agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Windows 8 i Windows Phone mają odpicowane aplikacje

Windows 8 i Windows Phone mają odpicowane aplikacje

INNE / Aplikacje / 2013-06-20 11:40:00

Zakończył się konkurs firmy Microsoft oraz portalu Eduweb.pl na projekt aplikacji oraz projekt szablonów aplikacji dla systemu Windows 8 i Windows Phone. Z ponad 200 zgłoszeń wybrano najlepsze, dzięki którym powstało ponad 350 szablonów.

Polecane sklepy

Media MarktRTV Euro AGDMedia ExpertKomputronik

Odpicuj aplikację” oraz „Telefon za Szablony” to dwa zadania konkursowe, które Microsoft wraz z portalem Eduweb.pl postawił przed projektantami, którzy nie boją się wyzwań i mają głowy pełne pomysłów. By przystąpić do konkursu nie trzeba było być programistą - liczyło się świeże spojrzenie i umiejętność wyjścia poza schemat. Uczestnicy udowodnili, że Modern UI daje możliwość popisania się kreatywnością oraz stworzenia ciekawej, stylowej aplikacji. Dzięki wykonanej przez nich pracy każdy programista może teraz pobrać i wykorzystać w tworzonej przez siebie aplikacji jeden z około 360 nowych szablonów. W ramach części „Odpicuj aplikację” uczestnicy mieli stworzyć własną koncepcję designu interfejsu aplikacji. Twórca najlepszego projektu otrzymał 3 000 PLN, a wybrani autorzy dostali szansę na komercyjne zlecenie od Microsoft. Do zadania przystąpiło 1500 osób. 

Z kolei „Telefon za szablon” polegał na zaprojektowaniu szablonów aplikacji dla systemu Windows 8 i Windows Phone. Każdy uczestnik, który przesłał 2 projekty, miał szansę na zdobycie jednego ze 100 smartfonów Nokia Lumia 800. Najlepsze nadesłane prace - aż 267 szablonów dla systemu Windows 8 i 55 dla Windows Phone - zostały umieszczone w Galerii Szablonów. Nowe życie w szablony tchnął także portal Eduweb.pl, który przygotował nową grafikę dla wybranych aplikacji ze Sklepu Windows. Równolegle z konkursami odbywała się akcja GeekClub, w ramach której użytkownicy nadsyłający szablony mogli wygrać 300 punktów GeekClub, które następnie mogli wymienić na nagrody - m.in. tablety PC z Windows 8 i konsole Xbox 360 z Kinect. W efekcie tych działań powstało kolejnych 44 szablonów. Dotychczas aplikacje ze Sklepu Windows notują już ponad 250 milionów pobrań, z czego 90% to aplikacje z katalogu Microsoft. W związku z dużym powodzeniem akcji Microsoft planuje kolejne konkursy dla projektantów.

źródło: microsoft/agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe