agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
W dążeniu do doskonałości dźwięku: Marantz przedstawia nowe modele z serii 12 Special Edition

W dążeniu do doskonałości dźwięku: Marantz przedstawia nowe modele z serii 12 Special Edition

SPRZĘT RTV / Dźwięk / 2020-08-10 13:38:29

Marantz,  lider w dziedzinie zaawansowanych technologii dźwięku, zdumą prezentuje dwa nowe modele z serii 12 Special Edition:wzmacniacz zintegrowany PM-12 SpecialEditionorazodtwarzacz SACD SA-12 Special Edition z trybem DAC.

Polecane sklepy

Media MarktRTV Euro AGDMedia ExpertKomputronik

Od czasu do czasu mistrzowie dźwięku Marantz identyfikują produkty o wyższym potencjale niżoczekiwano, a następnie udoskonalają je do standardu serii Special Edition poprzez jeszcze bardziej przemyślanydobór podzespołów z niezwykłą dbałością o szczegóły,oraz dostrajanie brzmienia w niezliczonych sesjachodsłuchowych. Oryginalne SA-12 i PM-12, stworzone wyłącznie na rynek japoński, okazały się godne takiej uwagi.Opierając się dodatkowo na osiągnięciach poczynionych podczas opracowywania uznanej serii KIRuby,mistrzowie dźwięku Marantz wraz z naszymi europejskimi inżynierami skrupulatnie przygotowali nową serię 12Special Edition.

Czysto analogowy wzmacniacz

Wzmacniacz zintegrowany PM-12 Special Edition został zbudowany tylko w jednym celu-zapewnienianajwyższej jakości dźwięku z podstawowej koncepcji PM-12-dlatego wykorzystuje dwustopniową konstrukcję zoddzielnymi zasilaczami dla przedwzmacniacza i sekcji wzmacniacza mocy. Obwody zapewniają najczystsząścieżkę sygnału dostarczanego do wzmacniaczy, które oferują 100 W mocy na kanał przy obciążeniu8 omówlub200 W mocy na kanał przy 4 omach. Wysokiej jakości przyłącza wejściowe z niklowanej miedzi i terminaległośnikowe z miedzi o wysokiej czystości gwarantują utrzymanie czystości sygnału od momentu wejścia dowzmacniacza, aż do wysłania go do głośników

PM-12 Special Edition opiera się na rozwiązaniach stosowanych we wzmacniaczach PM-10 i PM-KI Ruby,takich jak przedwzmacniacz gramofonowy MC/MM, wraz z sekcją korektora Marantz Musical Premium PhonoEQi technologią Marantz HDAM, aby zapewnić bezkompromisową czystość sygnału.Całkowicie analogowa konstrukcja PM-12 Special Edition przyczynia się do wyjątkowo niskiego poziomuszumów i zachowania zasady czystej konstrukcji. Chociaż wykorzystanie konwertera cyfrowo analogowego wewzmacniacz może wydawać się wygodne, obwody cyfrowe z natury generują szumy elektrycznie mogące zakłócaćdelikatne sygnały analogowe przechodzące przez wzmacniacz. Dlatego firma Marantz zdecydowała się zachowaćcałkowicie analogowyetos, utrzymując wzmacniacz PM-12 Special Edition tak czystym dźwiękowo, jak to tylkomożliwe, rezerwując tryb DAC tylko dla odtwarzacza SA-12 Special Edition.

Wyrafinowana inżynieria cyfrowa

Opierając się na procesie rozwoju flagowych odtwarzaczy SA-10 i SA-KI Ruby, SA-12 Special Editionzostał stworzony, aby uczcić miłość do muzyki i połączyć słuchaczy z emocjami muzycznymi towarzyszącymi przykażdym odsłuchu.Mechanizm napędu dysków „SACDM-3” został zbudowany wyłącznie dla dźwięku, umożliwiającodtwarzanie płyt SACD, CD i kompilacji nagranych na CD-ROM lub DVD-ROM. Odtwarzacz posiada równieżasynchroniczne wejście USB, które może obsługiwać formaty do PCM/DXD 384kHz/32bit i DSD11.2MHz.Marantz Musical Mastering Stream przekształca wszystkie formaty plików PCM do formatu DSD, wykorzystujączaawansowane filtrowanie i opatentowane przetwarzanie, następnie Marantz Musical Mastering Conversionprzekształca 1-bitowy strumień danych bezpośrednio na sygnał analogowy bez użycia konwencjonalnegokonwertera cyfrowo analogowego.W rezultacie powstał cudownie dopracowany odtwarzacz SA-12SE, który towarzyszy i doskonaleuzupełnia wzmacniacz zintegrowany PM-12SE, tworząc wspaniały system Hi-Fi, który jest wstanie przybliżyć Ciębardziej niż kiedykolwiek do muzyki, którą kochasz. Because music matters.Marantz PM-12SE i SA-12SE będą dostępne w sprzedaży we wrześniu u autoryzowanych dealerów Marantz wkolorze czarnym lub srebrno-złotym

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe