agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Tefal Clipso - szybko i zdrowo

Tefal Clipso - szybko i zdrowo

MAŁE AGD / Parowary i Kombiwary / 2010-10-06 12:00:00

Gotowanie obiadu niektórym z nas kojarzy się z kilkugodzinną pracą w kuchni. Co więcej, tradycyjne gotowanie w garnkach bywa nie tylko czasochłonne, ale także często pozbawia potrawy witamin i naturalnych składników odżywczych. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom konsumentów, którzy pragną zminimalizować czas spędzony w kuchni, a także gotować zdrowo i wydobyć pełnię smaku swoich potraw, marka Tefal przedstawia linię szybkowarów Clipso. Pozwolą one przygotować nasze ulubione potrawy do pięciu razy szybciej niż do tej pory tradycyjnymi metodami. Linia szybkowarów Clipso składa się z trzech modeli - Clipso Control, Clipso Modulo i Clipso One.

Polecane sklepy

RTV Euro AGDMedia ExpertMedia MarktNEONET

Oszczędność czasu i energii

Szybkowary Tefal Clipso pozwalają na przygotowanie zdrowych i smacznych posiłków
w czasie nawet pięciokrotnie krótszym niż w przypadku tradycyjnych metod. Do tej pory, chcąc ugotować zieloną fasolkę (400g), musieliśmy poświęcić na to ponad 30 minut. W szybkowarach Tefal Clipso ulubiona fasolka będzie gotowa po 6 min. i 30 s*. Szybkie przygotowanie potraw może niektórym kojarzyć się z tym, że dania stracą swoją jakość i smak. Nie dotyczy to jednak gotowania w szybkowarach Tefal Clipso. Dzięki krótkiemu czasowi gotowania potraw oraz hermetycznemu zamknięciu potrawy zachowują naturalne aromaty i bogactwo smaków. Warto podkreślić, że szybkowary Tefal Clipso to urządzenia niezwykle energooszczędne. Zużycie energii podczas gotowania w szybkowarze jest prawie dwukrotnie mniejsze niż w przypadku tradycyjnego gotowania (965 kW zamiast 1555 kW)*.

Więcej witamin i składników odżywczych

Wszystkie modele szybkowarów Tefal Clipso, dzięki krótkiemu czasowi gotowania, pozwalają zachować więcej witamin oraz składników odżywczych w przygotowywanych potrawach. Model Clipso Control dodatkowo wyposażony jest w specjalnie perforowany koszyk Vitamin przeznaczony do gotowania na parze, który zachowuje aż do 85% więcej witamin w porównaniu do gotowania tradycyjnymi metodami.

Bezpieczeństwo i wygoda

Pięcioelementowy system zabezpieczeń gwarantuje pełne bezpieczeństwo używania. Dzięki opatentowanemu przez markę Tefal unikalnemu systemowi otwierania i zamykania, użytkowanie szybkowarów Clipso jest niezwykle wygodne. Za pomocą jednej ręki możemy z łatwością otworzyć i zamknąć urządzenie. Dodatkowo system gwarantuje, że szybkowar nie otworzy się, gdy wewnątrz jest ciśnienie, a także ciśnienie nie powstanie, gdy pokrywa nie jest prawidłowo zamknięta. Pokrywa szybkowarów Clipso jest wyposażona w dwie ‘szczęki’, które zakleszczają się automatycznie na krawędzi szybkowaru, a zawór regulujący zabezpiecza przed zbyt wysokim ciśnieniem wewnątrz. Co więcej, szybkowar wyposażony jest w dwa kolejne systemy zabezpieczeń, które uzupełniają się nawzajem - zawór bezpieczeństwa oraz specjalnie skonstruowaną uszczelkę. Kompaktowe kształty szybkowarów pozwalają zaoszczędzić przestrzeń. Model Clipso Modulo posiada także składane boczne uchwyty, dzięki którym możemy zaoszczędzić 22% miejsca w kuchni. Duża pojemność - 6l, umożliwia przygotowanie smacznego, bogatego w składniki odżywcze obiadu dla całej rodziny. Szybkowary wykonane są ze stali nierdzewnej, dzięki czemu garnki można myć w zmywarce (model Clipso One bez pokrywy). Tefal Clipso Modulo

Inteligentny timer

Najwyższy Model Clipso Control wyposażony jest w inteligentny timer z dużym wyświetlaczem LCD, który zapewnia doskonałą kontrolę czasu gotowania. Dzięki temu nie trzeba obserwować pierwszego momentu wydobywania się pary i odmierzać czasu gotowania z zegarkiem w ręku. Timer automatycznie wykrywa ten moment, rozpoczyna odliczanie i odmierza ustawiony czas oraz informuje o zakończeniu gotowania za pomocą dźwięku. Odliczanie czasu przygotowywania potraw przez timer gwarantuje najlepsze rezultaty gotowania. Ponieważ urządzenie jest wyjmowane, nie trzeba przebywać w kuchni podczas gotowania! Wystarczy schować timer np. do kieszeni, a on powiadomi nas, gdy potrawa będzie gotowa.

Bogactwo i różnorodność smaków

W szybkowarach Tefal Clipso możemy przygotować ulubione potrawy, a różnorodne zastosowanie daje nieograniczone możliwości kulinarne. W szybkowarach Clipso można nie tylko gotować tradycyjnie w wodzie, ale także na parze, można też piec mięsa, dusić potrawy i gotować żywność mrożoną. Trzywarstwowy spód indukcyjny zapewnia idealną dystrybucję ciepła oraz doskonałe rezultaty gotowania. Wszystkie modele posiadają dwa programy do gotowania posiłków - jeden delikatny do warzyw oraz drugi do mięs, ryb i potraw mrożonych. Krótszy czas gotowania oraz zatrzymanie pary wewnątrz garnka, gwarantuje, że zostaną zachowane naturalne aromaty i bogactwo smaków potraw, dzięki czemu przygotowywane posiłki są smaczne i zdrowe.

Szybkowary z linii Clipso będą dostępne w sprzedaży od października w cenie 799,99 zł
- model Clipso Control, 699,99 zł - model Clipso Modulo, 649,99 zł - model Clipso One.

Do każdego modelu dołączona jest książka kucharska z inspirującymi przepisami kuchni polskiej i międzynarodowej.

*badania przeprowadzone przez Insytut "LASALLE BEAUVAIS Institut"

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe