agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Trendy 2023

Trendy 2023

DUŻE AGD / Lodówki i zamrażarki / 2023-02-20 12:12:22

W 2023 roku czeka nas sprytna oszczędność, z nutką nostalgii i powrót do natury. Czym jeszcze zaskoczą nas nadchodzące trendy? Przygotowaliśmy przegląd najciekawszych zjawisk, które będziemy obserwować w zachowaniach konsumentów, designie i na rynku AGD.  

Polecane sklepy

RTV Euro AGDMedia ExpertMedia MarktNEONET

Z nutką nostalgii

W 2023 roku uwielbiany przez nas wszystkich styl vintage na dobre zagości w naszych domach. Dlaczego? W ostatnich latach doceniliśmy zrównoważoną produkcję, ekologiczne rozwiązania i zaczęliśmy sięgać po unikatowe meble i sprzęty z historią. Dzięki fascynacji przeszłością i wzornictwem z przekroju epok możemy nadać wnętrzu nieco więcej indywidualizmu i ekstrawagancji. W ciągu ostatnich kilku lat byliśmy świadkami powrotu stylu retro z modą inspirowaną latami 90., z serialami telewizyjnymi, których akcja rozgrywa się w latach 80., z salonami wypełnionymi zielenią i odcieniami pomarańczy, które przenoszą nas w lata 70. Ten sam trend dotyczy również sprzętu AGD. Dzisiaj konsumenci chcą mieć funkcjonalne mieszkania ze stylizowanymi na vintage sprzętami, które kryją najnowsze technologie w środku.

Powrót do natury

Popularność zrównoważonej produkcji przełoży się na wybór naturalnych materiałów. Rok 2023 będą wyróżniały stonowane kolory inspirowane naturą. W aranżacjach zagoszczą ciepłe odcienie drewna, łagodne zielenie i subtelne błękity. Ale czym byłoby minimalistyczne, kojące wnętrze bez odrobiny ekstrawagancji? Tak, ale w postaci pojedynczych akcentów w dodatkach. Prawdziwym hitem będzie monochromatyczna kuchnia ożywiona kolorem roku 2023 – ostrą magentą, wybraną na ten rok przez Instytut Pantone’a. Coraz odważniej do kuchni będą wkraczać akcenty w kolorze żółtka, musztardy czy budyniu. W pierwszej piątce kolorów cały czas obecna będzie zieleń, która odzwierciedla pragnienie powrotu do natury.

Do łask powraca znowu biała kuchnia, ale w wersji ciepłej i kremowej. Nie zabraknie również czerni, ale w tym roku w wersji solo. Do tej pory designerzy łączyli ją z bielą albo z drewnem, żeby nieco złagodzić charakter. Tym razem rekomendują iść na całość i połączyć czarne blaty, czarne szkło urządzeń AGD z czarnymi frontami mebli, nadając wnętrzu teatralnego sznytu i ponadczasowości. 

Trendy w sprzęcie AGD

Troska o ekologię i harmonijne korzystanie z zasobów ziemi są dziś coraz bardziej widoczne w konsumenckich trendach. Coraz głośniej mówi się o potrzebie ograniczenia marnowania żywności, wody i energii. Pozytywnej zmianie sprzyja również nowoczesny sprzęt AGD. Z roku na rok producenci oferują coraz bardziej zaawansowane technologiczne urządzenia, które pobierają mniej prądu, zużywają mniej wody i pomagają nam dłużej zachować świeżość produktów. Oto kilka przykładów. Lodówki Gorenje wyposażone są w funkcję AdaptTech. Jest to inteligentny system, który uczy się naszych zachowań i monitoruje, kiedy najczęściej korzystamy z lodówki. Urządzenie potrafi przewidzieć, kiedy otworzymy lodówkę i obniżyć temperaturę o 1 lub 2 °C, aby zapewnić utrzymanie stałej temperatury i zmniejszyć zużycie prądu. Aby ograniczyć ilość marnowanego jedzenia, dłużej zachować świeżość, aromat i smak produktów Gorenje wprowadziło specjalne szuflady w lodówkach tj. CrispZone, w których panują dogodne warunki do przechowywania warzyw i owoców, czy FreshZone, których niska temperatura sprawia, że idealnie nadają się do przechowywania mięsa i ryb.  To nie wszystko! Zmywarki Gorenje wyposażone są w automatyczne programy, dzięki zaawansowanej technologii czujników zmywarka sama dostosowuje program zmywania do ilości załadunku i stopnia zabrudzenia naczyń, aby umyć naczynia przy zoptymalizowanym zużyciu wody i energii. Ekologicznym rozwiązaniem jest również system inteligentnego dozowania detergentu w pralkach i zmywarkach, który nie tylko ogranicza zużycie detergentu, ale korzystnie wpływa na nasze środowisko. Raz w miesiącu wystarczy wlać detergent do pojemnika, aby urządzenia automatycznie pobierało niezbędną ilość detergentu do zmywania czy prania.

Kolejny trend, który zostanie z nami na dłużej to smart home, czyli dom sterowany za pomocą inteligentnego AGD. Nic dziwnego, wygoda, jaka wiąże się z zarządzaniem domem i sterowaniem urządzeń przy pomocy smartfona jest nieporównywalnie wyższa niż w przypadku tradycyjnych urządzeń. Jedną z dostępnych na rynku aplikacji jest ConnectLife od marki Gorenje, dzięki której wszystkie domowe czynności staje się łatwiejsze i możliwe do wykonania na odległość.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe