agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
TP-Link Tapo T300 – inteligentny czujnik zalania

TP-Link Tapo T300 – inteligentny czujnik zalania

SPRZĘT RTV / Smart home / 2023-09-21 13:29:16

Wyciek wody spowodowany np. nieszczelnością instalacji może spowodować wiele szkód. Dlatego tak ważne jest jak najwcześniejsze wykrycie obecności wody w monitorowanym pomieszczeniu. TP-Link wprowadza do sprzedaży inteligentny czujnik zalania Tapo T300, dzięki któremu użytkownik w porę zostanie poinformowany o jakichkolwiek wyciekach wody.

Polecane sklepy

RTV Euro AGDMedia ExpertMedia MarktNEONET

Urządzenie wyposażono w 6 sond o wysokiej czułości, które po wykryciu wody natychmiast powiadomią o tym użytkownika, wysyłając powiadomienie push na telefon. Oprócz tego Tapo T300 może aktywować również syrenę o głośności aż 90 dB. 

Podobnie jak inne zasilane bateryjnie czujniki z serii Tapo T300 do poprawnego działania wymaga huba Tapo. To z kolei pozwala tworzyć tzw. sceny na wypadek wykrycia zalania. Przykładowo czujnik Tapo T300 oprócz wysłania powiadomienia na telefon i włączenia syreny, może także uruchomić alarm na samym hubie lub w przypadku integracji ze smart żarówką także uruchomić alarm świetlny w salonie. Dzięki temu odpoczywający na kanapie domownicy z pewnością nie przeoczą żadnego sygnału wysyłanego przez czujnik.

Tapo T300 posiada klasę czelności IP67. Urządzenie jest zasilane bateryjnie, dzięki czemu można je umieścić w dowolnym miejscu najbardziej narażonym na zalanie np. w łazience, pod zlewem lub pod zmywarką. Dwie baterie AAA gwarantują do 3 lat nieprzerwanej pracy.

Wszystkie urządzenia od TP-Link wyróżnia niezwykle prosta instalacja i zarządzanie. Wystarczy pobrać darmową aplikację TP-Link Tapo na urządzenia mobilne z Android lub iOS, by mieć wszystko pod kontrolą.

Urządzenie jest dostępne w sprzedaży w cenie ok. 70 zł. Czujnik został objęty dwuletnią gwarancją.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe