Technics wprowadza na rynek wzmacniacz Grand Class SU-G700
Firma Technics zaprezentowała dzisiaj nowy, zintegrowany wzmacniacz stereofoniczny Grand Class SU-G700, wyposażony w system JENO (eliminacji zniekształceń typu jitter i optymalizacji kształtowania charakterystyki szumów) i LAPC (kalibracja fazy z dostosowaniem do obciążenia) oraz inne technologie audio klasy referencyjnej, co stanowi koncepcję, na której buduje się reprodukcję dźwięku o wysokiej czystości prezentacji.
W celu zapewnienia bezstratnego, wiernego przekazu dużej ilości danych audio zawartej w sygnale płynącym do kolumn głośnikowych, w sekcji wzmacniacza mocy SU-G700 zastosowano w pełni cyfrowy układ wzmacniający, w tym mechanizm JENO realizujący koncepcje projektowe referencyjnych systemów marki Technics.
W celu rozwiązania problemu związanego z degradacją jakości dźwięku powodowaną przez zniekształcenia typu jitter (co często stanowi problem w konwencjonalnych wzmacniaczach cyfrowych), model SU-G700 wyposażono w oryginalne obwody redukcji tego typu zniekształceń, eliminujące je w całym słyszalnym paśmie akustycznym. Zastosowano również wyjątkowy układ przetwarzania sygnałów PWM o dużej precyzji, co jest niezbędne do osiągnięcia wysokiej jakości dźwięku. Dzięki optymalizacji parametrów, takich jak szybkość kształtowania charakterystyki szumowej, stopień i liczba kwantowania, opartych na unikalnej fachowej wiedzy marki Technics, dane zawarte w źródłach o wysokiej rozdzielczości są bezstratnie konwertowane na sygnały PWM - nawet w szerokim zakresie dynamiki.
Technologie te zapewniają reprodukcję naturalnego i niezwykle szczegółowego dźwięku, co pozwala słuchaczowi odczuwać nawet delikatne niuanse muzyki. LAPC (Load Adaptive Phase Calibration, kalibracja fazy dostosowana do obciążenia) Impedancja kolumn głośnikowych zmienia się przy każdej częstotliwości, dlatego wymaga się, by wzmacniacz zasilał kolumny w sposób niezależny od wpływu ich charakterystyki. Niemniej jednak konwencjonalne wzmacniacze cyfrowe były podłączone do kolumn za pośrednictwem filtra dolnoprzepustowego w stopniu wyjściowym, co powodowało, że jeszcze większy wpływ na te wzmacniacze miała charakterystyka impedancji kolumn.
Ponadto, podczas gdy charakterystykę amplitudową konwencjonalnych wzmacniaczy można było poprawić ze względu na ujemne sprzężenie zwrotne, nie udawało się poprawić charakterystyki fazowej. W celu rozwiązania tego problem firma Technics opracowała algorytm adaptacyjnej optymalizacji impedancji kolumn, który koryguje idealną odpowiedź impulsową poprzez cyfrową obróbkę sygnału poprzez pomiar charakterystyki amplitudowo-fazowej wzmacniacza z podłączonymi kolumnami. Ta nowa technika umożliwia spłaszczenie charakterystyki częstotliwościowej amplitudy i fazy - jest to coś, czego inne wzmacniacze poprzednio nie osiągały. Ponadto osiągnięto generowanie dźwięku z bogatą ekspresją przestrzenną.
Szybki i cichy zasilacz hybrydowy
Przy konwencjonalnych zasilaczach impulsowych częstotliwość pracy impulsowej zmienia się w reakcji na wahania obciążenia, aby sterować czasem załączenia w celu ustabilizowania napięcia wyjściowego. Zmienny składnik częstotliwości pracy impulsowej ma niekorzystny wpływ na jakość dźwięku. W modelu SU-G700 zastosowano nowo opracowany zasilacz, który zmniejsza składową szumów niekorzystną dla jakości dźwięku, co odbywa się to dzięki niezmiennej częstotliwości pracy impulsowej. Ponadto w drugi stopień zasilacza impulsowego jest wyposażony w liniowy regulator do stabilizacji napięcia wyjściowego . W regulatorze liniowym zastosowano wykonywane na zamówienie najwyższej klasy kondensatory elektrolityczne.
Co więcej, zasilacz Technics z rezonansem prądowym zmniejsza poziom zakłóceń pracy impulsowej. Podzespoły służące do tłumienia szumów, takie jak kondensatory, zostały starannie wyselekcjonowane. Podjęto wszelkie możliwe działania, aby osiągnąć niski poziom szumów i uzyskać reprodukcję czystego dźwięku.
źródło: panasonic/agdrtv24.pl