agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Toshiba przedstawia nową odsłonę usługi Cloud Client Manager

Toshiba przedstawia nową odsłonę usługi Cloud Client Manager

INNE / Internet / 2014-11-13 17:18:00

Toshiba Europe GmbH przedstawia usługę Toshiba Cloud Client Manager (TCCM). Rozwiązanie już dziś zapewnia administrowanie systemami użytkowników, modułami odpowiedzialnymi za pobór energii, a także udostępnianie sterowników systemowych. Nowe funkcje zostały zaprezentowane podczas tegorocznego Gartner Symposium ITXPO w Barcelonie.

Polecane sklepy

Media MarktRTV Euro AGDMedia ExpertKomputronik

Używając standardowej przeglądarki internetowej administrator może kontrolować urządzenia IT w czasie rzeczywistym, bez konieczności inwestowania w serwery lub dedykowane systemy do zarządzania infrastrukturą. Usługa TCCM jest dostosowana do każdego przedsiębiorstwa i organizacji, niezależnie od ich wielkości. TCCM automatyzuje kontrolę i system obsługi, które do tej pory były nadzorowane ręcznie.

Dla firmy oznacza to możliwość zdalnego zarządzania poprzez pojedynczy, intuicyjny interfejs. W efekcie prowadzi to do efektywniejszej organizacji pracy, zwiększenia bezpieczeństwa i stałą aktualizację danych.

Inteligentne i responsywne zarządzanie aktualizacjami

W momencie udostepnienia aktualizacji przez dostawców, system automatycznie rozpoznaje, które z nich są odpowiednie dla danych urządzeń. Takie działanie przekłada się na redukcję ryzyka i poziom skomplikowania operacji. Usługa Toshiba pozwoli być zawsze na bieżąco.

Zarządzanie wieloma systemami poprzez jeden interfejs

Nowoczesna firma wyposażona jest w wiele urządzeń, cześć z nich znajduje się z dala od głównej siedziby, np. laptopy, Ultrabooki, i tablety. W ramach usługi TCCM administrator otrzymuje dostęp do urządzeń pracowników poprzez jeden interfejs oraz informacje takie jak np. aktualnie zainstalowany system operacyjny.

Niższy pobór energii

System zarządzania energią został zaprojektowany tak, aby rejestrować informacje na temat zużycia dziennego i godzinowego. Pokazuje on również komunikaty o emisji CO2. Bazując na statystykach administrator IT może kontrolować pobór energii w całej organizacji i wprowadzić ograniczenia, które przyczynią się do redukcji kosztów.

Nowe funkcjonalności TCCM

Na początku 2015 roku usługa TCCM zostanie rozszerzona o możliwość zapisywania kopi zapasowych w chmurze oraz moduły Mobile Device Management (MDM) usprawniające zarządzanie urządzeniami mobilnymi. Zapewni to dodatkowe bezpieczeństwo w każdej sytuacji. Toshiba Cloud Client Manager jest już obecnie dostępny na rynku, nowe funkcje zostaną wprowadzone na początku 2015 roku.

źródło: toshiba/agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe