agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Trend Micro radzi, jak bezpiecznie korzystać ze smartfonów i tabletów podczas wakacji

Trend Micro radzi, jak bezpiecznie korzystać ze smartfonów i tabletów podczas wakacji

INNE / Bezpieczeństwo IT / 2011-07-13 07:23:00

Współcześni turyści na wakacje zabierają nie tylko walizki z ubraniami, aparaty fotograficzne czy książkę, która umili czas spędzony w samolocie lub pociągu. Nie chcą oni rezygnować z możliwości łączenia się z internetem, dlatego nie rozstają się z urządzeniami przenośnymi - smartfonami lub tabletami. Dzięki urządzeniom mobilnym mogą być online w dowolnym miejscu.

Polecane sklepy

RTV Euro AGDMedia ExpertMedia MarktNEONET

Światowy rynek smartfonów rozwija się bardzo dynamicznie - według firmy badawczej IDC w 2011 roku wzrośnie o 55% w stosunku do roku poprzedniego, a w sprzedaży pojawią się 472 mln inteligentnych telefonów. Polacy bardzo chętnie wybierają te zaawansowane urządzenia, które służą im również podczas letniego wypoczynku. Korzystanie z takich rozwiązań wiąże się nie tylko z korzyściami, ale także z zagrożeniami. Na przykład system operacyjny Android firmy Google stosowany w wielu popularnych smartfonach okazał się podatny na ataki hakerów i wirusów. Android to aktualnie druga pod względem popularności platforma mobilna na rynku, rozwijająca się w tempie 850% rocznie.

„Użytkownicy tabletów i smartfonów podczas wakacji powinni pamiętać o zagrożeniu związanym z podłączeniem urządzenia do sieci publicznej w dowolnym miejscu - w kawiarni, restauracji, w hotelu. W tej sytuacji smartfon lub tablet zostaje połączony ze środowiskiem niezaufanym, które może być źródłem infekcji lub ataku cyberprzestępcy” - mówi Filip Demianiuk, Regional Technical Manager International Markets North w firmie Trend Micro. „Zabezpieczenie urządzeń przenośnych zapewnia instalacja dobrego oprogramowania antywirusowego, systemu wykrywającego ataki, firewalla oraz zastosowanie szyfrowania. Dzięki technologii szyfrowania nawet jeżeli telefon lub tablet zostanie skradziony, przestępca nie uzyska dostępu do naszych danych” - dodaje Filip Demianiuk.

Równie ważne jest aktualizowanie oprogramowania zabezpieczającego oraz instalowanie łatek na system operacyjny i aplikacje wykorzystywane na urządzeniu przenośnym. Od początku 2011 Trend Micro oferuje Mobile Security for Android. Rozwiązanie to identyfikuje i powstrzymuje działania cyberprzestępców oraz zagrożenia internetowe jeszcze przed atakiem, dzięki czemu użytkownicy smartfonów mogą w pełni korzystać z wygody, jaką dają te zaawansowane urządzenia.

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe