agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
TomTom Rider - nowe urządzenie nawigacyjne dla motocyklistów (wideo)

TomTom Rider - nowe urządzenie nawigacyjne dla motocyklistów (wideo)

GPS / 2013-02-15 11:14:00

Firma TomTom zaprezentowała dziś TomTom Rider, nowe przenośne urządzenie nawigacyjne stworzone specjalnie z myślą o motocyklistach. Motocykliści mogą łatwo tworzyć własne trasy i wgrywać je bezpośrednio do urządzenia TomTom Rider. Za pomocą interaktywnego oprogramowania Tyre® mogą wyszukiwać, tworzyć i edytować je na komputerze. Ponadto funkcja „Upload Routes and Go” pozwala wysłać trasy bezpośrednio do urządzenia i udostępnić je innym motocyklistom przez Bluetooth.

Polecane sklepy

RTV Euro AGDMedia ExpertMedia MarktNEONET

Ponadto urządzenie oferuje funkcję, która przekazuje wskazówki głosowe bezpośrednio do kasku przez Bluetooth®, aby motocykliści mogli skupić się bezpośrednio na drodze. Urządzenie jest również wyposażone w nowy ekran o przekątnej 4,3 cala, który można obsługiwać w rękawicach. Ekran błyskawicznie reaguje na dotyk i jest zaprojektowany pod kątem jazdy w każdych warunkach pogodowych, m.in. w deszczu albo jasnym słońcu. Nowa stacja dokująca włącza urządzenie w momencie uruchomienia silnika motocykla.

Kluczowe cechy TomTom Rider:

Winding Roads

 • Funkcja TomTom Windings Roads pozwala motocyklistom wybrać trasę z największą liczbą zakrętów dla bardziej ekscytującej jazdy.

Upload Routes and Go

 • Funkcja „TomTom Upload Routes and Go” pozwala wgrać do urządzenia TomTom Rider trasy znalezione w Internecie. Trasy te można udostępniać innym motocyklistom za pomocą Bluetooth.

Zarządzanie trasami na komputerze za pomocą oprogramowania Tyre

 • Użytkownicy mogą pobrać interaktywne oprogramowanie Tyre, aby wyszukiwać, tworzyć i edytować trasy na komputerze przed przesłaniem ich do urządzenia TomTom Rider. Następnie mogą udostępnić te trasy znajomym.

Urządzenie na każdą pogodę

 • Ekran urządzenia TomTom Rider jest przystosowany do obsługi w rękawicach i natychmiast reaguje na dotyk. Zaprojektowano go pod kątem jazdy w każdych warunkach pogodowych, zarówno w deszczu, jak i jasnym słońcu.

Bezpłatne aktualizacje map

 • TomTom Rider oferuje bezpłatną funkcję Lifetime Maps. Przez cały okres użytkowania produktu użytkownicy mogą pobierać cztery lub więcej pełnych aktualizacji map rocznie, w tym aktualizacje sieci drogowej, adresów i punktów POI.

Map Share

 • Użytkownicy mają dostęp do codziennych zmian nanoszonych na mapy przez społeczność TomTom Map Share, takich jak nowe ograniczenia prędkości i zablokowane drogi. Funkcja Map Share pomaga opanować częste zmiany na drogach i tym samym uniknąć opóźnień lub objazdów.

Interesujące punkty (POI)

 • Użytkownicy TomTom Rider mogą skorzystać z funkcji Points of Interest (POI), aby znaleźć interesujące miejsca na trasie, takie jak restauracje, motele i stacje benzynowe. Można też dodawać własne interesujące punkty.

IQ Routes

 • Funkcja TomTom IQ Routes wykorzystuje rzeczywiste czasy podróży udostępniane przez miliony motocyklistów, aby podać optymalna trasę i czas przyjazdu.

Akcesoria

 • Osobiste urządzenie nawigacyjne TomTom Rider jest kompatybilne z wieloma opcjonalnymi akcesoriami, takimi jak zestaw do montażu w samochodzie, stacja dokująca do motocykla oraz unikatowe rozwiązanie antykradzieżowe.

Cena i dostępność

 • Nowy TomTom Rider dostępny już od marca w cenie: 1699 zł.

źródło: tomtom/agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
 • agdrtv24
 • pięknydom24
 • informacje branżowe