agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Yamaha - Najwyższej jakości domowa rozrywka z dźwiękiem stereo i surround

Yamaha - Najwyższej jakości domowa rozrywka z dźwiękiem stereo i surround

SPRZĘT RTV / Kolumny i głośniki / 2010-10-26 11:01:00

Yamaha na Międzynarodowych Targach Elektroniki Użytkowej i Sprzętu Gospodarstwa Domowego - IFA 2010 w Berlinie, zaprezentowała swoją nową serię głośników NS-500. Bazując na wielokrotnie nagradzanej serii Soavo, NS-500 wykorzystuje konstrukcję obudów bez wykorzystania powierzchni równoległych, co eliminuje rezonanse jednocześnie zapewniając imponującą jakość dźwięku. Nowa linia Yamahy NS-500 jest już dostępna.

Polecane sklepy

RTV Euro AGDMedia ExpertMedia MarktNEONET

W jej skład wchodzą: kolumny podłogowe, kolumny podstawkowe, głośnik centralny i subwoofer. Seria ta jest idealna zarówno do systemów stereo jak i do systemów dźwięku surround.

[[[zdjecie,502,prawa]]]Najlepszej jakości dźwięk nie toleruje żadnych kompromisów. Dokładnie to miał na uwadze Koji Okazaki i jego zespół inżynierów, rozpoczynając konstruowanie nowej serii głośników mających działać zarówno jako głośniki hi-fi jak i zestaw głośników surround - Koji Okazaki również opracował znaną i cenioną serię głośników Yamahy Soavo. Tak narodziła się nowa seria NS-500. Inżynierowie w pierwszej kolejności zaprojektowali korpus, który później został uzupełniony o głośniki. Dla nich ważne było stworzenie konstrukcji która oferowałaby nie tylko najlepszą jakość dźwięku, ale i atrakcyjny kształt który byłby uzupełnienie nowoczesnego wystroju domu. Dodali także specjalny akcent - zastosowanie atrakcyjnego kolorystycznie wykończenia obudów jak i głośników: charakterystyczne białe głośniki niskotonowe są zintegrowane z pięknym frontem pokrytym lakierem fortepianowym. Użytkownicy mogą także dostosować boki kolumn do swoich własnych preferencji, mając do wyboru pomiędzy czarną i brązowa drewnianą okleiną.

NS-F500

Yamaha w nowej serii NS-500 radykalnie poprawiła dźwięk, nie stosując ekranowania magnetycznego we wszystkich głośnikach za wyjątkiem subwoofera. Dzięki czemu, dźwięki wydobywające się z tych pięknie zaprojektowanych kolumn są żywe i bez typowych zakłóceń wynikających z wysokiej głośności. Głośniki niskotonowe oraz te ze średniego zakresu, wykonane są ze sprawdzonego materiału użytego w serii Soavo: A-PMD. Membrana A-PMD (The advanced polymer-injected mica diaphragm) jest lekka jak klasyczna membrana papierowa i tak samo mocna jak stożek z żywicy. Została wykonana z wysokiej jakości mieszkanki tworzywa sztucznego i miki, co wpływa na wysoki stopień sztywności i zapewnia niezwykle szybką odpowiedź sygnału wzmacniacza. Dzięki temu, zostaje zapewnione precyzyjne odtwarzanie dźwięku bez żadnych zabarwień. Natomiast dla głośników wysokotonowych, inżynierowie wybrali jedną ze sprawdzonych koncepcji Yamaha - kopułkę aluminiowo-magnezową. Zapewnia to wyjątkowo czyste tony z wysokiego zakresu, zgodnie ze współczesną kalibracją.

NS-F500: Doskonały dźwięk stereo w eleganckiej obudowie

[[[zdjecie,499,prawa]]]Yamaha opisuje dźwięk wydobywający się z kolumn serii NS-500 jako "relaksujący". Podejście projektantów do charakterystyk muzycznych w dużym stopniu przyczyniło się do "dużego, przyjemnie spokojnego" dźwięku. fantastyczne brzmienie oferuje szczególnie kolumna podlogowa NS-F500, posiadająca 3-drożną konstrukcję z systemem bass-reflex. Oprócz 16 cm głośnika niskotonowego, NS-F500 jest wyposażony w 13-cm głośnik niskotonowy / średniotonowy zapewniając tym samym wyjątkowo dokładny podział częstotliwości. 3 cm głośnik wysokotonowy zapewnia doskonałe odtwarzanie wysokich tonów, bez przeciwdziałania doskonałej jakości dźwięku przez nadmierną obecność wysokich tonów. Wynikiem takiej kombinacji jest zakres częstotliwości między 35 Hz i 50 kHz. NS-F500 wyposażona została także w wysokiej jakości, solidne kolce, zapewniające dobry kontakt z podłożem. Zastosowana konstrukcja wpływa również na precyzyjny, wyprofilowany bass.

NS-SW500

[[[zdjecie,498,lewa]]]Kolumna podstawkowa NS-B500 również cieszyła się szczególną uwagą w trakcie konstruowania nowej serii NS-500. Pomimo kompaktowych rozmiarów, może być używana jako głośnik efektowy w systemach wielokanałowych, jak również w trybie stereo. NS-B500 oparte jest na 2-drożnej obudowie typu bass-reflex. Posiada 12 cm głośnik niskotonowy z membraną Advanced PMD firmy Yamaha, a także 3 cm głośnik wysokotonowy z aluminium. W trybie surround, NS-B500 wspierana jest przez głośnik centralny NS-C500. Aby zapewnić optymalną jakość dialogu NS-C500 posiada dwa 12 cm głośniki niskotonowe/średniotonowe, jak również 3 cm głośnik wysokotonowy. Natomiast subwoofer NS-SW500, tworzy solidny fundament basowy w konfiguracji surround. NS-SW500 oparty jest na opatentowanej przez firmę Yamaha technologii Advanced YST II oraz QD-Bass. Zapewnia maksymalny bas mimo stosunkowo zwartej obudowy. Aktywny subwoofer obejmuje zakres od 20 do 160 Hz o mocy 250 watów, produkując doskonałe efekty dźwiękowe i basowe.

Sugerowane ceny: Yamaha seria NS 500:

  • NS-F500 - 2 199 zł brutto
  • NS-B500 - 999 zł brutto
  • NS-SW500 - 2 099 zł brutto
  • NS-C500 - 1 499 zł brutto

 

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe