agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
WD My Book Duo 20 TB

WD My Book Duo 20 TB

SPRZĘT KOMPUTEROWY / Dyski, napędy i nośniki pamięci / 2017-08-23 08:39:34

Dzięki olbrzymiej pojemności i szybkiemu przesyłaniu plików, nowy desktopowy system RAID nadaje się do przechowywania zdjęć, filmów, dokumentów i muzyki, zapewniając jednocześnie użytkownikom pełną kontrolę nad danymi.

Polecane sklepy

Media MarktRTV Euro AGDMedia ExpertKomputronik

„Użytkownicy tworzą i przechowują dziś ogromne ilości plików - zarówno w pracy, jak i w domu. Potrzebują coraz pojemniejszych i wydajniejszych rozwiązań do wygodnego zarządzania i przechowywania danych w jednym miejscu. Widzimy to m.in. w nowych segmentach branży kreatywnej, np. przygotowującej nagrania wideo z pomocą dronów, a także wśród użytkowników domowych i profesjonalistów, którzy produkcją i edytują ogromne zbiory zdjęć i wideo w wysokich rozdzielczościach. Nigdy wcześniej nie było tak dużego zapotrzebowania na wysokopojemnościowe, łatwe w obsłudze rozwiązania storage, jakim jest właśnie My Book Duo” - wyjaśnia Sven Rathjen, vice president of product marketing, Client Solutions, Western Digital.

My Book Duo jest szybkim i niezawodnym rozwiązaniem do przechowywania ogromnych ilości danych w dowolnym środowisku - niezależnie od tego, czy ma służyć jako system do backupu w domu czy w małej firmie. Nowy magazyn danych zawiera dyski WD Red™, które umożliwiają prędkość zapisu sekwencyjnego do 360 MB/s i są wyposażone w firmware zoptymalizowany do pracy w systemach RAID i automatyczny system zarządzania, czuwający nad integralnością danych zarówno podczas zapisu, jak i odczytu.

“Jako cyfrowy twórca cały czas mam na warsztacie mnóstwo projektów foto i wideo. Ponieważ w ostatnich latach wielkość i rozdzielczość takich plików stale rośnie, potrzebuję niezawodnego systemu storage o ogromnej pojemności, z którego mogę korzystać łatwo i szybko. My Book Duo daje mi szybkość, pojemności i funkcje, których potrzebuję, by mieć swoje dane pod pełną kontrolą oraz pewność, że są bezpieczne” - skomentował  Trevor Traynor, Director, Photographer and Producer.

My Book Duo wyposażony jest w złącze USB Type-C™ wraz ze znajdującymi się w zestawie kablami - jest więc w pełni kompatybilny z wszystkimi wersjami standardu USB (USB 3.1 Gen 1/3.0/2.0) i umożliwia przesyłanie danych z dużą szybkością. Urządzenie ma również dwa dodatkowe porty USB Type-A, pozwalające na podłączenie do niego dodatkowych akcesoriów - dronów, kamer sportowych, czytników kart, keyboardów, myszy czy dysków USB, w celu np. synchronizowania zdjęć czy ładowania odbywającego się via USB.

Zewnętrzny magazyn danych My Book Duo jest dostępny w wersjach o pojemności 20TB, 16TB, 12TB, 8TB, 6TB oraz 4TB. Urządzenie posiada funkcję 256-bitowego szyfrowania sprzętowego AES oraz oprogramowanie WD Security™ zapewniające bezpieczeństwo poufnym danym. Aby aktywować szyfrowanie sprzętowe i ochronę danych, wystarczy skonfigurować osobiste hasło.

źródło: wd/agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe