agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
ZyXEL przedstawia najnowszy inteligentny przełącznik gigabitowy XS1920-12

ZyXEL przedstawia najnowszy inteligentny przełącznik gigabitowy XS1920-12

INNE / Internet / 2015-01-07 13:26:00

ZyXEL prezentuje elastyczny i nowoczesny przełącznik gigabitowy XS1920-12. Urządzenie zostało zaprojektowane do modernizacji istniejących infrastruktur sieciowych do standardów połączeń 10GbE. Działa w sposób szybki, prosty i ekonomiczny tak, aby w minimalnym stopniu obciążyć administratorów sieci małych i średnich firm.

Polecane sklepy

Media MarktRTV Euro AGDMedia ExpertKomputronik

Popularność produktów i usług bazujących na technologii chmury, VoIP oraz strumienie wideo i monitoringi IP utrudniają małym i średnim firmom obsługę coraz większego zapotrzebowania na duże ilości danych.

Najnowszy przełącznik ZyXEL XS1920-12 rozwiązuje powyższe problemy. To Inteligentny przełącznik 10GbE, który umożliwia ekonomiczny sposób modernizacji dowolnej sieci do super szybkiej przepustowości 10GbE. XS1920-12 oferuje połączenia sieciowe z prędkością do 10GbE, kompleksową ochronę inwestycji, inteligentne zarządzanie, prostą inicjalizację i zarządzanie oraz doskonałą ochronę sieci.

Wygodne połączenia sieciowe 10GbE

W celu utrzymania rosnącej przepustowości współczesne małe i średnie firmy ponoszą spore koszty i stawiają czoła bardzo złożonym instalacjom. ZyXEL XS1920-12 to inteligentny przełącznik, który umożliwia administratorom zarządzanie urządzeniami poprzez wygodne narzędzie, bazujące na przeglądarce internetowej. Przełącznik wraz z dwunastoma portami 10GbE (dziesięć miedzianych i dwa optyczne) oferuje doskonałą elastyczność instalacji.

Aktualizacja sieci z modelem XS1920-12 jest bardzo prosta. Kompatybilność wsteczna z sieciami gigabitowymi i fast ethernet pozwala MSP na modernizację infrastruktury sieciowej do standardu 10Gb bez konieczności wymiany okablowania kategorii 5 lub 5e oraz łatwe przejście do kategorii 6a (lub wyższej), gdy przyjdzie na to czas. Również obsługa funkcji zarządzania IPv6 pomoże klientom biznesowym wyprzedzić konkurencję i przygotuje ich na przyszłą obsługę sieci w technologii IPv6.

Szybka konfiguracja i proste zarządzanie siecią

Współpraca przełącznika XS1920-12 z ZyXEL One Network umożliwia administratorom korzystanie z oprogramowania ZyXEL ZON Utility oraz sprawdzenie lokalizacji, przydzielanie adresów IP, restartowanie i aktualizowanie oprogramowania na wielu przełącznikach. I To wszystko z poziomu jednej platformy.

Funkcja Smart Connect w ZyXEL One Network umożliwia przełącznikowi XS1920-12 wykrywanie wszystkich sieciowych urządzeń ZyXEL oraz większości urządzeń, które obsługują Link Layer Discovery Protocol (LLDP). Administratorzy mogą monitorować podłączone urządzenia oraz widzą, które porty są aktywne, znają adresy IP urządzeń oraz ich wersje oprogramowania. Za pomocą jednego kliknięcia mogą przejść do interfejsu graficznego danego modelu w celu dokonania zaawansowanej konfiguracji. To w ogromnym stopniu upraszcza proces logowania, aktualizacji oraz konfiguracji. Dzięki funkcjom warstwy drugiej (L2) XS1920-12 może funkcjonować jako przełącznik szkieletowy, co czyni go bardzo opłacalnym rozwiązaniem dla małych i średnich firm.

Połączenie XS1920-12 i ZyXEL One Network upraszcza zarządzanie siecią oraz eliminuje konieczność bezpośredniego dostępu i konieczność stosowania drogich oraz skomplikowanych technicznie narzędzi do zarządzania siecią.

Połączenia sieciowe bez ryzyka

Przerwy w działaniu sieci, wywołane przez wewnętrzne błędy lub zewnętrzne ataki, mogą mieć poważny wpływ na codzienną aktywność biznesową, co w rezultacie może prowadzić do utraty wartości i zniszczenia reputacji firm. Przełącznik XS1920-12 posiada kilka kluczowych funkcji, dzięki którym ochroni sieć przed takimi awariami.

Mechanizm Loop Guard chroni przed przerwami wywołanymi zapętleniem, a funkcja IP Source Guard (IPSG) zabezpiecza sieć przed atakami MAC i ARP spoof. Inne rodzaje ataków, takie jak BDPU, ARP i IGMP również mogą zaszkodzić sieciom, ale dzięki funkcji ochrony procesora CPU w modelu XS1920-12 gwarantuje, że sieć będzie funkcjonować poprawnie nawet w czasie tych ataków. Podwójny obraz systemu i wsparcie konfiguracji oznacza dostępność i niezawodność sieci, oferując małym i średnim firmom połączenia wolne od problemów.

Model XS1920-12 jest idealnym rozwiązaniem dla firm poszukujących opłacalnego, elastycznego w instalacji, nowoczesnego, łatwego w zarządzaniu, inteligentnego 10-gigabitowego rozwiązania do przełączania pakietów w sieci.

Dostępność

Cena przełącznika gigabitowego XS1920-12 sugerowana przez producenta dla użytkownika końcowego to: 1044 EUR netto

źródło: zyxel/agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe