agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Więcej przemysłowych płyt głównych w ofercie ASUS

Więcej przemysłowych płyt głównych w ofercie ASUS

SPRZĘT KOMPUTEROWY / Podzespoły komputerowe / 2013-02-14 17:01:56

Firma ASUS zapowiedziała rozszerzenie oferty przemysłowych płyt głównych w 2013 roku m.in. o nowe modele w formacie EPIC. Posiadając wieloletnie doświadczenie i będąc liderem w segmencie konsumenckim firma wzmacnia tym samym swoją pozycję na rynku komputerów przemysłowych, który bardzo szybko się rozwija. W ofercie ASUS Polska jest już dostępnych 5 modeli z segmentu Industrial PC.

Polecane sklepy

RTV Euro AGDMedia ExpertMedia MarktNEONET

Płyty główne dla komputerów przemysłowych (IPC) firmy ASUS wyposażone są w funkcje umożliwiające klientom dostosowywanie sprzętu do ich indywidualnych potrzeb. Wszystkie nowe modele będą zgodne ze standardami jakości i niezawodności opracowanymi przez firmę ASUS. Zanim zostaną wprowadzone do oferty przejdą restrykcyjne testy.

Zaawansowane technologie w parze z elastycznością

Dotychczas płyty główne IPC firmy ASUS produkowane były głównie w rozmiarach mini ITX i micro ATX. Rzadziej były to modele ATX i EPIC (Embedded Platform for Industrial Computing). Zgodnie z nową strategią rozwijając segment płyt IPC firma skupi się najbardziej na tym ostatnim formacie. Pod koniec ubiegłego roku firma ASUS wprowadziła do oferty siedem modeli przemysłowych płyt głównych: LID25A, LIH61A, LIB75A, LMH61A, LMB75A, LAH61A, oraz LEN26A. Pierwsze pięć jest już dostępnych w Polsce. Wszystkie wyróżniają się otwartą konstrukcją i możliwością wprowadzania rozszerzeń, dzięki czemu zapewniają elastyczność niezbędną w wyspecjalizowanych zastosowaniach przemysłowych.

"Na przykład model ASUS LMH61A obsługuje do 13 modułów COM (computer-on-module), co pozwala na znaczne zwiększenie wydajności i funkcjonalności. Z kolei w modelu LEN26A zastosowano procesor Intel® oraz moduł graficzny AMD i umieszczono je po tej samej stronie płyty głównej. Te rozwiązania pozwoliły na znaczne zwiększenie wydajności cieplnej, zachowanie płaskiej konstrukcji i zapewnienie lepszej wydajności grafiki w porównaniu z płytami głównymi IPC wyposażonymi jedynie w procesor" - wyjaśnia Tomasz Podgórski, Business Development Manager, ASUS Polska.

Partnerstwo umożliwiające rozwój segmentu IPC

Firma ASUS zwiększa możliwości zastosowań swoich płyt głównych dzięki stałej współpracy z partnerami technologicznymi jak np. faytech ltd. - wiodącym producentem komputerów z ekranami dotykowymi. Dzięki tej współpracy ASUS opracowuje płyty główne IPC wykorzystujące technologię ekranów dotykowych.

Victor Lai, Dyrektor ds. Zarządzania Produktami firmy ASUS, dodaje - "Utrzymujemy stałą, produktywną i innowacyjną współpracę z firmą faytech ltd., a nasz dział komputerów przemysłowych dokłada wszelkich starań, aby dzięki temu dotrzeć do większej liczby klientów z segmentu IPC. Przewidujemy, że będzie to główna kategoria rozwoju firmy w 2013 roku."

źródło: asus/agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe