agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Tweetuj, wyszukuj i jedź - wszystko bezpośrednio z nawigacji TomTom

Tweetuj, wyszukuj i jedź - wszystko bezpośrednio z nawigacji TomTom

GPS / Akcesoria GPS / 2011-08-30 08:58:00

TomTom wprowadził nowe, przyjazne kierowcy wersje popularnych portali społecznościowych i portali podróżniczych. Nowe usługi LIVE Search & Go obejmują portale Expedia, TripAdvisor i Yelp. Aplikacje te umożliwiają dostęp do obiektywnych opinii internautów oraz najlepszych tras dotarcia do wybranych miejsc. To pierwszy raz, kiedy portale podróżnicze i Twitter zostały dostosowane specjalnie do potrzeb użytkowników nawigacji.

Polecane sklepy

RTV Euro AGDMedia ExpertMedia MarktNEONET

„Wszyscy wiemy, że ludzie chcą być podłączeni do sieci non stop - w domu, w pracy i w każdym innym miejscu. Dając im możliwość wysyłania tweetów o ich szacowanym czasie dotarcia do celu, a dodatkowo oferując dostęp do najbardziej cenionych portali podróżniczych, TomTom wprowadza nowy poziom wykorzystania mediów społecznościowych, nie rezygnując przy tym z bezpieczeństwa,” - wyjaśnia Corinne Vigreux, Dyrektor Zarządzająca w TomTom.

Aplikacja Twitter w urządzeniach TomTom umożliwia udostępnianie czasu dotarcia do celu. Treść wpisu jest ustawiana zanim kierowca zacznie prowadzić samochód, dzięki czemu może się w pełni skoncentrować na drodze bez potrzeby informowania znajomych o planowanym czasie przybycia. Szacowany czas przybycia będzie aktualizowany przed końcem jazdy, aby móc udostępnić jak najbardziej dokładną informację. Wszystkie funkcjonalności aplikacji Twitter są opcjonalne - mogą zostać włączone i wyłączone, w zależności od preferencji użytkowników.
W ramach portfolio usług LIVE Search & Go dostępna jest również aplikacja Expedia, która umożliwia porównanie różnych opcji zakwaterowania w okolicy trasy. Trip Advisor i Yelp udostępniają kierowcom dostęp do obiektywnych recenzji restauracji, hoteli, kin i salonów SPA.

Każda z nowych aplikacji LIVE Search & Go została stworzona, tak aby działała bezproblemowo z mapami TomTom i technologią wyznaczania tras. To oznacza, że gdy kierowca przeczyta opinie i wybierze dane miejsce, zostanie mu automatycznie zaproponowana optymalna trasa dotarcia do wybranej lokalizacji. Warto pamiętać, że wszystkie urządzenia LIVE od TomTom obliczają najszybszą trasę dotarcia uwzględniając aktualną sytuację na drogach dzięki wykorzystaniu technologii TomTom HD Traffic.

„TomTom daje dziś kierowcom możliwość spojrzenia w przyszłość, sprawdzenia jak będzie wyglądać nawigacja połączona z Internetem. Będziemy kontynuować rozwój usług działających w czasie rzeczywistym oraz treści, które są ważne dla każdego kierowcy. Będziemy także dostarczać kierowcom kolejnych powodów do korzystania z urządzeń LIVE i do zostania częścią aktywnej w sieci społeczności TomTom” - dodaje Vigreux.

TomTom będzie udostępniał nowe funkcjonalności w ramach usługi LIVE bez dodatkowych opłat w Stanach Zjednoczonych, w Niemczech oraz Nowej Zelandii od października 2011.

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe