agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Zidoo UHD2000 – najnowszy audiofilski odtwarzacz sieciowy 4K UHD

Zidoo UHD2000 – najnowszy audiofilski odtwarzacz sieciowy 4K UHD

SPRZĘT RTV / Odtwarzacze DVD / Blu-ray / 2020-04-02 09:40:51

Zidoo UHD2000 to najnowszy odtwarzacz sieciowy plików audio-wideo klasy hi-end. Produkty marki Zidoo od lat zaliczane są do grona najbardziej zaawansowanych i wszechstronnych urządzeń Android TV Box. UHD2000 jest flagowym modelem producenta, łączącym serię ekskluzywnych modeli X20 i X20 Pro z elegancją modelu Z1000.

Polecane sklepy

RTV Euro AGDMedia ExpertMedia MarktNEONET

. Prestiżowy i dopracowany w każdym detalu design idzie w parze z zaawansowaną technologią – Zidoo UHD2000 korzysta z wydajnego układu Realtek, obsługuje HDMI 2.0a i dekodowanie plików 4K z HDR i dźwiękiem wielokanałowym Dolby Atmos oraz DTS:X włącznie oraz posiada dwie kieszenie na dyski HDD SATA 3,5”. UHD2000 trafi też w gusta miłośników doskonałego dźwięku z uwagi na wbudowany układ DAC klasy Premium ESS E9038 Pro firmy Sabre, działający w parze z zaawansowanym układem XMOS i dedykowanym do audio transformatorem toroidalnym. Urządzenie na polski rynek wprowadza C4i, oficjalny dystrybutor Zidoo.

UHD2000 dostał nową, elegancką obudowę o szerokości standardu RTV (43cm), zbliżoną stylistycznie do modelu Z1000 i w całości wykonaną z czarnego, szczotkowanego aluminium. Z przodu urządzenia producent umieścił duży i czytelny wyświetlacz LED i ukryte za odchylanym panelem kieszenie, w których można zamontować dwa dyski SATA 3.0 o rozmiarze 3,5 cala i pojemności do 10TB. Obsługa dysków HDD wymogła instalację wentylatora, którego praca jest jednak wyjątkowo cicha, a prędkość inteligentnie dostosowywana do obciążenia z możliwością całkowitego wyłączenia. W produkcji odtwarzacza Zidoo wykorzystało najwyższej jakości komponenty elektroniczne, a płyta główna powstała przy wykorzystaniu specjalnej technologii pokrywania oparami złota, gwarantującej jeszcze większą trwałość podzespołów. Atutem odtwarzacza jest też polskojęzyczny interfejs, którego funkcjonalność odpowiada oprogramowaniu Premium z serii X20.

Serce UHD2000 to rewelacyjny chipset − Realtek RTD1296DD. Czterordzeniowy, 64-bitowy procesor bazuje na platformie ARM Cortex-A53 i jest dedykowany do odtwarzania multimediów w najwyższej jakości. Zastosowany układ powstał w wyniku wieloletniej współpracy firm Zidoo oraz Realtek, której celem był projekt wydajnego, idealnego do odtwarzania multimediów, układu. Procesor działa we współpracy z modułem graficznym Mali T820, zapewniając jakość wideo i możliwości większe, niż wiele odtwarzaczy z najwyższej półki, komputery oraz funkcje zaimplementowane w telewizorach Smart TV. UHD2000 posiada przy tym 4GB pamięci RAM i wbudowane 32GB szybkiej pamięci eMMC.

Urządzenie w pełni wspiera odtwarzanie plików i płynne wyświetlanie obrazu 4K Ultra HD 60Hz z 10-bitową przestrzenią kolorów oraz z HDR 10-bit. Również w UHD2000 Zidoo wykorzystało technologię optymalizacji jakości obrazu i zoptymalizowany algorytm konwersji z HDR do SDR, który pozwala dokładniej odwzorowywać oryginalne kolory podczas odtwarzania 4K HDR, również wtedy, gdy nie posiadamy telewizora lub projektora z HDR. Odtwarzacz oferuje także szersze spektrum kolorów BT.2020, co przekłada się na realistyczne, szczegółowe i pełne detali oddawanie obrazu. UHD2000 w pełni wspiera kodeki H.265/HEVC, VP9 i H.264/AVC, zaś zastosowane złącza HDMI są zgodne ze standardem HDMI 2.0a, umożliwiają więc transmisję pełnego sygnału 4K w 60 klatkach na sekundę i wykorzystanie urządzenia we współpracy z najnowszymi telewizorami lub projektorami 4K z HDR. Ustawienia silnika graficznego pozwalają również na precyzyjne dostosowanie ulubionych efektów i parametrów wyświetlanego obrazu oraz dostosowanie urządzenia do odbiornika czy indywidualnych preferencji użytkownika.

Zidoo UHD2000 odtwarza m.in. pliki Blu-Ray UHD oraz Full HD 3D/2D i DVD z obrazów płyt lub struktury plików z pełnym menu nawigacyjnym. Odtwarzacz poradzi sobie niemal z każdym formatem plików multimedialnych, niezależnie od rozszerzenia czy zastosowanego kontenera. Zaletą odtwarzaczy Zidoo jest rozbudowana funkcja edycji wyświetlania napisów ze zmianą czcionki, koloru, przesunięcia na ekranie czy dodawaniem efektów. Możliwe jest również pobieranie napisów on-line w dowolnym języku, również po polsku. Urządzenie wspiera też automatyczne przełączanie liczby klatek na sekundę: 23.976, 59.94, 25, 30, 50, 60, co przekłada się na właściwe odtwarzanie wszystkich formatów i uniknięcie irytujących przeskoków obrazu występujących w niższej klasy odtwarzaczach sieciowych.

Odtwarzacze Zidoo są wyposażone w intuicyjny interfejs do zarządzania filmami – aplikację Poster Wall. Oprogramowanie błyskawicznie wykrywa i skanuje podłączone dyski HDD, USB lub sieciowe i pobiera okładki oraz opisy filmów wraz z obsadą oraz ocenami z popularnego serwisu IMDB. Interfejs automatycznie kategoryzuje filmy i seriale, łącząc je w razie potrzeby w serie. Poster Wall pozwala na wygodne przeglądanie wszystkich zasobów zarówno na telewizorze, jak i z poziomu przeglądarki internetowej w telefonie, tablecie czy komputerze PC w interfejsie webowym Zidoo Control. Producent dostarczył również aplikację na urządzenia mobilne Android i iOS, łączącą możliwości przeglądania multimediów oraz mobilnego pilota do sterowania. Alternatywnie, posiadanymi bibliotekami zarządzać może także najpopularniejsze oprogramowanie multimedialne – KODI (obecnie w wersji 18.4) z nakładką producenta ZDMC.

Cechą charakterystyczną odtwarzaczy Zidoo jest także wsparcie odtwarzania i dekodowania wysokiej jakości audio. UHD2000 oferuje pełne, sprzętowe dekodowanie dźwięku wielokanałowego HD Audio z „gęstymi” formatami Dolby Atmos i DTS:X (oraz niższymi), z pełnym HDMI passthrough oraz downmix do stereo. Zidoo „zagra” więc niemal każdy plik z dźwiękiem wielokanałowym i zapewni współpracę z najnowszymi, wysokiej jakości amplitunerami kina domowego. Do współpracy z aplitunerami AV nie wspierającymi HDMI 2.0, producent wyposażył odtwarzacz w drugie wyjście HDMI, dedykowane wyłącznie sygnałom audio. Dzięki temu starszej generacji urządzenia, np. amplitunery Full HD niezgodne z HDCP2.2, mogą odbierać dźwięk ze strumienia 4K i HDCP 2.2. Przy wejściowej rozdzielczości 4K@60Hz na jednym wyjściu HDMI2.0 podłączonym do telewizora czy projektora 4K, otrzymujemy sygnał bez zmian, a na drugim wyjściu HDMI wyświetlany jest czarny obraz o niższej rozdzielczości z niezmienionym dźwiękiem. W rezultacie można używać jednocześnie Zidoo, odbiornika 4K oraz amplitunera lub innego urządzenia obsługującego dźwięk z maksymalną rozdzielczością wejściową 1080p.

ZIdoo UHD2000 to też świetny wybór dla prawdziwych melomanów. Za sekcję sygnałów stereo w odtwarzaczu odpowiada audiofilski przetwornik DAC klasy Premium ESS Sabre E9038 z zaawansowanym układem dekodującym XMOS XU208 z podwójnym oscylatorem kwarcowym, pozwalającym osiągnąć pełne DSD Native pass-through i uzyskać dekodowanie DSD512 i 32bit PCM 768 kHz. Układ DAC gwarantuje ultra niski poziom szumów i zniekształceń harmonicznych. Obsługuje zbalansowane, symetryczne wyjścia XLR oraz niesymetryczne RCA. Sygnał symetryczny zapewnia dużo wyższą jakość dźwięku, eliminując przy tym wszelkie zakłócenia. Jakość dźwięku jest zauważalnie wyższa od modelu X20 Pro z racji wykorzystania pracującego w parze z przetwornikiem Sabre układu XMOS. Producent dopracował też zasilanie wyposażając UHD2000 w wysokiej klasy liniowy transformator toroidalny, zapewniający wysoką moc oraz wyższą jakość sygnału na wyjściach audio i wideo. UHD2000 z powodzeniem może pracować w centrum kina domowego, jak i zestawu odsłuchowego hi-res audio stereo. Wszystkie udoskonalenia stanowią ogromny skok w zakresie wrażeń audio i wideo, czyniąc Zidoo UHD2000 jednym z najlepszym odtwarzaczy sieciowych AV na rynku. UHD2000 jest kompletnym, w pełni funkcjonalnym urządzeniem do cyfrowej transmisji audio, dekodowania HiFi i odtwarzania multimediów w ultra wysokiej rozdzielczości.

Wbudowana aplikacja odtwarzacza muzycznego Zidoo Music Player posiada intuicyjny interfejs i obsługuje natywnie DSD, SACD, DFF, DSF, APE, FLAC, WAV, ścieżki CUE i inne bezstratne formaty audio, w tym pliki ISO i DXF. Odtwarzacz automatycznie pobiera okładki albumów i teksty piosenek, zaś jego interfejs jest prosty, schludny i wygodny w obsłudze oraz − co najważniejsze − pozwala na pełne sterowanie z urządzeń zewnętrznych przez Zidoo Control Center, bez konieczności uruchamiania telewizora.

Zidoo jako pierwszy producent odtwarzaczy Android zniósł ograniczenia systemu dotyczące częstotliwości próbkowania, dzięki czemu player wspiera natywnie 192kHz /24 bity w plikach bezstratnych na złączach cyfrowych optycznym/koaksjalnym. Wśród złącz wideo znajdziemy HDMI 2.0a oraz kompozyt wideo RCA, dzięki którym bez problemu podłączymy odtwarzacz zarówno do najnowszych, jak i starszych odbiorników. Złącza analogowe zapewnią współpracę ze wzmacniaczem stereo, ale pełnię możliwości odtwarzacz pokaże dopiero przy współpracy z kinem domowym. Zidoo UHD2000 posiada ponadto złącze wejściowe HDMI 2.0, do którego bez problemu podłączymy zewnętrzne źródło, jak konsolę, dekoder satelitarny czy chromecast’a, co pozwoli oszczędzić złącza w telewizorze czy amplitunerze lub rozbudować funkcje multimedialne VOD urządzenia. Wejście HDMI możemy wyświetlać na całym ekranie, w podglądzie PIP lub streamować w sieci lokalnej. Urządzenie korzysta z karty sieciowej o przepustowości 1Gb/s, a za szybką łączność bezprzewodową odpowiedzialny jest moduł WiFi 2.4Ghz/5Ghz 802.11ac 2T2R 867 Mb/s oraz Bluetooth (do podłączenia urządzeń peryferyjnych). Funkcje bezprzewodowe uzupełnia Miracast (przesyłanie obrazu z urządzeń Android) oraz wsparcie DLNA. Do dyspozycji użytkownika są także dwa gniazda USB 3.0, dwa USB 2.0 oraz USB Typ C.

Zidoo UHD2000 pracuje pod kontrolą systemu Android 7.1 z Google Play i możliwością pobierania aplikacji. Nakładka producenta została zapożyczona z serii X20 i jest dostępna w pełni w języku polskim. Android pracuje równolegle z otwartym systemem OpenWRT, który pozwala korzystać z urządzenia jako serwera NAS. Wystarczy zamontować dysk twardy (wewnętrzny lub USB), aby stworzyć domowy serwer plików z możliwością udostępniania w prosty sposób zasobów. System posiada także wbudowanego klienta torrent/transmission/Aria2. Stabilna praca w sieci lokalnej jest możliwa dzięki obsłudze najpopularniejszych protokołów transmisji NFS, UPNP i SMB.

Producent intensywnie rozwija swoje produkty pod kątem pracy w instalacjach inteligentnego budynku lub instalacjach korporacyjnych – dlatego UHD2000 to kolejny model Zidoo wyposażony w port RS232 i wsparcie sterowania z poziomu http czy systemu Control4.

W zestawie z Zidoo UHD2000 otrzymujemy pilot zdalnego sterowania na bluetooth. Kontroler ma funkcję podświetlenia, pozwala na programowanie klawiszy oraz jest wyposażony w funkcję myszy i przyciski szybkiego dostępu. Pełne sterowanie zrealizujemy również przez interfejs web Zidoo Control Center z poziomu telefonów, tabletów czy komputerów PC lub zewnętrznych aplikacji, jak Zidoo Controller czy Cetus z Google Play. Istnieje możliwość zamówienia zewnętrznego kontrolera, np. myszy powietrznej AirMouse z czujnikiem żyroskopowym. To urządzenie wielkości pilota, które poprzez wykonywanie ruchów w powietrzu steruje kursorem na ekranie telewizora. To wygodne rozwiązanie przy korzystaniu z programów multimedialnych lub przeglądarki. W zestawie znajdziemy również kabel zasilający, HDMI i instrukcję w języku polskim.

Cena detaliczna Zidoo UHD2000 wynosi 3645 zł brutto. Urządzenie jest dostępne w sklepie elektronicznym pod adresem www.c4i.com.pl oraz u partnerów firmy C4i. Istnieje możliwość zamówienia odtwarzacza z klawiaturą bezprzewodową typu AirMouse – dedykowaną Zidoo V9 lub Deluxe. Produkt jest objęty 12-miesięczną gwarancją producenta. Dystrybutor zawsze dostarcza je z aktualnym oprogramowaniem firmowym.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe