agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin

vTuner - słuchaj radia z całego świata dzięki FUNAI

SPRZĘT RTV / Inne / 2010-11-17 14:26:00

Odtwarzają filmy, wyświetlają zdjęcia, a teraz dodatkowo pozwalają na słuchanie internetowych stacji radiowych z całego świata. Jak to możliwe? Najnowsze urządzenia elektroniki użytkowej FUNAI zostały wzbogacone o nową, ciekawą funkcję vTuner.

Polecane sklepy

RTV Euro AGDMedia ExpertMedia MarktNEONET

vTuner to platforma multimedialna, która wykorzystując światową sieć Internet, pozwala poszerzyć funkcjonalność kompatybilnych urządzeń o strumieniowe przesyłanie multimediów. Wśród urządzeń marki FUNAI, nowe możliwości vTunera jako pierwszy wspiera zestaw kina domowego HT2-M200, wyposażony w odtwarzacz Blu-ray. Po podłączeniu zestawu do Internetu, vTuner pozwala na słuchanie nadawanych poprzez sieć audycji radiowych z całego świata. Do tej pory, aby posłuchać radia internetowego, wymagane było skorzystanie z komputera. Teraz nie jest to konieczne. Dodatkowo obsługa radia internetowego w zestawie kina domowego jest banalnie prosta. Udostępniane poprzez vTuner treści są logicznie skatalogowane według gatunku, jakości technicznej, kraju pochodzenia. W oka mgnieniu udaje się znaleźć stację nadającą popowe hity z lat 90-tych, czy top-listę z najnowszymi nagraniami hip-hopowymi.

vTuner w czterech krokach

Konfiguracja vTunera w urządzeniach FUNAI jest łatwa. Co zrobić, aby dotrzeć do cyfrowej, internetowej biblioteki multimediów?

  • Podłączyć urządzenie kompatybilne z vTunerem (np. zestaw kina domowego HT2-M200) do Internetu.
  • Przejść do funkcji vTuner w menu urządzenia.
  • Urządzenie dokona połączenia z biblioteką multimediów, a z poziomu czytelnego menu przygotuje dostęp do skatalogowanych stacji radiowych itp.
  • Spośród dostępnej oferty multimedialnej można wybrać np. muzykę, której mamy ochotę posłuchać i… gotowe. Pozostaje rozsiąść się na kanapie i delektować dźwiękiem.

Czego można posłuchać

Liczba dostępnych audycji jest gigantyczna. Samych polskojęzycznych stacji radiowych w vTunerze jest aż 329, a dodatkowo udostępnione są tysiące internetowych stacji z całego świata. Wśród polskich nadawców znajdziemy zarówno popularne, ogólnokrajowe stacje radiowe, np. Radio ZET, RMF FM, jak i stacje mniejsze, które emitują muzykę wyłącznie w sieci. Jeśli nie wiesz jakiej stacji posłuchać, ale za to wiesz jaka muzyka Ci odpowiada, możesz wybrać stacje nadające klasykę, hard rock czy smooth jazz. Korzystanie z vTunera jest proste i przyjemne.

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe