agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Zyxel przedstawia system Nebula - nowy potencjał chmury dla resellerów oraz małych i średnich firm

Zyxel przedstawia system Nebula - nowy potencjał chmury dla resellerów oraz małych i średnich firm

INNE / Internet / 2016-11-07 10:02:39

Wraz z przeniesieniem infrastruktury biurowej i aplikacji do chmury, system Nebula zapewni resellerom i użytkownikom końcowym prosty model licencjonowania. Użytkownicy nie będą martwić się złożonymi cenami produktów, aktualizacjami, krótkim czasem życia produktu, skomplikowanymi ekspertyzami technicznymi lub ukrytymi kosztami konsultacji, które z reguły towarzyszą instalacjom sieci bezprzewodowych.

Polecane sklepy

RTV Euro AGDMedia ExpertMedia MarktNEONET

Firmy posiadające wiele oddziałów, np. hotele, sieci sklepów czy biur, często napotykają na wyzwania, wynikające z ograniczonej liczby wykwalifikowanych pracowników IT. Tymczasem System Nebula umożliwia klientom podgląd i zarządzanie całą siecią we wszystkich oddziałach z poziomu tylko jednej pojedynczej i zabezpieczonej platformy lub przekazanie tej kontroli wybranemu partnerowi.

Bazujący całkowicie na technologii chmury system Nebula umożliwia, również dowolnemu resellerowi, masowe zarządzanie wieloma sieciami na żądanie i łatwą replikację ich konfiguracji. Elastyczny model licencjonowania umożliwi resellerom migrację do modelu MSP (operator zarządzający usługą) z naciskiem na ciągłość dostarczania usług, a nie na pobieranie opłat za pojedynczą konfigurację. Reseller, będąc świadomym wszystkiego co dzieje się w sieci klienta, gwarantuje ciągłość funkcjonowania firmy i nawet w przypadku wystąpienia dowolnych problemów służy pomocą i jest w stanie szybko je rozwiązać.

Platforma Nebula jest zarządzana poprzez centrum kontroli Nebula Control Centre - pojedynczy panel, który dostarcza dane w czasie rzeczywistym w formie intuicyjnego panelu dostępnego z poziomu przeglądarki internetowej.

Użytkownicy mogą monitorować i zarządzać danymi, takimi jak przetransmitowany ruch, status urządzenia, lokalizacja i zużycie sieci w czasie rzeczywistym, co umożliwia błyskawiczne wykrywanie i naprawę problemów destabilizujących poprawne funkcjonowanie sieci.

Urządzenia Nebula można szybko skonfigurować z poziomu systemu iOS lub Android.  Dzięki aplikacji mobilnej Nebula, wykorzystującej kod QR do automatycznej rejestracji urządzeń, możliwe jest ich automatyczne wykrywanie w chmurze. Dzięki temu nie trzeba we wszystkich lokalizacjach zatrudniać wykfalifikowanego personelu technicznego do instalacji urządzeń, co w dużym stopniu redukuje koszty wdrożeń w porównaniu z tradycyjnymi metodami konfiguracji.

Według Lee Marsden, prezesa Zyxel Europe: Wraz z systemem Nebula rzucamy wyzwanie tradycyjnym modelom biznesowym stosowanym w sieciach kablowych i bezprzewodowych. Aplikacje biznesowe przenoszą się do chmury i właśnie dlatego jesteśmy świadkami błyskawicznego wzrostu trendu chmur sieciowych.  

Nebula niweluje problem skomplikowanych cen produktów, aktualizacji, zaawansowanych instalacji oraz ekspertyz technicznych dla klientów. Jednocześnie oferuje w pełni funkcjonalną chmurę bezprzewodową dla małych i średnich firm, które do tej pory, ze względu na koszty nie mogły pozwolić sobie na takie rozwiązania.

Z kolei dla resellerów jest to doskonała szansa na zmianę profilu działalności i skoncentrowanie się na usługach z opcją czerpania corocznych zysków w modelu biznesowym pokrywania kosztów w trakcie rozwoju (pay as you grow).

Portfolio Nebula obejmuje punkty dostępowe (NAP), przełączniki sieciowe (NSW) oraz bramy zabezpieczające (NSG) wszystkie zarządzane poprzez chmurę.

W celu wsparcia projektu, Zyxel oferuje obecnym i nowym partnerom bezpłatną promocję Nebula AP. Aby z niej skorzystać, resellerzy muszą przystąpić do Programu Partnerskiego Zyxel lub, jeśli już są naszymi partnerami, wypełnić formularz dostępny na portalu dla partnerów. Promocja obejmuje cała Europę. Decyduje kolejność zgłoszeń.

źródło: zyxel/agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe