17

Na targach CES 2020 firma Creative Technology prezentuje najnowszy headset USB dla graczy, SXFI GAMER, który ma specjalnie zaprojektowany profil dźwiękowy. Pozwala on zoptymalizować oprogramowanie Super X-Fi tak, by było odpowiednie w przypadku strzelanek FPS.

Polecane sklepy

Media MarktRTV Euro AGDMedia ExpertKomputronik

Gry stają się prawdziwe jak nigdy dotąd

Holografia słuchawkowa Super X-Fi to nagradzana technologia, która odtwarza scenę dźwiękową systemu głośników surround na słuchawkach i personalizuje ją za pomocą sztucznej inteligencji (AI), aby zapewnić naturalne wrażenia słuchowe. Od czasu światowej premiery (15 nagród dla Super X-Fi) na targach CES 2019 użytkownicy i krytycy byli zachwyceni realizmem spersonalizowanego dźwięku, dostosowanego do ich profili antropometrycznych.

Na targach CES 2020 firma Creative wprowadza na rynek zupełnie nową wersję Super X-Fi Gen2. Jest to ulepszona wersję profilu audio Super X-Fi, która zawiera kluczowe zmiany, takie jak większa precyzja w personalizacji profilu audio użytkownika, zachowanie większej liczby szczegółów w dźwięku przestrzennym, większa dokładność i wierność dźwięku.

Profil dźwiękowy gry w SXFI GAMER zawiera wszystkie wspomniane wcześniej elementy i optymalizuje je tak, aby idealnie pasowały do ​​strzelanek FPS - obrazowanie otoczenia, wskazówki na polu walki, projekcja odległości i kierunkowość zostały ulepszone z korzyścią dla graczy.

Opracowanie niestandardowego profilu gier stało się naturalnym krokiem firmy Creative podczas tworzenia Super X-Fi. Jak powiedział Lee Teck Chee, wiceprezes ds. Technologii w firmie Creative i wynalazca Super X-Fi: „Dźwięk mający na celu uzyskanie realizmu w grach FPS jest zupełnie inny niż ten, który ma oferować realizm znany z filmów. Stanowiło to wyzwanie podczas pracy nad dźwiękiem Super X-Fi w grach, ale nasza wiedza i doświadczenie pozwoliły nam osiągnąć dobre wyniki. Sound Blaster został zaprezentowany ponad 30 lat temu. Możemy więc pochwalić się długą historią pracy nad grami i doskonale rozumiemy optymalizację wydajności audio dla różnych typów gier”.

Czuj się jak profesjonalny gracz

Oprócz jakości dźwięku strzelca wyborowego, zestaw słuchawkowy SXFI GAMER działa na różne sposoby, pasując do tak zwanego “pro gracza”. SXFI GAMER ma profil oświetlenia RGB, który jest bardziej agresywny i stylowy niż ten znany z poprzednich zestawów słuchawkowych Creative skierowanych do graczy. Oprócz tego zapewnia większy komfort użytkownikom za sprawą skórzanych nauszników. Kluczową cechą jest mikrofon o całkowicie nowej konstrukcji zapewniający lepszą komunikację. Posiada zintegrowany filtr, ulepszoną jednokierunkowość, mającą na celu usunięcie niepotrzebnych dźwięków z otoczenia. Mikrofon ten oferuje lepszą redukcję szumów oraz ogólnie wyraźniejszy, a zarazem bardziej naturalny dźwięk.

Premiera SXFI GAMER planowana jest na drugi kwartał 2020 r.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe