Mio MiVue 388
Twój mały Wielki Brat - wideorejestrator Mio MiVue 388
Teraz każdy może mieć Wielkiego Brata po swojej stronie. MiTAC, właściciel marki Mio, wprowadza na polski rynek nowy wideorejestrator z modułem geolokalizacji. Mio MiVue 388 jest wyposażony w GPS, czujnik wstrząsów, mapę oficjalnie oznaczonych fotoradarów, a także czujnik ruchu. Wszystkie te funkcje kryje kompaktowa, lekka i wytrzymała obudowa montowana na obrotowym uchwycie.
Moduł GPS
[[[zdjecie,11256,prawa]]]MiVue 388 jako pierwsze wideorejestratory w ofercie marki Mio wyposażone zostały w moduł GPS. Po otrzymaniu sygnału z satelity urządzenie precyzyjnie określa położenie, koordynaty i prędkość pojazdu. Przy odtwarzaniu zarejestrowanych filmów na komputerze można dokładnie śledzić trasę przebytą w każdej chwili nagrania. W połączeniu z czujnikiem wstrząsów użytkownik otrzymuje obraz wraz z dokładnymi i kompleksowymi danymi dotyczącymi parametrów jazdy.
Baza fotoradarów
„Moduł GPS w wideorejestratorach otwiera nowe możliwości. Dzięki niemu mogliśmy MiVue 388 wyposażyć w bazę fotoradarów. Teraz oprócz nagrania z podróży urządzenia sygnalizują kierowcom punkty kontroli prędkości. Przypominają też o obowiązującyche ograniczeniach prędkości” - komentuje Tarik Hassan, CEE Marketing Manager MiTAC Europe, oddział w Polsce.
[[[zdjecie,11257,prawa]]]Wykorzystano w tym celu dane o położeniu urządzeń mierzących prędkość na drodze. Na podstawie koordynatów samochodu urządzenia Mio wykrywają, czy pojazd zbliża się do jednego z nich i za pomocą sygnału dźwiękowego i grafiki na wyświetlaczu powiadamiają o tym kierowcę.
Do uruchomienia bazy fotoradarów wideorejestratory Mio MiVue 388 nie wymagają żadnych dodatkowych opłat. To wymierna korzyść dla użytkowników, gdyż jednoroczna subskrypcja baz fotoradarów w całej Europie dla nawigacji PND to koszt blisko 30 Euro. W przypadku wideorejestratorów MiVue bazę tę można aktualizować bezpłatnie i bezterminowo. Po odwiedzeniu strony serwisowej będzie można pobrać najnowsze aktualizacje bazy fotoradarów i zainstalować je na swoich urządzeniach.
Czujnik wstrząsów
[[[zdjecie,11258,prawa]]]MiVue 388 wyposażono, podobnie jak wszystkie wideorejestratory Mio, w trzyosiowy czujnik wstrząsów. Ta funkcja umożliwia późniejsze odczytanie z diagramu falowego kierunku poruszania się samochodu, a także wstrząsów, które na niego oddziaływały.
W przypadkach, gdy urządzenie wykryje nagłą, gwałtowną zmianę rejestrowanych wstrząsów dane nagranie zostanie oznaczone jako zdarzenie i będzie chronione przed automatycznym nadpisywaniem. Przy odpowiednich ustawieniach czułości wideorejestrator może oznaczyć w ten sposób również nagranie w sytuacji, kiedy trafimy na niebezpieczną dziurę w jezdni.
Parametry nagrywania
Nagrywane przez MiVue 388 materiały są rejestrowane w rozdzielczości Full HD, 1920x1080 pikseli. Kompresja plików odbywa się w formacie H.264, czyli w sposób analogiczny, jak dokonuje to m.in. YouTube. Dzięki temu nagrania zajmują mniej miejsca i nie wpływa to negatywnie na jakość zgromadzonego materiału.
Rejestrator wyposażono w sześciowarstwowy, szklany obiektyw. Dzięki temu do kamery dociera więcej światła i może ona nagrać ostrzejsze i lepiej nasycone kolorami obrazy, o każdej porze dnia i nocy.
Czujnik ruchu i tryb aparatu fotograficznego
[[[zdjecie,11255,prawa]]]Urządzenie, jako najwyższe z serii, ma także wszystkie pozostałe tryby nagrywania znane z serii MiVue, np. jest wyposażony w czujnik ruchu i może rejestrować zdarzenia nawet wtedy, kiedy kierowca zostawi samochód na parkingu. Gdy specjalne sensory wykryją aktywność przed obiektywem, włączy się nagrywanie. Natomiast tryb aparatu fotograficznego pozwala użytkownikom na zbieranie dowodów z miejsca wypadku lub dokumentowania innych, ciekawych wydarzeń z podróży.
Zarządzanie z poziomu komputera
MiVue Manager stanowi multimedialną platformę do obsługi materiałów zebranych przez wideorejestrator. Filmy i zdjęcia można łatwo odnaleźć, posortowane według dat ich nagrania. Oglądając nagrane filmy jednocześnie można śledzić przebytą trasę, oznaczoną na mapie widocznej z poziomu programu, a także sprawdzać zapis z czujnika wstrząsów.
Aplikacja jest zintegrowana z Facebookiem i YouTube. Bezpośrednio z niej możemy przesyłać filmy na wspomniane portale społecznościowe - dodaje Tarik Hassan.
Oszczędności i jeszcze więcej
Wideorejestratory to wciąż zdobywają popularność na całym świecie, a każdy użytkownik znajduje inny powód, dla którego korzysta z tego typu urządzeń. Zarejestrowane dzięki nim nagrania coraz powszechniej akceptowane jako dowód w sprawie przez policję i sądy. Już samo posiadanie kamery w samochodzie często zwiększa poczucie bezpieczeństwa wobec nieuczciwych użytkowników dróg.. Na Zachodzie posiadanie wideorejestratora bywa nawet brane pod uwagę przy wyliczaniu składek ubezpieczeniowych. Regularnie aktualizowana baza fotoradarów to także argument, który przekona wielu użytkowników, do sięgnięcia po tego typu urządzenie. Jeszcze inni użytkownicy będą chcieli nagrać wideo-pamiątkę z wakacyjnej podróży, do czego doskonale posłuży wysokiej klasy obiektyw i nagrania Full HD. Granicę możliwości zastosowania wyznacza jedynie nasza wyobraźnia.
źródło: mitac/agdrtv24.pl