agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Technics wprowadza na rynek Grand Class SB-G90

Technics wprowadza na rynek Grand Class SB-G90

SPRZĘT RTV / Kolumny i głośniki / 2017-01-05 10:09:44

Technics zaprezentował dzisiaj nowe kolumny Grand Class SB-G90. Zbudowano je w oparciu o koncepcję liniowego przesunięcia fazowego i punktowego źródła dźwięku, co daje efekt szerokiej sceny dźwiękowej ze znakomitą klarownością i jednocześnie precyzją połączoną z realizmem prezentacji, zachowaną w szerokim paśmie częstotliwości od tonów niskich do najwyższych.

Polecane sklepy

RTV Euro AGDMedia ExpertMedia MarktNEONET

Kolumny te wyposażono w nowoopracowaną architekturę montażu głośnika z zapewnieniem równowagi konstrukcji. Głośnik został zamontowany do dodatkowego kosza zainstalowanego wewnątrz obudowy, w środku ciężkości kolumny - takie rozwiązanie tłumi drgania samej kolumny. Ponadto ze względu na to, że głośnika nie zamontowano w koszu przymocowanym do przedniej ścianki kolumny, rozchodzące się niepożądane drgania pochodzące z głośnika i przenoszone na kosz mogą zostać wytłumione.

Umożliwia to zmniejszenie zniekształceń fal dźwiękowych generowanych przez membranę, a także niepożądanych dźwięków pochodzących z kosza. W wyniku zastosowania tego rozwiązania kolumna może reprodukować scenę dźwiękową przy precyzji ogniskowania źródeł pozornych, która charakteryzuje się zarówno realizmem, jak i klarownością brzmienia. Pozwala to na wizualizację drobnych szczegółów dosłownie każdego reprodukowanego dźwięku.

Obudowa kolumny o wysokiej sztywności

Wytrzymałość obudowy zapewnia konstrukcja krzyżowa z zastosowaniem dodatkowych koszy, do których przymocowano głośniki. Sztywność uzyskano za pomocą poziomych paneli wzmacniających konstrukcję obudowy. W każdym głośniku zastosowano oddzielny dodatkowy kosz montażowy, co minimalizuje efekt przenoszenia wzajemnych drgań między głośnikami. Szerokie pasmo częstotliwości osiągnięte dzięki nowo opracowanemu koncentrycznemu głośnikowi

Kolumna głośnikowa z punktowym źródłem dźwięku

Przy reprodukcji dźwięku w pełni oddającego efekty przestrzenne, w idealnej sytuacji, czoło fali dźwiękowej emitowanej przez głośnik jest dopasowane do dowolnej pozycji słuchacza (zapewnione jest punktowe źródło dźwięku). Kolumny SB-G90 wyposażono w nowo opracowane dwudrożne, koncentryczne głośniki stożkowe (w tym głośnik średniotonowy i wysokotonowy) ukierunkowane na reprodukcję dźwięku z dużą szybkością i z lepszą czułością w wyższych rejestrach.

Reprodukcja dźwięku o szerokim paśmie przenoszenia i z małymi zniekształceniami

W celu pełnego oddania bardzo szerokiego pasma częstotliwości, pochodzącego ze źródeł sygnału o wysokiej rozdzielczości, kolumny SB-G90 wyposażono w nowo opracowany 25-milimetrowy głośnik wysokotonowy. Dzięki niemu zniekształcenia są niewielkie, a faza sygnału jest precyzyjnie odwzorowana. Z kolei dwa nowo opracowane głośniki niskotonowe o średnicy 16 cm (wyposażone w membrany z dużym skokiem) umożliwiają reprodukcję dźwięku w szerokim paśmie od 27 Hz do 100 kHz.

Membranę wszystkich głośników wykonano z anodyzowanego aluminium, co pozwoliło na ujednolicenie tonów w całym paśmie częstotliwości. Warto wspomnieć o tym, że wszystkie głośniki mają miedziane pierścienie i cewki głosowe charakteryzujące się wysoką liniowością przetwarzanego pasma, dzięki czemu osiągnięto małe zniekształcenia w całym szerokim paśmie częstotliwości. Taka charakterystyka umożliwia płynne i dobrze zrównoważone odtwarzanie muzyki.

źródło: panasonic/agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe