agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
TP-Link Archer AX11000 - trzypasmowy router dla graczy w standardzie WiFi 6

TP-Link Archer AX11000 - trzypasmowy router dla graczy w standardzie WiFi 6

INNE / Internet / 2019-11-25 13:04:35

Lagi, wysoki ping, gubienie pakietów – to najczęstsze problemy, z którymi muszą zmierzyć się wszyscy gracze. W czasie rozgrywki połączenie zrywa się, przepustowość jest słaba, występują opóźnienia w przesyłaniu danych.  Rozwiązaniem tych problemów jest najnowszy router przeznaczony dla najbardziej wymagających użytkowników - Archer AX11000 od TP-Link. Urządzenie działa w najnowszym standardzie 802.11ax, nazywanym również WiFi 6.  

Polecane sklepy

RTV Euro AGDMedia ExpertMedia MarktNEONET

Archer AX11000 posiada aż trzy pasma sieci bezprzewodowej o łącznej przepustowości 10756Mb/s: do 4804Mb/s w paśmie 5GHz, do 4804Mb/s w drugim paśmie 5GHz oraz do1148 Mb/s w paśmie 2,4GHz.

Dedykowane pasmo gamingowe (5GHz) sprawia, że można cieszyć się płynną grą, nawet kiedy inni użytkownicy obciążają łącze, oglądając filmy w rozdzielczości 4K czy pobierając duże pliki. Dzięki funkcji DFS, która automatycznie rozszerza dostępny kanał, istnieje możliwość korzystania z aktualnie najmniej obciążonego pasma, a Game Accelerator automatycznie wykrywa i optymalizuje ruch generowany przez gry, zapewniając wysoką prędkość sieci.

Dodatkowo, zastosowanie technologii OFDMA zwiększa przepustowość łącza i zmniejsza opóźnienia. Dzięki niej z jednego kanału (a jest ich, aż 12) może korzystać kilka urządzeń jednocześnie, bez zakłócania połączenia. MU-MIMO 4x4, mocny czterordzeniowy procesor o taktowaniu 1,8GHz wspierany przez trzy procesory pomocnicze oraz 1GB  pamięci RAM zapewniają najwyższą wydajność sieci.  Dzięki tak mocnej specyfikacji, router może wykonywać wiele wymagających działań jednocześnie. Stałą siłę sygnału w każdym zakątku mieszkania oraz zlokalizowanie łączących się do routera urządzeń gwarantuje Beamforming, który zwiększa siłę sygnału nadawanego w ich kierunku oraz sprawia, że jest on bardziej wydajny.

AX11000 został wyposażony w 2,5Gb/s port WAN, odpowiadający za połączenie z Internetem oraz osiem gigabitowych portów LAN, które pozwalają na podłączenie do sieci przewodowych urządzeń takich jak komputery, konsole do gier czy telewizory smart, bez konieczności używania dodatkowego przełącznika. Router posiada także dwa porty USB 3.0 - typu A i typu C.

Archer został wyposażony w tzw. Game Protector oraz system HomeCareTM z wbudowanym antywirusem od TrendMicro, który zapewnia bezpieczeństwo sieci. Udoskonalony system zapewnia bezpieczne połączenie podczas grania online oraz skutecznie chroni domową sieć przed cyberatakami.

Konfiguracja oraz obsługa AX11000 są bardzo proste i intuicyjne. Odbywają się poprzez aplikację Tether, dostępną na urządzenia z systemem Android oraz iOS. Routerem można zarządzać za pomocą Amazon Alexa - za pomocą odpowiedniej komendy głosowej, możliwe jest zaproszenie zaufanej osoby do sieci lub stworzenie odrębnej sieci dla gości. Z kolei dzięki IFTTT można zmieniać tryb w zależności od podłączonego wyposażenia gamingowego oraz otrzymywać powiadomienia o podłączeniu nowego urządzenia

Specyfikacja techniczna urządzenia dostępna jest na stronie TP-Link.

Router Archer AX11000 jest już dostępny w sprzedaży i objęty zostały 3-letnią gwarancją.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe