agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
TomTom wprowadza na rynek TomTom GO Expert: 7-calową nawigację HD dla zawodowych kierowców

TomTom wprowadza na rynek TomTom GO Expert: 7-calową nawigację HD dla zawodowych kierowców

GPS / 2021-06-10 14:16:30

TomTom (TOM2), producent map i specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, ogłosił dziś wprowadzenie na rynek TomTom GO Expert – nawigacji dla zawodowych kierowców ciężarówek, samochodów dostawczych i autobusów. Dzięki 7-calowemu ekranowi dotykowemu o wysokiej rozdzielczości (HD) i nowemu procesorowi, GO Expert jest cztery razy szybsza niż poprzednie nawigacje. Ponadto jest wyposażona w zaawansowane funkcje, w tym inteligentne wyznaczanie tras dla dużych pojazdów i dokładne informacje o ruchu drogowym, które sprawiają, że każda jazda jest bardziej efektywna.

Polecane sklepy

RTV Euro AGDMedia ExpertMedia MarktNEONET

TomTom GO Expert umożliwia kierowcom wprowadzenie rozmiaru, wagi, rodzaju ładunku i maksymalnej prędkości samochodu ciężarowego, dostawczego lub autobusu, dzięki czemu trasy są wyznaczane odpowiednio dla nich. Ponieważ mapy TomTom uwzględniają najnowsze funkcje ADR Tunnel Codes, ograniczenia UN Class oraz zakaz ruchu City Ban, kierowcy będą unikać dróg nieodpowiednich dla ich pojazdów. Nawet jeśli w systemie nawigacji nie ma zaplanowanej aktywnej trasy, ostrzeżenia o ograniczeniach będą informować kierowcę o tym, co czeka go na drodze. Będzie mógł on również otrzymywać aktualne powiadomienia o utrudnieniach, które, biorąc pod uwagę parametry jego pojazdu, mogą mieć wpływ na podróż, np.  wysokość mostów, tunele i miejsca poboru opłat. Ułatwia to kierowcom dostosowanie trasy w trakcie jazdy, co prowadzi do bardziej efektywnej i mniej stresującej jazdy.

Profesjonalni kierowcy, wyposażeni w dokładne i niezawodne mapy TomTom, docenią fakt, że mogą być one aktualizowane w urządzeniu GO Expert nawet trzy razy szybciej* za pośrednictwem sieci Wi-Fi®. Poza nawigacją, nowy procesor i zwiększona pamięć oznaczają, że urządzenie jest superszybkie  (cztery razy szybsze niż poprzednie generacje). Nowy, 7-calowy ekran dotykowy HD zapewnia wyjątkową wyrazistość i jest wyposażony w głośnik o dużej mocy, dzięki czemu urządzenie TomTom GO Expert jest idealnym towarzyszem podróży.

Inne wyróżniające cechy nawigacji to uwzględnienie dziesiątek tysięcy nowych punktów użyteczności publicznej przeznaczonych dla dużych pojazdów. Są wśród nich stacje paliw, miejsca parkingowe i centra serwisowe, które zostały starannie wybrane, aby spełnić potrzeby zawodowych kierowców. Ponadto, dzięki nowym i ulepszonym wskazówkom dotyczącym pasów ruchu, kierowcy będą pewnie poruszać się na trudnych skrzyżowaniach i zjazdach z autostrad. Mogą również połączyć swój telefon z urządzeniem za pomocą bezprzewodowej łączności Bluetooth®, uzyskując dostęp do zaufanych informacji drogowych od TomTom. Usługa TomTom Traffic pomaga kierowcom znaleźć najszybsze trasy i uzyskać dokładne szacunkowe czasy dotarcia do celu, a także ostrzeżenia o fotoradarach** - obie te funkcje są niezbędne dla kierowców zawodowych.

Mike Schoofs, Managing Director, TomTom Consumer, powiedział: „Bardziej niż kiedykolwiek zawodowi kierowcy odgrywają teraz kluczową rolę w transporcie towarów przez miasta i granice. Dzięki połączeniu naszego ponad 30-letniego doświadczenia w tworzeniu map, razem z najnowszą i najlepszą technologią, nowa nawigacja TomTom GO Expert jest wyposażona w takie funkcje, jak niestandardowe trasy dla dużych pojazdów i nowe ostrzeżenia o ograniczeniach. Została zaprojektowana specjalnie dla zawodowych kierowców, aby ułatwić im długie podróże i sprawić, że będą one bardziej wydajne, bezpieczniejsze i płynniejsze”.

Nawigacja TomTom GO Expert w wersji 6- i 7-calowej jest dostępna w Europie na stronie TomTom.com, u wybranych sprzedawców internetowych i w sklepach w cenie 1749 zł (6") / 1949 zł (7"). 7-calowa wersja urządzenia TomTom GO Expert z łącznością 4G za pomocą karty SIM ma być dostępna jeszcze w tym roku.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe